Letní zahrada

Letní zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160377/bmid_letni-zahrada-DCk-160377.jpg 4 379 88

Taťána a Alexandr série

< 4. díl

Závěrečný díl legendární romantické ságy, sledující osudy Taťány a Alexandra. Po letech odloučení se oba shledávají v Americe – zemi, o níž věřili, že se stane jejich novým domovem a ve které budou žít svůj společný sen a vychovávat syna Anthonyho. V ovzduší strachu a nedůvěry uprostřed studené války však na každém kroku cítí, že jsou zde „jen“ cizinci a že musí o své štěstí neustále bojovat. Jinak je dostihnou duchové minulosti...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Summer Garden , 2007

LenkaGonn
25.03.2019 4 z 5

Možná by dva díly stačily, ale stejně jsem měla potřebu to přečíst a zjistit jak to vše dopadne. Už to bylo občas smutné, ale rozhodně má svoje právoplatné místo v knihovně.

Veronika33
10.03.2019 4 z 5

Tretí diel bol o niečo lepší ako Měděný jezdec, ale na Taťánu a Alexandra to nemalo. Začiatok bol veľmi pomalý a nezáživný, príbeh sa tiahol s neustále opakujúcim sa dejom. Potom sa kniha rozbehla a ja som si ju užívala. Posledných cca 50 strán sa mi už zdalo nadbytočných, knihu to trošku zabilo. Ako celok sa mi však kniha páčila.

Aleen
16.02.2019 4 z 5

Trochu méně poutavé, než předchozí vyprávění. Nicméně jsem prostě chtěla číst dál, abych věděla, jak si hlavní postavy povedou s traumaty, které si prožily a táhnou je s sebou v mírovém prostředí. Na mně se to zbytečně zamotávalo a hrotilo, nicméně jsem si knížku pěkně užila a dlouho po přečtení na ni myslela.

mamuš
06.02.2019 5 z 5

Opět super. Příběh o lásce, zármutku, pokoření a odpuštění. Za mě OK.

jirina4159
30.01.2019 2 z 5

Musím se přidat k těm, co hodnotí knihu jako nejslabší díl trilogie.

munka
27.08.2018 5 z 5

Nezabudnuteľný zážitok. Prelínanie sa "súčasnosti od roku 1946 až po dvadsiate storočie " so spomínaním na detstvo rokov Tatiany, Alexandra, spoločné zážitky dalo zabrať, ale neľutujem. Skvelé ukončenie trilógie.

michaela7087
27.08.2018 5 z 5

Úžasné zakončení celé trilogie.

axi81
16.08.2018 2 z 5

Tak tento díl byl docela utrpení. Bavit mně začal až v poslední třetině, což bylo dost pozdě. Škoda. Poslední díl by zasloužil víc snahy, autorka místo toho vložila veškerou energii do nekonečných hádek, mlčení, vzpomínek a hlavně sexu. Toho bylo i na mě až příliš.

LynnGunn
03.08.2018 5 z 5

"Víš, kdy jsem ji vyvěsila? Už 22. června 1941." ❤️

Schary
31.03.2018 4 z 5

Pekne zakonceni trilogie, v knize se hodne vzpomina, miluje,ale je to stale ctive.

Milena2017
21.03.2018 5 z 5

Tímto dílem jsem se trošku prokousávala ale vydržela jsem a konec mě nezklamal. Opět dávám palec. Skvělé :-)

orinka3
08.02.2018 2 z 5

Tak musím přiznat, že to nadšení z prvních stran mě záhy přešlo. Nekonečné rozhovory o minulosti, nekonečné erotické scény - ona je snad nymfomanka a on nadsamec... Došla jsem až do místa, kdy se vinou Taťány dostal do velkých nesnází její americký pomocník Sam. Jen kvůli tomu, že mu nedokázala včas zavolat, a přitom ani nevěděla, kvůli čemu to je! No. Mám moc ráda statečné ženy, ale ne tak málo prozíravé. Jenom láska je nespasí, musí mít i rozum. Takže knihu naštvaně zavírám. Škoda, mohlo to být jiné.

Nielada
03.02.2018 2 z 5

Nedočteno - to se mi nestává často. Ale nemohla jsem. Příběh začínal celkem slibně - nové události v novém světadíle, spoustu zajímavých prostředí. Jenže - dějová linka, která mě lákala, byla stále hutně prokládána linkou, která mě nebavila - pro své neustálé opakování a podle mě bez přínosu pro samotný děj. A tak jsem si řekla: Jelikož už z prvního dílu vím, jak to má rád Alexandr a jak to má ráda Taťána, končím, protože se možná stěží dozvím něco jiného. Omlouvám se autorce za možná předčasně odsuzující výrok, ale fakt to nešlo.

Květ
31.01.2018 4 z 5

Poslední pokračování trilogie o Taťáně a Alexandrovi, opět výborně napsáno, čte se samo, děj už má trošku jiný spád, než jsme byli zvyklí, objeví se mráčky v ráji, ale to na kvalitě neubírá. Pro mě jsou všechny tři díly srdcovka!

Er.es
07.01.2018 5 z 5

Tato trilogie pro mě byla nezapomenutelným zážitkem…
První a druhý díl jsem přečetla ve velmi krátkém časovém intervalu. Dočtení třetího dílu mi trvalo 3 měsíce. Byl totiž úplně jiný, než předchozí dva. Více mě přitahovala mladá láska, která o své místo bojovala v prostředí bolestné a drásající války. A Ještě k tomu v Rusku… U třetího dílu jsem se vztekala a nechápala jsem, proč se hádají, proč si ubližují, proč jsou v knize nic neříkající, stále dokola se opakující pasáže obvinění, nenávisti a nepochopitelné skoky do dětství Taťány. Když jsem se po pauze ke knize vrátila, pochopila jsem. Nechtěla jsem prožívat stárnutí dvojice, jejich děti a hlavně prostředí mnou neoblíbené Ameriky. Chtěla jsem být v Pátém sovětu o kůrce chleba…. Jenže třetí díl mě v poslední fázi čtení jako jediný několikrát rozplakal, zažívala jsem pocity úzkosti a radosti, dychtivě se zatajeným dechem jsem četla pasáž o Vietnam, která byla třešničkou na dortu…
Tato trilogie bude mít v knihovně čestné viditelné místo, abych se projitím kolem ní, mohla zas a znova zamilovávat do nebojácné Taťaši a neodolatelného, zjizveného kapitána Bělova.

A že scény jsou přehnané, kýčovité a postrádají realitu? Však ať. Vždyť realitu čtenáři prožívají každý den a utíkají právě do světa, kde zázraky se dějí :-)

Natyna3
19.11.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Nemohu souhlasit s označením "nejslabšího dílu", protože pro mě to bylo stále stejně silné a uvěřitelné jako každý předchozí díl.

marky
02.11.2017 5 z 5

vůbec jsem netušila, kam se bude děj ubíhat, ale nakonec docela překvapení, a hezké čtení

nikiem
23.10.2017 5 z 5

Ano přiznávám je to nejslabší díl, ale líbil se mi také. Celou dobu jsem hltala kam to dopracovali a jak se snaží žít normální život. V pár chvílích jsem Alexandra chtěla opustit místo Taťány, ale pak mě to vždycky nějak přešlo. Díl mě vtáhl a psychicky mě i velmi zasáhl. Nádherná série knih ke kterým se budu ráda vracet. :)

Niarra
01.09.2017 5 z 5

Přidávám se k těm, kteří Letní zahradu hodnotí jako nejslabší ze všech tří dílů, ale stále s pěti hvězdičkami. Když jsem dočítala druhý díl, měla jsem celkem jasnou představu, o čem bude pokračování - všechno bude dobré, už se přece nemůže nic pokazit. Hned na začátku Letní zahrady jsem ale zjistila, jak moc jsem se mýlila... Rozhodně žádná pohádka nakonec, ba naopak, měla jsem pocit, že tento díl je pro mě emočně nejnáročnější. Ta propast mě mučila. Občas jsem měla chuť Alexandra profackovat. Taťánu jsem obdivovala zase o něco víc - ona je prostě neporazitelná, ať se děje cokoliv! Na tomto díle mi asi nejvíce vadilo to, že zahrnuje spoustu let a kvůli tomu to bylo možná trošičku nudnější. Ale na druhou stranu se díky tomu podtrhlo to, jak obrovská a nesmrtelná je jejich láska. Děkuji autorce za tuto nádhernou sérii!

1v8na
31.05.2017 2 z 5

Možné spoilery!!!
Oproti předchozím dílů - Měděný jezdec a Taťána a Alexandr - byl tento díl propadák. Bavil mne ze všeho nejméně. Celá kniha mohla být o polovinu kratší- některé pasáže mi přišly zbytečné a jen příběh prodlužovaly!
Kam se poděl ten sympatický Alexandr z Měděného jezdce?
Kam se poděla jejich láska?
Nechápala jsem je - místo, aby si užívali, že jsou konečně spolu a mají jeden druhého - žárlili na sebe, ale tím špatným způsobem, který jejich vztahu neprospíval.
A co se mi vůbec nelíbilo, bylo to, že když se hádali, tak veškeré uklidňování a usmiřování řešili sexem!!!
Na druhou stranu ještě, že byl v knize Anthony - ten mi byl sympatický a díky němu jsem knihu dočetla. Rodiče na něj mohou být pyšní!!