Tartuffe

Tartuffe https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399528/bmid_tartuffe-WxS-399528.jpg 4 559 43

Tartuffe je ostře satirická komedie napsaná francouzským dramatikem Molièrem, spjatá s politickou situací Francie v polovině 17. století. Hra kritizuje církev a byla dlouho zakázána.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Orbis

Le Tartuffe ou l'Imposteur , 1669

Turmee
06.08.2017 3 z 5

Klasika. Někteří prostě nevidí i to, co mají přímo před nosem. A nepoučí se, dokud se v tom pořádně nevymáchají. Jediné, co tento příběh odlišuje od reality je postava úžasného spasitele, který všechny podvodníky prokoukne a navrátí vše do poklidného původního stavu.

EvikU.
09.04.2017 3 z 5

Pro mě je to průměr. Nezaujala.

Briv
23.02.2017 5 z 5

Přiznávám, že tohle bylo fakt docela dobré. Překvapilo mě to. Rychle se to četlo, bylo to vtipné a bavila jsem se u toho. Krásné výstupy měla Dorina, viděla jsem ji úplně živě. Vzhledem k tomu, že knihy od Molièra mají několik set let, tak klobouk dolů.
Kdyby měli studenti víc takových knih k maturitě, to by byly samé jedničky:)

ThrisaManx
18.02.2017 4 z 5

Krásně a mile napsané dílko, které se mi sice líbilo, nicméně mne neohromilo. Ale pěkná klasika vhodná do povinné četby nebo na zkrácení dlouhého dne.

Nelca-98
12.02.2017 4 z 5

Čtivé, lehké na pochopení. Doporučuji! :)

Káča Máča
22.01.2016 4 z 5

Můj první Moliere... a první důkaz, že povinná maturitní četba, dokonce pár stovek let stará, může být i vtipná a poněkud čtivá i ve 21. století. Pravděpodobně vyhledám i divadelní zpracování.

KatChiss
31.12.2015 4 z 5

Čtivá, pěkná knížka, u které se i zasmějete. Díla od Moliéra se mi opravdu líbí :)

kacaabba
07.11.2015 3 z 5

Poslechnuto jako rozhlasová dramatizace. Pro mne výrazně zajímavější než Lakomec.

maca5449
20.10.2015 4 z 5

Skvělé dílo, dala bych 5 hvězd, ale ten konec byl zkrátka až moc naivní.

Aingeal
17.06.2015 5 z 5

Tartuffe? Prostě a jednoduše geniální :). Skvělá práce s jazykem, humor i vykreslení postav :). Čte se jedna báseň a já měla za odpoledne jasno v zařazení tohoto počinu do mých nejoblíbenějších dramat!

Alexander1918

Tartuffe, ten slizký plaz,
pletou už oprátku.

Dnov
07.11.2014 5 z 5

Moliérova Tartuffa zatím žádná divadelní hra mnou přečtená nepřekonala.

Kaka.cs
23.10.2014 5 z 5

Přestože je psán ve verších, Tartuffe se mi líbil. Je v něm akce, pořád se něco děje, neobjevují se žádné dlouhé opisné pasáže.

Beatrice
25.05.2014 5 z 5

Odteraz pre mňa pokrytec nie je pokrytcom, ale Tartuffom :)

adorata
12.11.2013 5 z 5

Klasický Moliére - hlavní postava po celou hru rozvíjí svou neřest a ve výsledku ji, díky hlouposti těch ostatních, dovede téměř k dokonalosti. Jak by se toto mohlo číst špatně (-:

Joshiya
18.06.2013 4 z 5

Bylo to vtipné, čtivé, zajímavé a prostě Moliére opět nezklamal. Jenom ten konec se mi zdál, až moc pohádkový.

Niki
23.05.2013 5 z 5

Úžasná, vtipná komedie.

BarushS
19.01.2013 5 z 5

Moliera mám velice ráda a tuto hru považuji za jednu z jeho nejlepších, ne-li nejlepší :)

rostwin
15.11.2012 3 z 5

Jedna z nejlepších Molierových komedií, s velikým škralopupem na závěr, bohužel. Pochlebování králi, který na posledních dvou stranách vstupuje do děje jako Deus ex machina ještě násilněji než Anselm v Lakomci, kazí jinak výborný dojem z tohoto nesmrtelného a dosud oblíbeného dramatu.

verčičak89
22.10.2012 5 z 5

je to fajn zatím ještě nedočteno ale baví mě to :D