Tanec papírových draků

Tanec papírových draků https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489158/bmid_tanec-papirovych-draku-yTh-489158.jpg 4 131 51

Tanec papírových draků série

Nejsme normální. Nikdo normální by se nikdy nenechal nalejt k policii, ale my jsme extrém. Práce, co děláme, je špinavější než dvouhvězdičková štětka a za vrchol sociálního vyžití považujeme pozdravení se s někým, kdo si v posledních dvou hodinách nečistil zpod nehtů krev. Jsme PSZÚ – Policejní Sledovací a Zásahový Útvar (nebo taky Parta Slizkých Zkurvených Úchylů – což je vzhledem k tomu, že mezi námi jsou sériový vrah, pedofil, žhář, sadistka, nerd a další hříčky přírody, tak nějak přesnější). Vrána k vráně sedá – a my jsme hejno bílých vran. Neměli nás hledat, neměli nás najít, ale hlavně si neměli myslet, že jim tohle může projít! Je jedno, že jde o sektu převtělujících se telekinetiků, my totiž přicházíme s tou největší opthalmo-stomatologickou lekcí všech dob – oko za oko, zub za zub.... celý text

NjaŇaMrnčala
19.04.2022 4 z 5

Existuje braková literatůra, kterou po prvních pěti stránkách odložím a zapomenu a braková literatůra, kterou rozečtenou odládám velice nerad - a po dlouhém a úmorném (sebe)ukecávání - a nemohu se dočkat, až dokončím nedůležité povinnosti (práce, jídlo, spánek) a mohu pokračovat ve čtení.
Toto je ten druhý případ.

roso.mak
18.04.2022 4 z 5

Docela pěkná oddechovka. První kapitoly povídkové, druhá půlka knihy je poměrně fantaskní, ale zvyknete si rychle. Jednohubka na dvě odpoledne.

Racek213
08.04.2022 4 z 5

Tak jo, nebylo to špatný a dobře jsem se bavil. Hlášek spoustu, myslet se nemuselo, rychle se to četlo ... dobrá kombinace. Jenom jedno ... sbad autorovi nedojdou nápady. Byla by to škoda.

JerryDexter
05.04.2022 5 z 5

Co napsat? Tohle byl nářez. Kulhánek je na odpočinku (snad jen dočasném). Kotleta poletuje ve vesmíru (velmi zdařile). Nastaly časy Brožovského. Doufám, že se kniha bude dobře prodávat a co nejdřív se dočkáme druhého dílu.

ivanka3251
31.03.2022 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček
Kniha pro mě byla po dlouhé době velmi milým překvapením, svižně napsané, přečtená jedním dech...nešlo přestat číst!!
Pan Brožovský má úžasný dar a tahle kniha to jen potvrdila. Vtipné hlášky dodávají knize ten správný Glanc.
Kdo se rozhodne přečíst, určitě bude velmi překvapen dějem celé knihy.

FraGyver
28.03.2022 4 z 5

Je otázkou, zda bych si knihu koupil, kdyby nevyšla v období knižního sucha, které provází první měsíce každého nového roku. Zřejmě ne. Ale že bych koupě litoval, to se říci nedá.
V průběhu čtení jsem si několikrát říkal, že tohle by šlo udělat jinak. Například smysl prvního intermezza jsem nepochopil ale vůbec, celá ta linka šla vypustit a ušetřit pár stránek. Stejně tak, když konečně začalo slibované nadpřirozeno, jsem si posteskl, že to klidně mohl být rozpracovaný druhý díl. Holt by první nekončil pompézně, ale obyčejným cliffhangerem. Narozdíl od onoho intermezza jsem ale na toto během čtení postupně změnil názor.
Pravda je taková, že i když je na knize leckdy vidět, že se jedná o ještě nevypsaného autora, tak děj příjemně odsýpá, styl psaní je fajn a i když je občas vidět nějaká ta inspirace velikány žánru, tak je dostatečně osobitý, aby se pohodlně od ostatních odlišil. Přijde mi, že čím dále se v příběhu posouváme, tím víc si je autor jistý v kramflecích. Přeci jen stěží mohu něčí prvotinu srovnávat třeba se simultánně čteným Žambochem.
Tomu přizpůsobím i hodnocení. U čehokoliv jiného než prvotiny bych šel zřejmě na 3/5. S přihlédnutím k okolnostem a k faktu, že i přes nějaké výtky jsem si knihu užil, půjdu o stupínek výš. Něco mi říká, že o panu Brožovském ještě uslyšíme. Nechám si tedy rezervu na příště.

MrsDarcy
24.03.2022 5 z 5

Jsou knihy průměrné, knihy hrozné a knihy zajímavě krásné. A pak jsou knihy napsané zřejmě přesně pro mně. Jako například tahle.

Taky jsem čekala dalšího Kotletu a byla jsem příjemně překvapená, když se mé očekávání tak docela nenaplnilo. Pan Brožovský má svůj styl, své pojetí akce i postav. Každá jeho věta nekončí slovíčkem jako a úderným přirovnáním, jak jsem zvyklá u pana Kotlety. Nesleduje scénář drsného hrdiny, který po cestě vykrade armádní sklady a je přinucen přibrat na své vražedné putování nějaké to nevinné dítě nebo mladou ženu jako pan Kulhánek. (A toto píšu s veškerou láskou, která v mém literárním srdíčku přebývá pro zmíněné autory.)

Konečně jsem se zase dočkala knížky chytře napsané (ano, až někdy v půlce mi došlo, proč se knížka jmenuje, jak se jmenuje), plné svižné a vtipné akce, krve a mozku na stěnách a postav tak šikovně napsaných, že jsem si je zamilovala snad všechny (a velice ocenila, že tady se na nějakou nesmrtelnost postav nehraje a nikdy nevíte, která drsná hláška bude jejich poslední).

Velice doufám, že se od autora brzy dočkáme knížky další, a nebudu muset přistupovat k drastičtějším řešením po vzoru Misery pana Kinga. Protože pouta a provazy už mám nachystané.

dpxcz
22.03.2022 4 z 5

Nový autor a nová odpočinková jednohubka ve stylu ranného Kotlety, možná tam vidím i Hetešu a Sněgoňovou... Prostě za dva večery je to krásně sfouknuté.

wiedzmin88
20.03.2022 5 z 5

Příjemné překvapení.
Jedná se o akční nářez inspirovaný Kulhánkem a Kotletou, ale přesto působí svěžím dojmem. Humor a hlášky nejsou jen recykláty od výše zmíněných autorů. Jen možná první část působí pomalejším dojmem než druhá polovina knihy, kde to naopak sviští jak rychlovlak z Tokia do Jokohamy. Ale ruku na srdce, je třeba vytvořit pořádný úvod, protože mi něco říká, že by nemuselo zůstat jen u jedné knihy.
Ps: Doporučuji si všímat jmen a přijmení některých postav, co se v knize objeví

PepiCzech
15.03.2022 5 z 5

Dočteno jedním dechem za 6 hodin. Za mě zatím kniha roku. Kulervoucí nářez. Must-have záležitost.

Pocitově: František Kotleta v dobách když začínal psát (stylem psaní a humorem mi to připomínalo Příliš dlouhou swingersparty) říznutý ikonickým Kulhánkovym Nočním klubem. Kdo zná tento subžánr, tak toto stačí a nic víc k tomu asi netřeba říkat.

Ta kniha je HODNĚ nadstandard, řemeslně parádně zvládnutá, má prakticky pořád tah na branku, hodně zajímavé a i dost nečekané a svérázné charaktery, je ironická, sarkastická, dokáže příjemně překvapit (třeba takové zneškodnění bomby) a během celého čtení se člověk neubrání lehkému úsměvu, který prakticky nezmizí z tváře. Oceňuji kreativně a kvalitně popsanou řezničinu :) Podobně jsem si knihu už pěkných pár let neužil. Takže děkuji autorovi za skvělý zážitek a vřele doporučuji. Přidávám si autora do vybrané společnosti českých autorů Kotleta-Kulhánek-Žamboch-Drescher-Fuchs-Fritz-Kopřiva & slečna Sněgoňová a těším se na další počin.

Snad jen otázka: Kdy vyjde od autora něco dalšího?

slasherko
10.03.2022 5 z 5

A mam to za sebou.

Najskôr som si myslel, že sa táto kniha bude snažiť hrať na nového Kotletu a tiež, že to bude mega prúser. A nebol to Kotleta a ani prúser :)

Prvých 30 strán som sa nevedel zacitat a trosku som sa v texte hľadal, no potom to už bola len jedna super jazda trvajúca dva večeri.

Vobec si nemyslím, že zápletka knihy bola extrémne dokonalá a všetko bolo super, no od knihy som sa nevedel odtrhnúť a tiež je autor pre mňa úplne nový, takže na prvotinu naozaj super.

Za mňa 90% :)

česká fantasy akční městská (urban) fantasy

Petr Brožovský
česká, 1992