Případ rodu Masudů

Další z detektivních příběhů z Japonska 11. století, jehož hlavním hrdinou je Akitada Sugavara, který tentokrát hledá rodiče hluchoněmého hclapce, kterého náhodně potká na cestě a zároveň se jeho služebník Tora snaží osvobodit svou manželku, která padla do rukou mocného surovce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/152025/pripad-rodu-masudu.jpg 3.77

Tajuplné příběhy ze starého Japonska 7.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Perseus

The Masuda Affair, 2010

Kniha Případ rodu Masudů

soukroma
26.01.2018

Jako druhý přečtený ze série se mi tento četl mnohem lépe, napětí a vývoj nejen šetření, ale i vztahů byl od samotného začátku svižný a o překvapení nebyla nouze. Násilí v knize tedy ani na tehdejší poměry nebylo nijak přehnané, na dítěti už vůbec ne.
Ke konci je sice rozuzlení už hodně hutné všemi postavami a jejich vztahy (stařec, mrtvý syn, živé snachy jedna a dvě, jejich děti a chůva se synem, mrtvá konkubína a její syn, do toho ještě další zazobaný milenec konkubíny), několika rozptýlenými místy děje a do toho se ještě vzbouří přírodní živly...

Bobšule
17.03.2013

Nevím, jestli je to jen mým aktuálním rozpoložením, ale tento příběh mi moc nesedl. Míra násilí na dítěti zde popisovaného mi přišla přílišná. To si od knihy čistě pro oddech opravdu nepřeji. Akitada dobrej, Tora taky, ale ne. Opravdu se mi tato kniha netrávila ani trochu příjemně. :-(

Ingrid J. Parker
americká, 1955