Tajemství sídla Craven Manor - limitovaná edice

Tajemství sídla Craven Manor - limitovaná edice
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532760/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-limito-65d8744a1f5c1.jpg 4 1493 1493

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Craven Manor , 2017

MikiJura
08.03.2020 4 z 5

Po první knize, která se mi hrozně líbila jsem bez váhání sáhla po téhle a lepší věc jsem nemohla udělat. Kniha mě chytal už od prvních řádků, takže jsem ji měla za den přečtenou. Do samotného konce mě už potom nepustila.
Daniel je velmi sympatická postava, s kterou je velmi snadné se ztotožnit. Najít si k němu cestu a oblíbit si ho. Daniel i tajemný Bran jsou velmi sympatické postavy. Jenom mě trochu mrzelo, že už tak v polovině knihy máte jasno, kdo je ten hodný a kdo zlý. Sice konečná zápletka jen tak někoho nenapadne, ale budete tušit, kdo přežije a zůstane v sídle. Sice je tam pokus o to čtenáře znejistět, ale za mě ten pokus nebyl moc povedený. Kvůli tomu strhávám půl hvězdičky. Očividná chyba pro každého, která nešla přehlédnout tam snad byla jenom záměna stolu a židle při zapření dveří, jinak v pořádku.
Příběh za mě sice není hororem, spíš takovým tajemným duchařským příběhem, avšak opravdu povedeným. Je to velmi milé čtení, když chcete být napnutí, trochu nejistí a bát se o hlavní postavu, ale nemyslím si, že je tohle příběh, u kterého se budete klepat pod dekou i za bílého dne. Pokud byste chtěli něco takového, tak byste měli sáhnout spíš po Duchu domu Ashburnů. Rozhodně je tohle však kniha stojící za přečtení. Takže jen a jen doporučuji.

Hanys_
07.03.2020 1 z 5

Horrorové vůbec. Spíš taková mysteriozní povídka o starém domě, ve kterém žije pár Casperů a na novém nájemníkovi je zjistit, který z nich by mohl být ten zlý. Čekal jsem víc.

Pavlnka
05.03.2020 4 z 5

Nebylo to tak špatné, jak avizuje zdejší hodnocení, ale taky to není nervy drásající horor. Pro zpestření dobrá volba.

IvetKl
01.03.2020 4 z 5

Po prvním díle, které bylo pro mě velké zklamání, jsem i přesto zkusila druhý díl a za mě jednoznačně lepší. Možná tajemna trochu méně, ale děj nebyl tak předvídatelný, naopak jsem hltala to, jak to dopadne.

iveetka
27.02.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila víc než Duch domu Ashburnů. Za mě spokojenost a žádné zklamání.

Lucie846
25.02.2020 5 z 5

Kniha se mě líbila, ale duch domů Ashburnu se mě líbil víc

Upíříměsíc
20.02.2020 2 z 5

První půlka 4 *, druha půlka 1*.. Skoda.. Nejlepší byla Danielova první noc v zahradním domku..dobre navozena strašidelná atmosféra..!

Evžen82
18.02.2020 4 z 5

Duchařské příběhy mám ráda, tento přečtený za den. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kniha se mi dokonce líbila víc než Duch domu Ashburnů, a to svým laskavějším vyzněním, žádný velký krvák, milí duchové... Zkrátka odpočinková četba.

Tweety0207
17.02.2020 4 z 5

Kniha sa mi vcelku páčila , neoznacila by som to za ducharinu aspoň podľa môjho meritka to nemalo žiadne grády, prvá časť bola v tomto lepšia. Ale bolo to pútavé a originálne.

Pavlína2019
16.02.2020 4 z 5

Možná první takováto duchařská kniha, co jsem četla. A velice se mi líbila!! Být na místě Daniela, tak se strachy zblázním! Nádherně vykresleno ponuré prostředí, stará stavba, zarostlá zahrada, duchové .... Moc se mi líbila, doporučuji, lehce se četla a nedalo se přestat...

Hanca91
14.02.2020 3 z 5

Trochu mi to začíná zavánět tím, že celá série o strašidelných domech bude na jedno brdo...
V hlavních rolích strašidelný dům a ústřední postava, která rádoby nemá kam jít, proto se rozhodne zůstat v domě, ze kterého by každý racionálně uvažující člověk utíkal, až by se mu od bot kouřilo.
Musím říct, že první díl byl pro mne strašidelnější a "zloducha" jsem si dokázala daleko lépe představit. To že se bude hlavní hrdina v některých situacích chovat jako padlý na hlavu, už jsem předpokládala, tentokrát to však vyšperkoval tím, že snad trpěl výpadky paměti. Jinak si totiž nedokážu představit, proč by se v některých kapitolách zachoval právě tak, jak se zachoval a popřel tím všechno, co doposud slyšel a zažil.
Myslím, že tento díl nenadchne ani neurazí.

petrarka72
12.02.2020 3 z 5

Nemastné neslané. Navíc po přečtení předchozího Ducha předvídatelné. Snad jen vyplývající samozřejmost soužití duchů s lidmi bavila.

syslomil
06.02.2020 5 z 5

Tak tohle byla nádhera! Nemohla jsem se od knihy odlepit, čistila jsem si s ní i zuby. Strašidelný příběh podle mého gusta - opuštěné sídlo, zanedbaná zahrada, duchové, ponurá atmosféra, žádné krváky. Chtěla bych bydlet s Danem v zahradnickém domku a vrátit zahradě i domu původní ráz. Při každé zmínce o tlusté vrstvě prachu v domě jsem měla sto chutí popadnout vysavač a leštěnku a vrhnout se na to :-) Daniel byl opravdu čistá poctivá duše, jaká se hned tak nevidí. Jen mi šla na nervy ta jeho loajalita k bratranci, který si to nezasloužil.

Obuvník
05.02.2020 3 z 5

Nelze přesvědčivě tvrdit, že by se to četlo špatně. To vůbec ne. Stránky svižně ubíhaly a můžu s čistým svědomím přiznat, že pokaždé, když jsem knihu odkládal, měl jsem sto chutí říct: "I'll be back." No dobře... to je trošku jiný žánr.
Jenže tohle rychlé čtení tak nějak klouzalo po povrchu. Já tam s těmi holkami a kluky zkrátka nebyl. Jako bych seděl v teple obýváku a sledoval je přes zavřené okno, jak se zmítají v bouři. No jistě... kde jinde bych měl sedět, když čtu knížku. Já trouba.
Čekal jsem aspoň maličký horůrek. Jen takové letmé polechtání ohlodaným prstem na zátylku. Hlavní hrdina byl však proti. Jeho naivita si totiž nic nezadá s klasickými českými pohádkami.
Jako čtenář rád přimhouřím oči nad některými detaily. Chci se nechat unášet dějem a nehledat černé puntíky. No ale když ve finále ubíhají drahocenné vteřiny a kluci si tam před barákem vykládají příběhy, jako by seděli v kavárně a cpali se jablečným koláčem, to už ruší i mě.
Ale co já vím o podobných situacích. Lidi dneska hodně mluví a málo konají. Třeba bych si taky rád pokecal :-)

LenkaWal
04.02.2020 5 z 5

Naprosto skvělé. Nebylo to tak strašidelné jako předchozí kniha, byla to spíš taková pohádka. Ale zhltla jsem to jako malinu. I postavy mi byly sympatické. Doporučuju.

Kátice
03.02.2020 1 z 5

Dost jednoduché, horor bych tomu tedy rozhodně neřekla, ale stačilo by vynechat pár největších blbostí a bylo by to podstatně lepší.

MahulenaK
03.02.2020

Bohužel nedočteno. Jak jsem byla nadšená z Ducha domu Ashburnů, tak teď mi to přišlo jako přes kopírák, a vůbec mě to nebavilo. Nerada nedočítám knížky, ale pro mě opravdu ztráta času.

wlado
27.01.2020 3 z 5

Čítanie pre deti. Možno sa dá kniha zaradiť do žánru Fantasy, no s hororom to nemá nič spoločné.

Clairka
26.01.2020 2 z 5

Nevím...do půlky super ale ten konec už jsem spíš preskakovala a chtěla to už co nejdříve dočíst. Škoda

ennlady
25.01.2020 2 z 5

Za mě tedy pěkná ptákovina. Něco mezi Ať žijí duchové, Soubojem titánů a do toho ještě nějaký druhořadý horor střižený pořádnou dávkou fantasmagorie. Zpočátku to vypadalo vcelku dobře, ale jen do té doby, než se řekla bych poodhrnula rouška. Pak už jsem přeskakovala. Jestli tedy tohle dílo bylo lepší než ta předešlá, tak ta předešlá bych číst nechtěla.