Atlantský mor

Atlantský mor https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258391/bmid_tajemstvi-puvodu-atlantsky-mor-Tep-258391.jpg 4 163 27

Tajemství původu série

Světem se přehnala smrtící pandemie. Skoro miliarda lidí zemřela – a ti, které atlantský mor nezabil, procházejí přeměnou na genetické úrovni. Někteří se překotně vyvíjejí, ostatní degenerují. Vyspělé státy nabízejí zázračný lék jménem orchidea, ten však jen zmírňuje příznaky choroby. Immariové naopak přicházejí s vizí světa obývaného geneticky nadřazenými přeživšími – novým lidským druhem připraveným naplnit svůj osud. Nelítostná válka, která nejspíš smete současného člověka z povrchu zemského, se blíží. Poslední naděje na záchranu lidstva spočívá v nalezení skutečného léku na atlantský mor. Doktorka Kate Warnerová k němu hledá klíč v dávné minulosti, v době, kdy se lidský genom měnil do současné podoby. A objevuje pravdu, která je více než šokující…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo

The Atlantis Plague , 2013

Tazz1
04.11.2015 3 z 5

Tak dočteno a musím říci, že jsem zklamanější jak z prvního dílu. A to jsem tam byl...řekněme po přečtení rozpačitý. Autor sice volí krátké kapitoly, snaží se o spád a akci, ale pak to zabije nic neříkajícím vysvětlováním čehosi ať už z historie či třeba fyziky a v tu chvíli jsem se neskutečně nudil. Tyto pasáže jsem posléze přeskakoval. To že celek je hodně zmatený, to bych mu ještě odpustil. Původně jsem chtěl dát zklamaně jen dvě hvězdy, ale slušný konec mě donutil jednu hvězdu přidat. Nicméně zda a kdy se dostanu ke třetímu dílu, to opravdu nevím.

Dandy1
15.10.2015 3 z 5

Druhý díl série je stejně zamotaný jako ten první. Za sebe mohu říct, že mě nijak nenadchl. Očekávala jsem s druhou knihou nějaký posun spisovatele dopředu, ale pro mě to byl spíš krok vzad. Na třetí díl se už nechystám.

lazarus
25.09.2015 3 z 5

Tahle série mě přijde čím dál praštěnější. Kvantová kostička !!! Tak to už je fakt síla. Nevím, jestli to připadne jen mě, ale jsem si skoro jistý, že Riddle bloumá po wikipedii po konspiračních teoriích a po objevení vhodného článku na jeho základě vyplodí další kapitolu v Tajemství původu. Nějak totiž není ochoten, nebo spíš schopen své teorie podložit alespoň trochou vysvětlení. Ať už jde o kolejnicové dělo, nebo prastavby na Maltě, nebo jiné zázraky v knížce, pokaždé jsou popisem až moc podobné těm na wikipedii.
No, tady už nestačí jen nepřemýšlet a bavit se. Moc jsem se totiž nebavil. Třetinu knížky strávíte na moři, třetinu ve vrtulníku a třetinu pod zemí. Jo, je tam vlastně jedna vsuvka z hvězdné pěchoty.
Ale to je všechno, vyjma tedy samozřejmě zodpovězení všech otázek z první části. Což je taky kapitola sama pro sebe, protože pan autor vám odpovědi kolovrátkuje stále dokola a dokola a dokola, asi aby to pochopil i úplný blbeček.
Jsem zvědav, jak z tohoto ve třetím díle vybruslí a jestli to nakonec bude mít trochu hlavu a patu?

pobijecmuch
21.09.2015 5 z 5

Druhý díl série Tajemství původu byl rozhodně mnohem lepší než jednička. Čtenáři se dostanou odpovědi na otázky z prvního dílu a celkový děj pěkně graduje. Pokud trojka Atlantský svět bude ještě lepší máme se na co těšit.
Této sérii se říká pořádná sci-fi, to není hloupá Selekce, která nemá s uvedeným žánrem nic společného.

Steew
19.09.2015 5 z 5

Za sebe musím říct, že se mi knížka líbila víc jak první díl a opět se mi knížka velmi rychle četla. Ačkoliv se některé historické fakty v knížce někomu mohou zdát nudné, mě to bavilo a přišlo mi to velmi zajímavé. Každopádně mě velmi pohltila záhada okolo atlanťanů a doufám, že se dozvíme, kdo je ten tajuplný mocný nepřítel. Velmi se těším na třetí, závěrečný díl.

kazatell
15.09.2015 5 z 5

Autor nezklamal a příběh knihy byl opět zvratový a provázaný s historií a velice poutavý. Jediné co bych vytkl jsou kurzívou psané myšlenky které často spíš připomínají pokus autora o ukazaní co všechno ví. Konec knihy opět navnadí na další díl a tak se už nemohu dočkat až tuto trilogii dočtu

Makropulos
30.08.2015 3 z 5

Tak jsem přečetla i pokračování Tajemství původu. A nemohu říci, že bych z toho byla víc nadšená než z 1. části. Tady mi asi nejvíc vadilo to, že neřešitelné problémy a situace měly najednou řešení, které mě příliš neuspokojilo a přišlo mi až neuvěřitelné. Já vím, že to je Sci-fi.
Je to čtivě napsané, zajímavý nápad a asi si přečtu i další část.

A.G. Riddle
americká