Osudy porodní báby

Osudy porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98537/bmid_osudy-porodni-baby-98537.jpg 4 564 118

Tajemství porodní báby série

Druhý díl pětidilné německé ságy z temného středověku. Sasko v roce 1173 Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Spur der Hebamme , 2007

Prateri
30.11.2018 5 z 5

Dva díly ságy o porodní bábě, která nebyla mimochodem žádná bába, ale pěkná mladičká "kočka", jsem přečetla. Také dost dobré čtení. Tentokráte se podíváme do německých zemí. Život ve dvanáctém století - žádný med! Děj vás nenechá v klidu. Každá stránka plná napětí. Nechybí láska, přátelství, ale i intriky, zrady, nespravedlnost mocných a smrt bezmocných. Jsem ráda, že sedím v teple a můžu o tom jenom číst. Další díly na mě čekají.

PetaZ
18.11.2018 5 z 5

Opet mazec a skvele cteni, jdu hned na dalsi dil a doufam, ze i tentokrat nebudu o nic ochuzena ????

mazda333
02.11.2018 5 z 5

Opět raný středověk v celé své "kráse". Přívaly vzteku se mnou lomcovaly jako vítr okenicemi a kdyby to šlo, tak jednotlivé padouchy a ignoranty umlátím holýma rukama. Já bych v té době byla mrtvá stokrát denně, protože bych prostě nedokázala mlčky stát a nechat si líbit všechny ty nespravedlnosti. I když ono se to snadno řekne, my si žijeme v jakés takés "spravedlnosti", ať už u piva v hospodě brbláme sebevíc. Ale narodit se v takové době, hrůza pomyslet.

Sarrah
12.10.2018 5 z 5

Úžasné pokračování první knihy. Doufám, že další díl bude stejně tak čtivý jako první dva.

kečup60
25.09.2018 5 z 5

Už jsem se vyjádřila k prvnímu dílu. Zpočátku jsem měla obavu aby se téma neopakovalo, ale vůbec to nevadilo. Boj dobra se zlem je v konkrétním případě a podmínkach vždy jiný.

Kat.Ru
10.09.2018

Skvělé pokračování :). Poslední dobou mě knihy i filmy se středověku baví tak určitě si přečtu i další díl. Jen to, že je do Marty hodně chlapů zamilovaných mi tam nějak nesedí. Ale i tak super a doporučuju :)

tatafa
24.06.2018 4 z 5

Naprosto úžasná sága, která čtenáři přibližuje každodenní život ve středověku napříč společenskými vrstvami. Ač se celým příběhem výrazně prolíná milostný příběh porodní báby Marty, přesto si myslím, že knihy zaujmou nejen romantické duše, ale i poněkud tvrdší povahy. Řada situací je napsána poměrně drsným až naturalistických způsobem, ze kterého nejen mrazí, ale někdy přivádí až nevolnost. Prostě mistrovsky napsaná série, kterou mohu vřele doporučit každému čtenáři, kterého alespoň trochu zajímá historie.

ferda16
04.05.2018 5 z 5

Tento díl byl ještě napínavější, něž první. Už jsem znala postavy, a proto jsem silněji prožívala příkoří i radosti, kterých je v příběhu opravdu hodně. Velmi čtivá, napínavá knížka. Nejde se od ní odtrhnout......:)
Navíc historické detaily doby i postav se mi moc líbí a něco si z dějepisu zopakuji.

EF1
11.03.2018 5 z 5

Opět velmi čtivý román, který člověka nadchne a naláká na další pokračování...

hackova31
23.02.2018 5 z 5

V knihovně mi o této knížce a celé sérii řekli že ženy které si ji půjčí přečtou 1.díl a vrátí celou sérii, nebo ani nedočtou 1. díl, že je to drsné vyprávění. To jsem musela mít doma řekla jsem si, mám ráda historii s kapkou romantiky. A já celou sérii přečetla jedním dechem, krásně napsané, pořád jsem četla a čekala co bude dál. Sice jsem čekala nějaké další historky o porodních bábách, nevěděla jsem že je to jen o jedné, ale je to super série. Už hledám jiné knihy s touto tematikou.

dzeta
17.02.2018 5 z 5

mě se tento díl opět velice líbil. Jsem zvědavá, co se přihodí hrdinům dál. Knížka je velice čtivá.

raty
06.02.2018 5 z 5

Opět velmi čtivé.

Lenka8418
30.01.2018 4 z 5

Opravdu skvělá kniha, fakt mě neskutečně baví, i když bych si to nikdy nemyslela. Už čtu třetí díl a pořád se tam dějí nové a nové věci. V té době bych opravdu žít nechtěla. Doporučuji

NymphMaeve
08.01.2018 5 z 5

Druhý díl jsem přelouskala hned po přečtení prvního dílu, jen jsem pořád nevěděla, co napsat k hodnocení. Na jednu stranu jsem z knihy při čtení nemohla spustit oči a nosila si ji i na záchod a pomalu i do sprchy, ale na druhou jsem při dočtení (oproti prvnímu dílu) byla na rozpacích. Děj se vyvíjí prudce dopředu, každou chvíli jde o zlomový okamžik a přitom mi přijde, že jsem to už četla a zároveň to silně předvídala. I druhý díl samozřejmě končí šťastně, tak asi rozhodnou další díly :) Každopádně na mě příběh působí psychicky hodně silně a to se mi líbí.

v.kalabova
19.12.2017 5 z 5

Krásné pokračování, ani mi nevadilo, jak tu někdo zmínil, že se tam toho stalo moc... ona je to trochu pravda... pořád samé pikle, intriky, uvězňování, hledání, obavy... ale na konci si to všechno hezky sedlo. Mně ohromě vyhovovalo, že autorka vždy ty události/osoby v krátkosti osvětlila/popsala, tzn. vůbec by nevadilo, kdybych první díl nečetla. Za mě gut a až bude kromě čtenářský výzvy čas, určitě se pustím do dalších dílů... Akorát trochu mrzí, že v levných knihách lze koupit paperbackové vydání, ale to je "daň" za cenu, která nikoho nezruinuje.

KikiZ
21.11.2017 4 z 5

Mám ráda příběhy o lásce, odvaze a věrnosti a nikdy mě nepřestanou bavit. No a když jsou navíc tak čtivé a zasazené do středověkých reálií, tak není co řešit. Ony ty díly jsou pochopitelně v podstatě na jednou brdo, jenže....je tak těžké se od toho odtrhnout.

renata0698
18.10.2017 5 z 5

Opět čtivá krása

Jordyz
04.07.2017 4 z 5

Super! Historický román se zajímavým dějem, spousta zajímavých informací o způsobu života v té době, "právech" žen. Moc hezké čtení! Jdu na další díl :-)

NoelHudson
21.06.2017 4 z 5

První díl mě bavil víc. V knize bylo tolik děje až jsem se v něm občas ztrácela. Trochu nerealně zní jak se do Marty skoro každý muž zamiluje. A musím přiznat, že mi bude v dalších dílech chybět Randolfovo řádění. Ach jo, byl to pravý zákeřný protihráč.

Kerberos
18.06.2017 5 z 5

Ještě lepší než první díl.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Osudy porodní báby je v