Tajemství obsidiánu

Tajemství obsidiánu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466900/bmid_tajemstvi-obsidianu-1Hj-466900.jpg 4 190 42

Tajemství obsidiánu série

Soukromá elitní škola v Praze. Dívka, která nemá tušení o svém předurčení. Kluk ze starého královského rodu démonů. Osud, kterému se nedá vyhnout… První díl české fantasy, který si nemůžete nechat ujít! Sedmnáctiletá Anna žije se svým poněkud podivínským dědečkem vcelku normální život. Právě vstupuje do závěrečného ročníku střední školy a jediné, po čem touží, je zdárně udělat maturitu. O temném světě, jehož je řízením osudu součástí, nemá nejmenší tušení, dokud se jí na zádech neobjeví podivné znamení. Damien pochází ze starého královského rodu démonů a ani trošku se mu nelíbí otcův příkaz – má předstírat, že je středoškolským studentem, aby našel nebezpečného zaklínače. Dosud nezasvěcený nepřítel zatím nemá o svém osudu tušení a jako jediný dokáže démony zabít. Navíc se prý ukrývá mezi studenty prestižní školy v Praze. Damien ho touží rychle najít, zlikvidovat a zmizet. Věci se však zkomplikují. Dokáže se postavit své rodině i zažitým tradicím? A tuší vůbec, kdo je ta dívka, do které se zamiloval? Tajemství obsidiánu je první díl plánované young adult fantasy trilogie zkušené české autorky.... celý text

Natti._
03.08.2022 5 z 5

Knih je velmi čtivá. Kdybych mohla přečetla bych jí i za jeden den. Do knihy se mi moc nechtělo, ale rozhodně stojí za to si ji přečíst. Hodně mě bavila. Byla jsem nedočkavá na to jak to skončí. Postupně jsme zjišťovali informace. Moc mě bavilo, že autorka tam dala i pohled Damiena. Hlavní hrdinka Anna mi byla velmi sympatická, a moc jsem ji fandila. I Damien nebyl špatný... Moc jsem si ho oblíbila. Oblíbila jsem si i Jasmínu, Staříka a Cedrika. Určitě bych podotkla, že autorka má velmi dobrý styl psaní a, že dokázala hodně podrobně popsat každé místo, postavu. Zkrátka knihu bych doporučila všem kdo má rád fantazy knihy. Moc mě mrzí, že tahle kniha nemá moc pozornost, jak třeba ostatní knihy .Moc by si to zasloužila. Do knihy se mi moc nechtělo, protože neměla jsem moc na fantazy knihy moc náladu, ale moc mile mě překvapila. Jsem strašně nedočkavá jak to skončí, protože konec byl otevřený. Uvidíme kam mě 2. díl zavede. Doufám, že bude stejně dobrý jako ten první.
-Knihu hodnotím 5/5

Bryel
29.07.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha zasazená do českého prostředí se skvěle zachycenou atmosférou staré Prahy. Děj má příjemný spád a postavy Anny a Damiena jsou velmi sympatické. Téma zaklínačů a démonů je trefa do černého.

_.about.books._
19.07.2022 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci, tak už jen ta mě dost nalákala a říkala jsem si, svět démonů, zaklínačů, královská rodina, to bude určitě pecka. No a vlastně od první stránky už jsem na sto procen tak nějak věděla, že to bude úžasné.
Přemýšlím, jestli jsem si více oblíbila Annu nebo Damiena.. stále se ale nemůžu rozhodnout.
Anna byla silná, skvělá, chytrá hlavní hrdinka. No a Damien byl prostě Damien. Tomu určitě neodolá žádné srdce čtenáře. Oba mi byli neskutečně sympatičtí, totálně jsem si je zamilovala. A ta atmosféra a ty motýli v břiše, když byli spoluu?
Vedlejší postavy, jako třeba Stařík, Jasmína, Cedrik, úžasná postava, a spoustu dalších mi též přirostly k srdci.
Od příběhu jsem se jen těžko odtrhávala, četla jsem, kde se dalo, a kvůli autorčině skvělému stylu psaní, se to četlo úplně samo.
Autorka dokázala krásně popsat každé místo, každou postavu. Nebylo tam ani jedno místo, kde bych se nudila. Každou stránku jsem hltala dál a dál.
Já popravdě nemam co knize vytknout.. asi jen to, že bych si přála více kapitol z pohledu Damiena, ale to je jen taková maličkost.
Moc moc děkuji za oslovení od samotné autorky. Asi bych se jinak ke knížce dostala za bůh ví kdy, což by byla velká škoda. Za mě opravdu velikánské doporučení, tahle série si zaslouží mnohem větší pozornost
5/5
~ děkuji moc @petra_martiskova #spoluprace

knihomolkaJani
28.05.2022 5 z 5

Kniha Tajemství obsidiánu mě opravdu velmi mile překvapila! Děj je zasazen do skvělého světa a je zde plno zajímavých a i trochu tajemných postav. Líbí se mi, že i když se příběh odehrává v Praze, není to ta pro nás typická Praha (taková ta nuda všedního dne :D) Najdete zde elitní školu pro "vyvolené". Jako další musím vyzdvihnout i zajímavá jména (Anna, Damien, Alex, Jasmína, Mona, ...) Jako celek je kniha úžasná, děj je zajímavý, nechybí zde ani trochu té romantické linky a hodně tajemství.. Jsem zvědavá, co nám přinese další díl.

DOPORUČUJI

dračice.
15.05.2022 5 z 5

Než jsem se pro čtení této knihy rozhodla, tak jsem si vyhledala nějaké recenze a hlavně ukázky z knihy, abych věděla, zda mě bude kniha bavit. Měla jsem z ní trošku obavy, protože ne každá fantasy kniha mi sedne. Ovšem tato předčila mé očekávání, protože fantasy je v knize opravdu decentně, žádné velké vymyšlené světy a podobně. Příběh se odehrává v současné Praze a zavítáme i do jiných českých měst a je celý obestřený tajemstvím, které vás nutí číst dál a dál a hlavně tu vzniká krásná romantická linka mezi hlavní hrdinkou, která nemá tušení o svém osudu a klukem z královského rodu démonů. Příběh je vyprávěn z pohledu Anny, ale začíná z pohledu Damiena a pak už tam jsou z jeho pohledu jen dvě kapitoly ke konci knihy, brala bych jich tam i víc, ale prostě tohle mi skvěle sedlo a už se těším až začnu číst pokračování...
Takže kdo hledáte tajemný, napínavý příběh s romantickou linkou a fantasy postavami, tak určitě doporučuji, mě se to moc líbilo!!!

sabina4546
08.05.2022 5 z 5

Pro mě boží knížka! Dostala jsem vše, co jsem očekávala a to, že se děj odehrává v Praze, kterou miluju a ve městech, která jsou zmíněná a mám je několikrát prochozená... prostě tahle knížka ANO. Je spousta věcí k objasnění, a to bude doufám ve 2. dílu. Je na co se těšit a knížka rozhodne za přečtení stojí.

MAU256
07.05.2022 5 z 5

Krásně čtivá knížka. Jak hrozná je nevědomost a pocit, že vše kolem byla jen lež. Už se moc těším na další díl.

Dela90
27.04.2022 5 z 5

To byla pecka! Příběh je neskutečně čtivý, vtáhne Vás do děje a už nepustí. Netušila jsem, že takhle dobře může být napsaný příběh od českého autora, chvílemi jsem měla pocit, že čtu americký příběh. Opravdu dobře promyšlené, vše dávalo smysl. Romantická linka za mě, dokonalost. Anna a Damien, tuším, že to bude dost dobré i v dalších dílech. Ano, ta zakázaná láska je prostě pro mě top. Není to něco co Vám jen tak spadne do klína, ale musíte za to bojovat. Oceňuji, že je v knížce i pár pasáží, které jsou vyprávěny z pohledu Damiena, to dává knížce ještě větší rozměr.

V knížce najdete, akci, tajemství, romantiku, napětí a hlavně příběh, který se pomaloučku rozplétá a nutí Vás přemýšlet o tom, jak to vlastně celé dopadne.
Já jsem napnutá, jak kšandy, jak se bude příběh vyvíjet dál, takže hned jdu na druhý díl.

Nuttelka
21.04.2022 4 z 5

Po hodně dlouhé době jsem sáhla po fantasy a sakra, ono mi to fakt chybělo :-) Kniha se čte skoro sama, hlavní postavy jsou sympatické a jsem zvědavá, jakým směrem se to vše bude odebírat, takže hned otevírám další díl...

Knihomolka97
18.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tajemství obsidiánu je první díl YA fantasy romantické série, v níž hrají hlavní roli zaklínači a démoni.
Děj se odehrává z velké části v Praze a autorka krásně popsala jak prostředí, tak atmosféru příběhu. Přiznávám, že do takové školy, jako chodila Anna bych chodit teda nechtěla. Připomnělo mi to 13 reasons why. :D
Kniha je čtivá jako blázen, měla jsem přečteno za dva večery, ani jsem nemrkla.
Knížky od této české autorky mám ráda, perfektně mi sedí styl vyprávění - je poutavý, svižný a vtipný.
Romantická linka za mě skvělá. Mezi Annou a Damienem je od začátku cítit chemie, jejich sbližování je krásné a nenásilné. Správná YA.
Jenže to nemají vůbec jednoduché a za svou lásku musí (a ještě budou muset) bojovat. To je tak, když se zamiluješ do "nepřítele". :D
Oblíbila jsem si také Cedrika...holt mám slabost pro démony, no co. :D
Celá kniha je napsána z pohledu Anny, ale malinký kousíček je i z Damienova pohledu.

čtenář6363
26.12.2021 5 z 5

Moc hezká kniha, už se těším až vydají další.

jitka_dankova
01.12.2021 4 z 5

Dívčí román s fantazijními prvky se dobře čte a myslím, že tenhle styl, stejně jako v knize "Útěk za láskou", autorce sluší. Myslím tím takový rádoby hollywoodský přehnaný styl s bodyguardy, pancéřovanými auty, utajením a podobnými divnostmi, které jsou vlastně nakonec takové pohádkově příjemné. Navíc autorka krásně píše o děvčatech, které prostě přijímají realitu, jak je, i když plně nechápou všechno. Je to roztomilé a moc příjemné číst.
Jediné, co mi na knize opravdu, ale opravdu hodně tentokrát vadilo, byla právě romantická linka. Tak, jak již podotkly jiné čtenářky, prostě není tam dostatečně popsané, proč se ten démon do Anny zamiloval. Prostě to tam je uvedené jako fakt a nic k tomu. Není to uvěřitelné, nevěříte tomu... a přitom stačilo tam prostě napsat víc o jeho pocitech, o jeho pohledu na věc. No, škoda. To ubírá knížce na zajímavosti.

lucakuca
21.11.2021 4 z 5

Čtivé a přidrzlé! Prostě YA jak má být. Trošku lásky, špetka přátelství, hooodně tajemství, lžička napětí a kopec našlehané akce! Dobrotu dostanete až pod nos a na konci udělá frnk a vám zůstanou oči pro pláč, protože zbytek se dozvíte až v dalším díle.

Ella161
15.10.2021 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Nemohu si na nic stěžovat, protože se mi kniha opravdu moc líbila. Při koupi jsem hned věděla, že nešlápnu vedle, protože autorku mám prostě v oblibě. Nebudu jí tady vychvalovat, protože to jsem udělala už v předešlých příspěvcích, ale já jí prostě zbožňuju! Do jejích knih se vždy tak začtu, že je mi líto, když mi zbývá pár posledních stránek. Takhle perfektně píše.

Jsem sice zvyklá na jiný žánr od ní, ale troufám si říct, že i tenhle jí krásně sedl. Předtím se mi nestalo, že by mi česká fantasy tak moc sedla a tak moc mě bavila. Navíc ty citáty na začátku každé kapitoly? To bylo velmi pěkné zpestření a něco, co jsem fakt moc ocenila.

Teď k ději, kterému vážně nemám co vytknout. Bylo vidět, že si autorka zjišťovala dost informací o minulosti. Bylo jich tam totiž mraky a já z to byla ráda. Česká historie mě vždy bavila. Romantická linka byla taktéž super, i když tady nehrála moc velkou roli, mi přišlo. Prostě zakázaná láska. Co víc si přát? A postavám také nemám co vytknout. Damiana i Annu jsem si hodně oblíbila. Samozřejmě i jejich kamarády Jasminu, Alexe a Cederika. Jen mi tam chyběli kapitoly z pohledu Damina. Byly tam asi tři, ale ocenila bych více. Někdy mě vážně zajímalo, co zrovna v tu danou chvíli probíhá Damianovi v hlavě. Takže jo, knihu můžu jen doporučit. Já už teď vím, že se k ní za nějaký čas vrátím. Vážně, klobouk dolů.

LilianaFalcon
24.09.2021 3 z 5

Bylo to čtivé, líbilo se mi, že autorka příběh nechala zasazený v Čechcáh (i když na střední škole plné profesorů a nevím, ale na mém gymplu neučil snad ani jeden profesor a učitele ani za profesory nikdo nikdy neoznačoval, ale tak na nějaké ultraelitní střední by to možná šlo...), Praha, historie a tajemství, to k sobě prostě pasuje, ale...
Bohužel si autorka vybrala opravdu ohrané téma. Jako já proti klišé všeobecně nic nemám, jen se musí uchopit originálně, což se tady bohužel nepovedlo.

A opravdu mi hodně vadí, když se do puberťačky (která je fakt puberťačka každým coulem) zamiluje někdo, kdo má být o desítky možná stovky let starší. To je prostě divné.

anelise
17.09.2021 5 z 5

Tahle knížka byla jedno velké WOW! Moc jsem se na ní těšila a hned, jak jsem ji uviděla v knihkupectví, tak jsem si ji vzala. Obecně miluju nadpřirozeno, takže jsem byla velmi natěšená na démony, které se v knize vyskytují. A nápad se zaklínačem byl taky boží. I když mi hlavní hrdinka (na to, že je jí sedmnáct) přišla trošku hloupoučká, knize to nijak nevadilo. Nejvíc mě teda dostal ten konec, protože CO TO SAKRA?! No nic, nezbývá si teda počkat do druhého dílu na pokračování, protože jsem strašně napjatá, jak to dopadne. Rozhodně hodnotím 5/5.

MartinaF
12.09.2021 4 z 5

Tak nízké hodnocení jsem vážně nečekala, protože mně se kniha opravdu líbila a to jsem už mimo věkovou kategorii. Jistě, našlo by se pár věcí, které mi nesedly, ale z větší části jsem byla s příběhem spokojená. Autorčiny knihy mám ráda, patří do kategorie odpočinkové literatury, kdy se alespoň v duchu vracím do teenagerovských let a věřím, že kdyby se mi dostala do ruky, byla bych úplně nadšená, je to totiž přesně to, co mi sedí a často vyhledávám.

Pedruska01
04.09.2021 3 z 5

Tak na tohle jsem byla zvědavá. S autorkou nemám zkušenost a anotace zněla dobře, takže proč to nezkusit? Styl nebyl vůbec špatný, neměla jsem problém to číst, i když to šlo na můj vkus trochu pomaleji, ale to snad ani nebyla chyba knihy. Prolog byl za mě skvělý, protože začal mužskou postavou, a ačkoliv jsem o knize nic pořádně nevěděla, doufala jsem, že celá kniha bude z mužského pohledu, protože za mě by to bylo něco neskutečně unikátního a úžasného. Jenže jsem pak trochu dojela, protože zbytek, až na dvě kapitoly ke konci knihy, byly zase z pohledu ženské postavy. Nejsem z toho zklamaná, ale asi bych uvítala toho chlapa víc, respektive víc jeho kapitol, když už. Jedná se o takovou pro mě čistě americkou záležitost, kterou běžně známe akorát vloženou do českého prostředí. Místy to bylo jako pěst na oko. Mezinárodní škola, plná bezpečnostních prvků a ochranky, mluví se tam anglicky, ale servírují v jídelně tradičně českou játrovou omáčku - to jako vážně?! Tak buď jedu americkou fantasy anebo zkusím vykřesat originální českou, protože co si budem, vypadalo by to dost zajímavě a o dost lépe. Autorce nechci vzít snahu, rozhodně tam byla, jenže... trochu mám pocit, že jsem v tom cítila jinou knižní sérii - Svůdné zlo, která byla díky tomu kapku vykradená - téměř stejné téma, stejné jméno hlavní hrdinky, stejná zápletka? Pochopím, že se nechala inspirovat, ale až tak moc? Pro ty, co tu sérii četli to je malé zklamání. Škoda.
Hlavní hrdinka Anna nebyla špatná, každopádně musím přiznat, že jsem si k ní nic moc vztah nevypěstovala. Prostě jsem jí jen sledovala, aniž bych to s ní prožívala. Někdy se chovala naivně a nevinně, někdy zase přímo naopak, takže bylo místy trochu těžké vlastně poznat, jaká je. Rozhodně jsem jí nezáviděla tu obrovskou nevědomost, která se kolem ní stahovala. Natož to vyplivnutí hromady informací, které stejnak nebyly úplně všechny anebo konkrétní. To si vážně nedokázala na chvíli sednou a všechno od staříka zjistit? Já bych asi pukla zvědavostí. To, že byla v šoku, bylo pochopitelné, ale až moc rychle to strávila, i když tam padly jisté obavy a výčitky apod. Přesto mám pocit, že to nebyla úplně odpovídající reakce. Taky, nemůžu si odpustit, když nad tím přemýšlím, tak mi zpětně přijde, že se od té doby, co se to dozvěděla, chovala pitomě a až nezodpovědně? Já vám nevím, sebrat se a jet se svým nepřítelem přes půl republiky, bez pořádných informací, klamat své blízké a užívat si vlastně takový výlet po krásách Česka je v její situaci dost nevhodný a divný, ne? Co nějaký pud sebezáchovy?
Druhý hlavní hrdina Damien byl klasicky vyobrazen jako dokonalý, urostlý a uhrančivý týpek, co dostane každou, jenže jeho srdce si "nečekaně" získala Anna. Opět to byla postava, u které jsem si moc nedokázala vytvořit pořádný vztah, ačkoliv na začátku si mě dost získal, jenže to nějak opadlo. Líbilo se mi, jak autorka vymyslela jména pro jeho dva bratry Dorian a Darek - hezky k sobě pasovali. Taky mě zajímá ta "jeho" Larisa. Tak doufám, že se, se všemi setkám a zjistím víc.
Jejich vztah, i když to šlo pomalu a jisté náznaky anebo gesta byly, tak stejnak, nějak mě to za srdce nedokázalo pořádně chytit. Asi jsem zvyklá na jinačí a pořádné jiskření. Co se týče ostatních postav, které tam měli větší prostor, tak jsem s nimi neměla problém. Takový neutrální vztah/pozorování. Jediná Kira byla postava, kterou jsem fakt neměla ráda. Je pravda, že příběh je dost opředený tajemstvím a může se zdát až překombinovaný a zamotaný, což asi svým způsobem je, ale zase jsem neměla pocit, že bych byla ztracená a plácala se v tom. Navíc nás čeká pokračování, kde se to jistě bude vše odhalovat a rozplétat, jsem na to celkem zvědavá, jakým směrem se to vydá. Autorka se snažila přizpůsobit i mluvou či výrazy mladším ročníkům. Někdy se to povedlo, někdy ne. To samé i příběh, určité pasáže - někdy smysl postrádaly anebo byly dost... snad idealizované a přeformulované jen aby se to právě hodilo do scény? Ale zase to neberu jako něco, co mě mermomocí iritovalo, že bych to nezkousla.
Trochu mě mrzí, že i když to mohlo být něco nového, zvlášť od českého autora, co vložil svůj fantasy příběh do Čech a reality, tak tomu tak vlastně není. Číst se to dá, ale nijak zvlášť, aspoň mě, to bohužel nepřekvapilo, zvlášť, když z toho cítím jinou sérii. Postavy jsou bez toho něčeho, co by mě nutilo si je oblíbit a fandit jim, zatím je jen pozoruju. Chemie mezi hlavním párem je prozatím hodně vlažná, respektive snad ještě žádná. Myslím, že se na příběhu mělo ještě dost zapracovat, než spatřilo světlo světa v podobě knihy. Dalo se z toho vykřesat víc, daleko víc. Konec první knihy je však napsaný tak, že rozhodně je nutnost okamžitě mít pokračování. Jsem zvědavá. Tak uvidíme, jakým směrem se to pohne.
Autorka má svým způsobem odvahu, bráno více směry, jak lichotivým, tak i nelichotivým. Vyšlápla si na poměrně zajímavou, přesto nebezpečnou cestu. Musím se přiznat, že jsem malinko zklamaná. Hodnotím to takovým průměrem. Ale nemám problém doporučit, prostě proč to nezkusit, jistě zajímavá zkušenost a rozhodně musím uznat, že se těším na pokračování. Tak uvidíme, snad se to zlepší, rozhodně autorce budu držet palce. :)

Jajiinka
02.08.2021 4 z 5

Hodnocení 3,5/5

Tato kniha vypráví o sedmnáctileté Anně, která žije se svým podivínským dědečkem.Anna právě začíná svůj závěrečný ročník střední soukromé elitní školy v Praze a jediné po čem touží je udělat zdárně maturitu. Ovšem před dovršení jejích osmnáctých narozenin se Anna postupně dozvídá o tom, že svět není takový, jaký si myslela. Završí to skvrna na zádech, která se jí začne tvořit a tváří se jako tetování. Ve škole potkává nového studenta, který jí naprosto očaruje.Jmenuje se Damien a pochází ze starého královského rodu démonů a na vzorného studenta si jen hraje, protože ve škole má své zájmy. Najít nebezpečného zaklínače.Odhalí Damien totožnost oného tajemstvím zastřeného zaklínače?Dokáže Anna přijít na to, co se děje s jejím tělem a proč byla vychovávaná jinak než ostatní holky?A dokáže Anna nepodlehnout krásnému novému studentovi její školy?

V tomto příběhu nečekejte až tak nic moc originálního. Hlavní postava je svéhlavá a občas mi přišla docela otravná. Ovšem brala jsem to tak, že tato postava takto byla schválně vystavěna. Postava Damiena mi přišla naopak docela nerozvedená, nevíme, jaké pohnutky ho vedou k jeho chování a nejde poznat jeho vnitřní boj,který by měl probíhat, když se démon zamilovává.Také mi úplně neseděla romance mezi těma dvěma, jako by část jejích příběhu, kdy k sobě nalézají cestu byla z knihy vypuštěna.Naopak zase na druhou stranu chápu, že to mohlo jít rychle z důvodu, že Damien jako démon lidské dívky přitahuje.Ostatní postavy mi přišli docela ploché, možná z toho důvodu, že jsme se o nich až tak moc nedozvěděli – ale proto je to série, že jo. Aby nám to mohli servírovat po kouscích.Jako velké plus považuji to, že se děj odehrává v Praze.Jde vidět, že spisovatelka je vypsaná a děj velice pěkně plynul, celkově příběh moc hezky gradoval a čím více jsem četla, tím více se mi kniha líbila.Takže nakonec musím konstatovat, že se opravdu těším na další díl série a jsem zvědavá jak to s Annou a Damienem dopadne.

HermanekB
24.07.2021 1 z 5

(SPOILER) Dopředu chci varovat, že článek je delší, ale především se jedná o můj názor, se kterým nemusí každý souhlasit. Nechci někoho urazit především ne autorku, protože obdivuji každého, kdo má odvahu vydat něco svého, ale chci se vyjádřit upřímně. Kdo nesnese kritiku, prosím, vynechte tento komentář.

Když jsem si knížku pořizovala, nečekala jsem nic extra. Nečekala jsem originalitu, které se mi také ani moc nedostalo. Knížku jsem kupovala s tím, že se vrátím do dob, kdy jsem začínala číst, konkrétně jsem myslela na knížku Mezi elfy proti své vůli od Sandry Regnier, která mě tak dávno okouzlila (hádám, že teď už by mě ta knížka taky moc nebavila).
Ze začátku knížka ušla až na to, že mě hlavní hrdinka abnormálně vytáčela a má zlost se časem stupňovala, až jsem měla ke konci chuť knížku vyhodit z okna (což jsem neudělala kvůli úctě ke všem autorům).
Anna se od samého začátku chovala, slušně řečeno, jako malé rozmazlené dítě. Její naivita a hloupost neznala mezí. Věřím, že bylo pro ni těžké srovnat se vnitřně se svým osudem atd., ale většina věcí, které udělala, byly naprosté hlouposti. Obzvláště ta v poslední kapitole.
Další věc, co mě srážela na kolena, byla její zamilovanost do Damiena, která neměla nijaké opodstatnění. Jedině jeho pohlednost a krása byla vysvětlením, což mi nestačilo (ale nejsem zrovna romantická duše, takže se omlouvám všem romantikům). Vždyť ho ale ani neznala! Já chápu, že člověka na první pohled zaujme vzhled, ale ona o něm nic nevěděla, nevěděla kým, čím je nebo jaký je a stejně s ním chtěla chodit a všechno ostatní dohromady.
Zbytek postav mě ničím nenadchnul ani neurazil, jediný, kdo mě trošku víc zaujal bych Cedrik (nevím z jakého důvodu).
Samotný příběh nebyl pro mě ničím speciální, ale to jsem ani nečekala. Zároveň nebyl ničím otravný ani nepříjemný, takže bych hodnotila ho průměrem.
Myslím, že spoustu lidí oslovilo prostředí Prahy a já bych ráda tvrdila totéž, ale bohužel nejsem z Prahy, byla jsem v ní maximálně 2x a stejně bych se dokázala ztratit i na nádraží metra. Takže jsem využívala spíše vlastní představy o prostředí Prahy. Ale věřím, že pro znalce Prahy to byl zážitek.
Styl psaní byl velice dobrý, děj hezky plynul (když jsem se zrovna nerozčilovala nad hlavními hrdiny), dialogy byly dobře napsané a jde poznat, že má autorka talent tvůrčího psaní.

Knížku hodnotím vcelku záporně, znovu bych si ji nepřečetla, ale chápu, že se někomu příběh líbil. Sto lidí, sto chutí. Děj nebyl ničím speciální, hrdinové nehorázně otravní. Styl psaní na velice dobré úrovni. Dávám dvě hvězdičky **.

pro dívky romantika království

Petra Martišková