Vědma

Vědma https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26794/bmid_vedma-znL-26794.jpg 4 574 45

Dee sice získal knihu mága Abraháma, ale stále mu chybí dvě poslední stránky závěrečného ceremoniálu. Bez nich se starobylé bytosti nemohou vrátit a vládnout na zemi. Dee tuší, že se pánové z temnot nevzdají, dokud znovu vládu nad světem nezískají a nezničí lidskou rasu. Neuspěje-li, je s ním konec. Londýn: Srdce Nikolase Flamela krvácí při pohledu na jeho milované město, které se rozpadá přímo před jeho zraky. Dee a Machiavelli ničí město nelítostně, ale Flamel sehraje při této zkáze také svou roli. Sofie a Josh potvrzují, že jsou legendární dvojčata, a Nikolas je musí ochránit před starobylými bytostmi z temnot, stejně tak jako zbývající stránky Kodexu. Alchymista ovšem slábne každým dnem. Perenela je stále v pasti na Alkatrazu. Nyní, když přišli i o Scatty, zůstala skupina bez ochrany. K obraně jim zůstal jen kamenný meč Klarent – dvojče Excalibru. Klarent má sílu, o které se lidem ani nesní, ale také zákeřné účinky. Každého, kdo meč používá, pomalu sžírá skryté zlo, které nakonec pohltí celou jeho osobnost. Nikolas musí najít někoho, kdo dvojčata zasvětí do magie třetího živlu – vody. Jen tak mohou mít nějakou šanci porazit Johna Dee. Bohužel jediný, kdo ale přichází v úvahu, aby Sofii a Joshe učil, je Gilgameš, ale ten je tak trochu duševně nemocný.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Sorceress , 2007

MirijamFrankl
15.01.2016 5 z 5

Moc hezká knížka, jsem ráda,že Perenella utela z Alcatrazu

Catherine27
01.11.2015 4 z 5

Učinila jsem strašnou chybu!!! Začala jsem číst tuto "ságu" již dávno...a nyní jsem se pustila do třetího dílu a...
...Dám radu každému, kdo chce toto dílo číst...vemte všechny díly posaďte se a přečtěte je! :D Obrazně řečeno. Opravdu je lepší číst všechny díly hned za sebou...děje se tam toho tolik, že čtenář, který tak neučiní si velmi špatně vybavuje události jenž se staly v dílech předchozích a to dělá paseku na celkovém zážitku z knihy.
Jinak se mi kniha hodně líbila, byla čtivá na konci (ale i v průběhu)velmi akční a celkově mě utvrdila v mém názoru na Scotta. :)

Sewor
15.08.2015

Super kniha, jako všechny od Michaela Scotta.

maxx
10.08.2015 5 z 5

Třetí díl mě nezklamal spoustu zápletek a magie ,která se ukrývala v každé stránce a opravdu nádherný děj .... z mého hlediska je to přesně ta série knih, kterou přečtu určitě víckrát ...

Terča.K
25.05.2015 3 z 5

A je tu další kniha ze série Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela , tentokrát zaměřená spíše na schopnosti a tajemství Perenelly. Opravdu mě zajímá co se o ní ještě dozvím. Objevilo se zde také spoustu nových starobylých bytostí, jako Aerop Enap, Hern apod. Kniha je čtivá, téměř pořád se zde něco děje, jen se bojím aby to Scott příliš nenatahoval, protože už teď je v knize spusta postav, ať už jsou to ty "zlé", nebo ty "dobré". Je to také jeden z poměrně velkých nedostatků knihy - jsou zde postavy z legend, mýtů a bájí a pak historicky doložené postavy, které ovlivnily dějiny národů. Na druhou stranu musíte uznat, že autor to má opravdu promyšlené, až na nějaké nedostatky, které jsem už zmínila.

knihomolka01
07.03.2015 4 z 5

I tenhle díl se mi líbil. Jen mi někdy přijde, že jsou všechny ty starobylé bytosti a hrozivé příšery stejné. Nicméně se mi zase líbí, že v každém díle se objeví nějaká nová pozoruhodný postava, která je mi dost sympatická (samozřejmě kdyby nebyla na straně zla:D). V minulé knize to byl Machiavelli a tentokrát Billy The Kid.:)

elle.r
01.03.2015 3 z 5

To, jak Michael Scott zapojuje mnoho skutečných historických osobností i jeho propracované dějiny světa jsou velmi působivé, ale drobné nelogičnosti jako přítomnost Scatty u boje s chrliči trochu kazí výsledný dojem. Vše také začíná být trochu zdlouhavé, když si uvědomím, že jsem teprve v půlce série, trochu se bojím umělého prodlužování příběhu.

eliska3246
09.12.2014 5 z 5

Tahle série je naprosto skvělá. Miluju to propojení historie, mytologie a současnosti. Je vidět, že autor si s tím opravdu vyhrál, a že mýty a legendy jsou skutečně jeho vášní. Po téhle sérii se staly i mou.
Tahle kniha je mou druhou nejoblíbenější z celé série. Opravdu jsem si tu zamilovala Perenellu. Navíc jsem zjistila, že můj vztah k pavoukům nemusí být vždy jen negativní. :D

elutep
13.10.2014 2 z 5

Pořád tytéž negativa. Autor kdeco neustále opakuje, jako by si čtenář nebyl schopen zapamatovat pár informací z děje. A tentokrát mi vadily i do očí bijící chyby. Perenela na Alcatrazu trčí se Sfingou, která vycítí její auru, jestli ji použije a najde si ji...zajímavé, že když bojovala s Pavoučicí proti Moriagně, tak auru použila a Sfinga na to nic...ale když zazáří aura při rozhovoru s Nicolasem, tak se Sfinga mocně zasměje a de si pro ni!!! A Dee, který staletí hledá Klarent a nemůže ho najít, ale najednou funguje jednoduše položit Excalibur na zem a říct jméno bratrského meče a Excalibur ukáže kterým směrem se vydat...když to celou dobu čaroděj věděl, proč Klarent už dávno nehledal tímto způsobem!!!

77fifi
29.08.2014 5 z 5

zase napínavé až do konce...

Véča
16.07.2014 5 z 5

Dobrý a napínavý díl. :)
Líbilo se mi takovéto pouto mezi Pernelou a Moriganou a hlavně to, jak jí Morigana pomohla. Pak mi bylo líto Scatty a Johanky, že uvízli v čase, ale jelikož mám docela ráda Machiaveliho, tak musím uznat, že měl dobrý nápad.
Obdivuji autora, jak dokáže dát k sobě hodně mýtických postav a napsat tak obsáhlé knížky, které se odehrávají třeba jen ve 2 dnech! :)

Verunk
08.07.2014 5 z 5

Čím dál lepší a napínavější knihy v této úžasné sérii

DračiceLaura
07.06.2014 5 z 5

Velice dobrý díl, líbilo se mi, že autor do příběhu zakomponoval Marse.

kacaaba
08.04.2014 3 z 5

Příběh začíná být napínavý. Vtahuje čtenáře do děje. Hrozně se mi líbí, jak se mytologie proplétá s historií. Dvojčata už nejsou slabá stvoření a umí se bránit.

angelbooks
15.01.2014 5 z 5

Na téhle knížce se mi líbily zvraty a vývoje děje. Také jsem byla ráda že už je Perenela volná a že se Josh naučil jeden z elementů.
Sice nemám ráda otevřené konec ale zde udělám výjimku :D, ten konec mi vzal ne vyrval dech z těla :D takhle otevřený konce a ted si s tím budu lámat hlavu do zítra, než si pučím další díl tézo úžesné série, jak to nakonec dopadne a jestli to co si myslím je opravdu pravda :D.
Přemíšlela jsem jestli dát 4 nebo 5*... nakonec jsem dala 5* za konec a taky za krásnou ukázku dalšího dílu :D :))).

ThePetinka
08.12.2013 5 z 5

Tuhle sérii jsem si docela oblíbila, i když mi vadí čekat, než vyjde další díl. Autor má totiž v oblibě otevřené konce (narozdíl ode mě). Knihy jsou však velice čtivé a také docela poučné. Vystupuje v nich velká spousta nesmrtelných bytostí, které vychází z původních bájí, mýtů a pověstí našeho světa, takže člověk se i leccos dozví.
Někdy mi trochu vadí, že kniha zabýrá hrozně krátký čaový úsek. Na 400 stranách se odehraje nespočet věcí, ale všechno se stihne za pouhé dva/tři dny. Je to matoucí.
Na druhou stranu je však kniha velice dobře čitelná, příběh plyne skoro sám a člověk se u toho nikdy nemá šanci začít nudit. Mám pocit, jako by to někdo vyprávěl jedním dechem a bál se zastavit, protože by ho někdo mohl vyrušit. Je to prostě výborný a hodně nabitý příběh. Určitě stojí za přečtení.

kaninaj
16.09.2013 5 z 5

není co dodat. Čtení jedním dechem, všech 6 knih, můžu jen doporučit. Knihy jsou určeny pro děti od 10-ti let, ale jako dospělý mohu hodnotit knihu jako krásnou beletrii, do které se začtete a knihu nepustíte z ruky, dokud ji nepřečtete....samozřejmě se těšíte vždy na další a další díl.

BooksLucyKing
15.07.2013 5 z 5

Čím dál tím lepší a napínavější.

trefcz
19.05.2013 4 z 5

Výborné pokračování. Líbí se mi, že děj jedné knihy naprosto plynule pokračuje v další. Děj nikde nevázne a rychle ubíhá dál.

Blekí
03.03.2013 3 z 5

Vědma. Upřímně, špatně se mi hodnotí každá kniha zvlášť, konkrétně u této série by asi bylo lehčí hodnotit celou sérii najednou, ale budiž, jdu na to. Znovu stejná negativ. Děj se strašně táhne! Děje se šíleně moc věcí najednou, ale v celé knize uběhne den, dva, víc ne. Člověk pak přečte 3 knihy, cca 1300 stránek a ejhle, on v příběhu neuběhl snad ani týden. Pokud se tímto autor snažil člověku ukázat, jak náročné to pro dvojčata musí být, za pár dní vstřebávat tolik informací, přežít tolik bitev a útoků, tak gratuluji, povedlo se mu to dokonale. Potěšilo mě, že přestože se v knize "střídá" několik příběhů- dvojčata a Flamel, Perenela na Alcatrazu, John Dee či Machiavelli- tak to nenudí, nesvádí vás to k tomu zaměřit se na jeden příběh a ostatní přeskakovat. Na knize se mi nejvíc líbí, že téměř všechny postavy mají nějakou předlohu a autor si je nevymýšlí. To se týče jak opravdových historických postav, tak mýtických a legendárních stvoření. Člověku to opravdu rozšíří obzory.
Dávám 3*, protože kniha mi místy přišla nudná a nebavila mě jako předchozí díly.