Kněžka

Kněžka https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140458/mid_knezka-bUi-140458.jpg 4 423 52

Šestá kniha série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Dva, co se musí stát jedním, který pak znamená vše. Jeden svět zachrání, druhý ho zničí. San Francisco. Nicolasovi a Perenelle Flamelovým zbývá jediný den života a jeden den na splnění jejich úkolu. Musí zachránit San Francisco. Příšery uvězněné na Alcatrazu se osvobodily a chystají se na město. Pokud je někdo nezastaví, zničí při svém tažení všechny a všechno, co jim přijde do cesty. Podaří se vědmě a legendárnímu alchymistovi s pomocí dvou největších bojovníků z dávné historie a mýtů ubránit město před zkázou? Nebo je to začátek konce lidského pokolení? Danu Talis. Sofie a Josh Newmanovi při sledování Johna Dee a Virginie Darové doputovali do deset tisíc let staré minulosti na Danu Talis. A právě na tomto bájném ostrově rozhodne bitva o začátku i konci. Scathach, Prométheus, Palamédes, Shakespeare, Saint-Germain i Johanka z Arku jsou zde také. Nikdo z nich neví, za co nebo za koho budou dvojčata bojovat. Dnes je den, který rozhodne o vítězství nebo zmaru. Budou dvojčata z proroctví držet při sobě? Nebo se rozdělí - jedno bude bojovat za záchranu a druhé za zkázu světa?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Enchantress , 2012

Tiama
24.01.2014 3 z 5

Do komentářů se dívám proto, abych si udělala představu, jak se to ostatním líbilo, než knížku začnu číst. Rozhodně ne proto, abych zjistila, jak to skončilo. Když budu chtít vědět konec, tak si nalistuji poslední stránky. Zpětně přemýšlím o tom, že mě možná příspěvek od ThePetinka otrávil natolik, že jsem knížce dala míň bodů.

scattynka
02.01.2014 5 z 5

Je to kniha, která mě bavila od začátku do konce, přečetla jsem ji jedním dechem. Mám ráda historii, mytologii, to je určitě také důvod proč mě tak oslovila (stejně jako zbylých 5 knih). Nemohla jsem se dočkat jak to dopadne, nakonec bych vlastně chtěla aby to ještě pokračovalo. Prostě úžasná série. 5 hvězdiček je jasných.

ThePetinka
08.12.2013 5 z 5

První díl jsem četla už před hrozně dlouhou dobou, myslím, že už to bude nějakých pět let. A přitom děj všech knih dohromady zabírá dobu asi jednoho týdne. Je to hrozně matoucí a pokaždé, když vyšel nový díl, měla jsem s tím potíže. Teď o to větší, protože se mi ani nechtělo moc číst (předchozí kniha mě totiž pořádně nakrkla). Nakonec jsem dokonce i ustoupila od toho, abych si pořídila vlastní vydání, knihu jsem si jen půjčila.
Vztahy mezi Sofií a Joshem se naštěstí urovnaly, což mě hodně potěšilo. Všechno také relativně dobře dopadlo. Tedy jistě, až na to, že z Joshe se stane Smrt (muž s hákem), Ódin, Hel, Prométheus a pár další starobylých bytostí natáhne bačkory… Vlastně, když to vezmu kolem a kolem, kniha sice dopadla poměrně dobře, ale i přesto mě, jako vždy pěkně nasrala (Scott by na sebe měl být pyšný, takhle silné emoce ve mně jen tak něco nevyvolá).
Díku tomu, že v poslední době na nic nemám čas, dočítala jsem knihy v autobuse a později ještě ve škole. A i když jsem se snažila ovládat svoje mentální pohnutky, přesto jsem byla na veřejnosti sprostá, nadávala na pana Scotta, brečela a jako vrchol všeho jsem knihu neustále otevírala a zavírala. A to jsem přitom předem věděla, jak to dopadne (přečetla jsem totiž poslední kapitolu v knihkupectví, jsem ostuda).
Myslím, že Kněžka je velmi působivá kniha, která rozplétá snad všechny záhady, na které jsem během čtení předchozích dílů narazila. Na nic se nepozapomněla, všechno je hezky vysvětlené a to co není přímo v příběhu, to doplňuje Joshův dopis pro Sofii na konci. Je sice pravda, že jsem byla vzteky bez sebe, když jsem četla, co jsou zač rodiče dvojčat (které vlastně ani nejsou dvojčaty), že mě opravdu mrzelo, že Ódin umřel (i když předtím sejmul pěkných pár nepřátel svým "laserovým" okem) a že jsem nesla vážně dost těžko, když jsem zjistila, že John Dee ani Nikola Machiavelli už vlastně nejsou záporáci, ale přiznávám, že jsem si čtení užívala.
Série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela je jedna z knižních sérií, která končí naprosto hrozně a přitom svým způsobem velmi dobře. Jsou to knihy, které rozhodně stojí za to si přečíst.

BooksLucyKing
24.10.2013 4 z 5

Konečeně se to trochu zmátořilo po těch posledních dvou dílech, ale přece jen to nebylo úplně ono, ale konec mě opravdu překvapil. Takže nakonec si to přece jen zlepšilo reputaci.

Gwendolyn
15.10.2013 5 z 5

TOHLE JE BOMBA!
Tolik nečekaných zvratů, že jsem na to čuměla s otevřenou pusou.
Rozhodně doporučuji!

mary149
02.09.2013

Přečetla jsem celou ságu a byla skvělá! Některé postavy mě sice pěkně srali (Sofie,Perenella,Johanka) ale jinak byli všichni ostatní super a ten konec byl fakt hustej! Sice jsem měla tušeni kdo je Smrt ale překvapilo mě to. Nejlepší je rozhodně Billy ale Machiavelli není o moc pozadu. Josh je taky dobrej a když umřel Mars tak mě to docela nsralo.Z žénských postav sem nebyla moc nadšená ale co už. Jinak tohle je super knížka :-)

Dandulka
30.06.2013 5 z 5

Tak nám tahle série moc hezky dopadla, i když malinko nečekaně.

maid
04.05.2013 4 z 5

Z konce jsem byla opravdu zklamaná, ale knížka je to pěkná. Ale jako asi v třech předchozích dílech se už míchá moc postav dohromady a v celku to vytvoří jeden literární guláš.

Blekí
06.04.2013 5 z 5

Upřímně, nevěřila jsem že se nějaká kniha z této série u mne dočká toho nejvyššího hodnocení. Ale tahle kniha si těch pět hvězd zaslouží. Jednoduše, excelentní konec skvělé série. Děj je živý, plný nečekaných zvratů. Postavy si zamilujete, každá má svou vlastní osobnost, své vlasní přednosti a slabosti. Nemluvě o tom, jak si krásně rozšíříte znalosti historických a mýtických postav. A ten závěr poslední knihy, celé knižní série. Musím říct, že od začátku jsem věděla, kdo Marethyu je, ale stejně jsem na konci měla skoro slzy v očích. Poslední díl je rozhodně nejlepším dílem celé série.

lukazsss
11.02.2013 5 z 5

Nejlepší knižní série co jsem kdy četl, opravdu vřele doporučuji, spousta zajímavých a propracovaných postav, zvratů a příšer, všechny knihy jsem prakticky zhltnul a ani trochu se nenudil, kam se jen hrabe Harry Potter apod. Tohle opravdu nemá chybu a když přečtete poslední stránku 6. knihy tak si říkáte, proč jen není další :)

sukuka
30.01.2013 5 z 5

Jako vždy - velmi dobrá knížka.. Škoda jen toho opravdu překvapujícího konce, který mě ale naštval..

kaninaj
05.01.2013 5 z 5

není co dodat. Čtení jedním dechem, všech 6 knih, můžu jen doporučit. Knihy jsou určeny pro děti od 10-ti let, ale jako dospělý mohu hodnotit knihu jako krásnou beletrii, do které se začtete a knihu nepustíte z ruky, dokud ji nepřečtete....samozřejmě se těšíte vždy na další a další díl. Ten poslední skončil překvapivě.