Kněžka

Kněžka https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140458/mid_knezka-bUi-140458.jpg 4 423 52

Šestá kniha série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Dva, co se musí stát jedním, který pak znamená vše. Jeden svět zachrání, druhý ho zničí. San Francisco. Nicolasovi a Perenelle Flamelovým zbývá jediný den života a jeden den na splnění jejich úkolu. Musí zachránit San Francisco. Příšery uvězněné na Alcatrazu se osvobodily a chystají se na město. Pokud je někdo nezastaví, zničí při svém tažení všechny a všechno, co jim přijde do cesty. Podaří se vědmě a legendárnímu alchymistovi s pomocí dvou největších bojovníků z dávné historie a mýtů ubránit město před zkázou? Nebo je to začátek konce lidského pokolení? Danu Talis. Sofie a Josh Newmanovi při sledování Johna Dee a Virginie Darové doputovali do deset tisíc let staré minulosti na Danu Talis. A právě na tomto bájném ostrově rozhodne bitva o začátku i konci. Scathach, Prométheus, Palamédes, Shakespeare, Saint-Germain i Johanka z Arku jsou zde také. Nikdo z nich neví, za co nebo za koho budou dvojčata bojovat. Dnes je den, který rozhodne o vítězství nebo zmaru. Budou dvojčata z proroctví držet při sobě? Nebo se rozdělí - jedno bude bojovat za záchranu a druhé za zkázu světa?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Enchantress , 2012

zuzca.h
21.06.2016 4 z 5

Některá rozuzlení byla opravdu překvapující a musím říc, že závěr celé knižní serie se z mého pohledu nadmíru vyvedl :) Sice tam byly chvílema nudnější pasáže, ale zbytek knihy je vyvážil.

Eadwyn
06.06.2016 2 z 5

Ukončení se mi nelíbilo a nesedlo mi.

knihomolik1
23.05.2016 5 z 5

Já musím dát opět za 5 hvězd. Příběh mě celou dobu neskutečně bavil. A konec mě opravdu překvapil a to velmi mile. Tato série se stává jednoznačně mou nejoblíbenější. Velký dík autorovi za tu nezměrnou dávku fantasie!

maxx
13.03.2016 4 z 5

Dnes jsem dočetl i poslední díl Kněžka a musím říct, že mě do poloviny knihy trochu už nudil, chybělo tam napětí a akce, vše se točilo jen okolo Alkatrazu a příšer okolo toho, hodně se to podobalo 5 dílu ale konec mě překvapil a musím říct, že příjemně překvapil ..... Jednou se určitě ke knihám vrátím.... a určitě budu dál fanoušek Spisovatele Michaela Scotta.....

helusa2
12.02.2016 4 z 5

Tak jsem během 2 týdnů přelouskala celou sérii. Upřímně - už jsem to chtěla mít za sebou. První 3 díly byly skvělé, čtvrtý (Zaříkávač) mě rozhodil a poslední dva díly pak horko těžko vylepšovaly skóre. Co musím Kněžce připsat k dobru, byla neobvykle vysoká koncentrace humoru, který mi v předchozích dílech dosti chyběl. Billy a Ninten tomu dodávali šťávu.
Celkově hodnotím celou sérii jako zajímavé čtení, jsem ráda, že jsem si to přečetla, ale vracet se k těmto knihám asi nebudu. Bylo to trochu překombinované a přitom nedotažené. Ale nápad to byl zajímavý :-)

Catherine27
30.01.2016 5 z 5

Bože Děkuji za takové dokončení!! Kniha byla...Hutná! Až do konce.To je celé.... Pan Scott by se s tím taky nemazal.

Shock
04.11.2015 4 z 5

Kniha finišuje celou sérii ve velkém finále. Pokud jste měli nějaké nezodpovězené otázky jako kdo je kdo nebo proč dělají to co dělají, tak v této knize dostanete odpověď na většinu z nich. Kniha má stejný styl vyprávění jako předchozí knihy a všeobecně pokračuje v dovyprávění příběhu.

77fifi
20.07.2015 5 z 5

celá série je dokonalá- a konec překvapivý :-)

Terča.K
04.07.2015 3 z 5

Teda, ten konec byl rozhodně neočekávaný. Kniha v podstatě končí začátkem. Série jako taková není špatná, ale určitě nepatří mezi ty, co bych četla znovu. Vlastně ani nevím jestli mě tento díl víc zklamal nebo překvapil, ale sem ráda že už sem ho dočetla. Celkově mi přišel až moc překombinovaný (jako ostatně celá série) a táhlý. Myslím, že nemá cenu psát další kritiku, protože bych se opakovala.

Froggy
22.02.2015 5 z 5

Souhlasím s Tiama. Knížka byla chytlavá, překvapující a zábavná, moc se mi líbila. ;)

elutep
15.01.2015 2 z 5

Celkem pěkný akční závěr. Většina zvratů je předvídatelná (snad jen až na Isis a Osirise). Ke knihám se sice asi nevrátím, jako k jiným, ale milovníkům fantasy příběhů mladších ročníků bych knihu doporučila.

Ivuska.09
11.12.2014

Série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela mě od začátku velmi bavila. Změna nastala u posledního dílu - měla jsem celkem problém ho vůbec dočíst, ani nevím proč. Kněžka už mě na rozdíl od předešlých dílů prostě nedokázala pohltit.

eliska3246
09.12.2014 5 z 5

Tahle série je naprosto skvělá. Miluju to propojení historie, mytologie a současnosti. Je vidět, že autor si s tím opravdu vyhrál, a že mýty a legendy jsou skutečně jeho vášní. Po téhle sérii se staly i mou.
Tohle je to pravé rozuzlení takhle dlouhé série. Všechno se obrátí vzhůru nohama. Nic není tak, jak se na první pohled zdálo. Epická závěrečná bitva/nebitva a konec na začátku. Jednoznačně nejlepší kniha z celé série.

Attia
19.10.2014 2 z 5

K tomu se dá pouze říct, že konec už byl příliš. Příliš překombinovaný, komplikovaný, příliš mnoho postav a dějových linií. Všeho moc! Kdyby autor ubral, udělal by líp. NSice jsem v tom úplně neplavala, ale určitě mi to znesnadňovalo čtení. Jedná se o skvělou fantasy sérii, bohužel poslední díl mě hodně zklamal. Konec knihy... no, mohl by být fenomenální, ale nebyl a k fenomenálnosti měl daleko. Našla jsem pár nesrovnalostí, které mi velmi vadily. Josh a Sofie mi byli každým dílem čím dál tím víc nesympatičtější.
Charaktery většiny postav se mi z nějakého důvodu příčily, chování některých mi přišlo nereálné, ani nevím proč. Poslední díl mě prostě a zkrátka zklamal.

Dzery7
31.07.2014 4 z 5

Série, která stojí za přečtení. Série, která končí začátkem.
Byla jsem smutná už když jsem brala do ruky tuhle poslední knihu, stejně jako jsem vždycky, když se to děje. Tady těchto "pár" stránek rozhodne o mém názoru na tuhle sérii, a spolu s její poslední stránkou vlastně zemřou i její hrdinové. Nelituji, že jsem tak udělala. Stejně jako předchozí díly je to celé čtivé. Střídají se pohledy z různých míst a mísí se různé příběhy. Josh dostal zase o něco víc prostoru, zase byl o něco "mocnější" a na konci mi přišlo, jako by mu Sofie celou dobu hrála jen druhé housle (asi tomu tak bylo...).
Není to typický bestseller, na to je to místy příliš překombinované - bohů a mýtických stvoření je prostě hodně - a až příliš velkou roli tam hrají předem vymyšlené bytosti, které nemá člověk, jak rozeznat na dobré a zlé (ano, vím, že svět není černobílý). Třebas mě udivuje, jak se na scéně z ničeho nic objevuje Hell s Odinem, kteří za chvíli zase zemřou.
Napsáno s větším nadhledem a globalizací problému, než u předchozích dílů, jak to má u takových knih být. Nejlepší díl. Ale přece jen mi to přijde "jen" jako prvotřídní druholigová kniha a knižní série. Mám zkrátka výš ještě jiné.... :)

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Super skvělé zakončení série!! Kniha je plná akce, zvratů a překvapení. A ten konec? Prostě bomba :D

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Má snad neoblíbenější série...opravdu si jí nemůžu vynachválit, a to rozuzlení na konci....parádní :D

DračiceLaura
07.06.2014 4 z 5

Text může obsahovat spoilery
Já ten konec moc nepochopila. To mi chcete říct, že se jako nic nestalo ? Bylo to takové, no divné. Ale jinak to bylo fajn.

kacaaba
13.04.2014 4 z 5

No ten závěr byl strhující. Dost mě to překvapilo. Tento díl byl napínavý a dost akční. Jen mě mrzí, že víc nepopsal o hrdinech po pádu Danu Talis.

angelbooks
05.02.2014 5 z 5

Schválně jsem nečetla předchozí komentáře. U předchozí knihy této s=rie jsem se něco dozvěděla, o knize, z komentářů a nebyla jsem dvakrát nadšená...
Ale zpět ke knize... Jediným slovem bych vystihla tuto knihu: ,,Bombastická", tolik zvratů jsem ještě nikde nezažila. Nakonec vše dopadlo dobře, i když jsem ke konci byla smutnější ale nevím jeslti z toho děje nebo jeslti z toho že jsem tu knihu dočetla :D :D :).
Ke konci jsem tedy měla smíšené pocity, možná by i slza ukápla a to by se stalo za celý můj život jen po druhé :D :D.
Jinak vřele doporučuji poslední díl je nádherné, strhující, napínavé... Nevím jak jinak to už mám tedy vystihnout :D klidně bych si ji přečetla znova ale mám tu i jiné vypůjčené knihy ale myslím že se k této knize určitě jednou vrátím :))).