Tajemné stíny lesů : pytláci, loupežníci a poustevníci v Brdech a na Křivoklátsku https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85885/tajemne-stiny-lesu-p-85885.jpg 4 17 3

Autor vypráví pověsti o Křivoklátsku, Brdech a okolí Berouna. Narodil se v Žebráku, proto není s podivem, že z této knihy čiší láska ke kraji a jeho mýtům. Příběhy se točí kolem toho, co je pro zalesněnou oblast typické: divoké hony, myslivci, pytláci, lesní muži, temná magie a potulní cikáni. Posledními pamětníky těchto příběhů jsou už jen staletí velikáni z říše rostlin. A i těch už bohužel zbývá poskrovnu. Čtení této knihy čtenáře odnese do čarovného lesa a ještě chvíli po té, co zavře knihu, ucítí lesní půdu a šustění listů.... celý text

LuckaH2
10.12.2020 4 z 5

Bavilo mě, že kniha neobsahuje jen pověsti, ale i jejich "vědecké" vysvětlení, priměr do současnosti (strasidelne hostince, ktere dnes v hororu premenily tvář do motorestu...). Dozvěděla jsem se jak vznikly nektere pojmy, ktere jsou logicke (pytlak, leč). Za mě fajn, rychle přečteno, bezva mezi romány.

DuncanIdaho
09.01.2020 5 z 5

Několik pěkných pověstí i historických událostí. Je zde poukázáno na to, že některé pověsti vznikaly spojením více událostí. Naopak jiné historické události daly vznik několika pověstem.

WEIL
20.08.2011

Pověsti, které nemají moc silnou argumentační podporu, ale existují, a záleží na každém, co si o nich myslí.

pověsti pytláci Brdy české pověsti střední Čechy Berounsko Křivoklátsko

Kniha Tajemné stíny lesů : pytláci, loupežníci a poustevníci v Brdech a na Křivoklátsku je v