Syn

Syn
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/bmid_syn-264687.jpeg 4 2539 2539

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sønnen , 2014

Veru_92
24.11.2015 5 z 5

Nesbø v novem kabatku. Bylo to jine, ale presto stejne. Jine postavy, jiny pribeh, ale to same napeti, mirna frustrace z toho, ze stale nevim veskere souvislosti a s tim spojena hladova touha cist porad a pokud mozno vsude, kde se da:) A hlavne...porad je to Nesbø. Srdecni zalezitost. Mistr pera, ktery davkuje od kazdeho neco - trocha lasky, nejaka ta vrazda, spousta krve, par sacku s drogami, korupce... Kazdy si najde sve:))

monika5183
24.11.2015

Na Harryho jsem celkem rychle zapomněla a nové postavy ho zastoupily na jedničku. Poutavý děj s příjemným tempem a napětím.

buschka
18.11.2015 5 z 5

Klasika od Nesba. Moc povedené ! Čte se jedním dechem.

vysypanel
17.11.2015 5 z 5

Nesbo v plné síle! S jednou zásadní změnou, kterou nemohu prozrazovat aby lidi četli sami :-)
Líbilo velmi - doporučuji. :-)

Peris
09.11.2015 5 z 5

Nesbo v plné síle - Harry Hole nechyběl ;-)

Modrina
09.11.2015 5 z 5

Po Policii jsem si říkala, že se mi po Harrym bude stýskat. Ale evidentně na stesk nedojde, leda by pan Nesbø přestal psát. :) Syn je opravdu hodně dobrá knížka. Moc se mi líbil popis děje očima různých aktérů a jediné, co trochu skřípalo, byl Sonny - většinu života v base a pod vlivem, a jakmile pocítil motivaci, byl silný a velmi zkušený. Ale rozhodně mě to ve čtení nerušilo, Sonnyho příběh mě beze zbytku vcucnul. :) Velmi doporučuji!!

Fanfara77
08.11.2015 5 z 5

Nesbo to prostě umí

ivousekk
06.11.2015 5 z 5

Povedené, hodně povedené. S Holem srovnávat nebudu, přece jen je to jiné, i když srovnání se nabízí. Ale s Krví na sněhu srovnám ráda a Syn pro mě vychází jako jednoznačný vítěz. Sonnyho tažení se naprosto skvěle četlo, bylo napínavé až do posledních stran, protože pořád čekáte, jak to dopadne, pořád se ptáte, kdo je ksakru ten Levák a přežije to všechny Sonny? Protože mu budete fandit a chtít, aby vše přežil. Protože budete chtít happyend. Dávám plný počet :)

matej9766
05.11.2015 3 z 5

Kniha Syn, je klasická kniha od Jo Nesba. Pokud jste už od tohoto autora četli některou knihu (nemyslím knihu určenou dětem), tak víte co vás čeká.
Dostane opět velice čtivou knihu, ve které se objevu několik zajímavých postav s dobře promyšlenými motivy a pár postav, které jsou v knize takřka zbytečně. Čeká vás velice promyšlený děj, u které si budete celou dobu říkat "Jasně, tenhle je levák, a takhle to skončí", ale jak je u Nesba zvykem, tak jeho konec je naprosto (alespoň pro mě ) nečekaný a překvapivý.

Nesba mám rád, mám přečtené všechny jeho knihy, které vyšly v češtině (Půlnoční slunce právě čtu). Bohužel Syn mi přijde zatím jako jeho nejslabší kniha (i tak je to nadprůměrný thriller) a to z několika důvodů. Postavy v knize se často chovají nelogicky (téměř celý gang Dvojčete) a některé části děje mi přijdou příliš neuvěřitelné (takřka okamžité zabavení se závislosti. Kluk který byl téměř celý život ve vězení, vyjde ven jako ultimátní zabiják.....). Také se mi poprvé u Nesba stalo, že mě konec naštval (to je způsobeno tím, že sem si opravdu moc přál konec jiný:)). Twisty na konci už mi přišli příliš nucené a prvoplánové.

Ale abych knihu pouze nehanil, tak přejděme k plusům. Jo Nesbo je opravdu dobrý vypravěč, což dokazuje v každé své knize. V této knize se mi velmi líbil popis událostí prostřednictvím jiných postav (Marcus, ...). Také se mi líbilo, že Jo nechal prostor i pro rozvinutí úvah méně důležitých postav (rozmýšlení umírajícího v mrazáku, ...). Které nepůsobí vůbec rušivě naopak hladce zapadnou do děje a umocňují syrovou atmosféru knihy.

Hodnotím třemi hvězdami a již se těším na další Nesbuv příběh.

Zajímavé komentáře: ElenaM, miman, LavinaVRovine

kokos1
05.11.2015 5 z 5

Nesbo je zpět. Po posledním díle serie HH jsem si řekl že to nějak upadá, ale Syn mě z toho vyvedl. Dokonalé dílo!

ÁjíkSamík
05.11.2015 5 z 5

Nakonec mi Harry ani nechyběl =)

Bar16
03.11.2015 5 z 5

No teda! Abych byla upřímná, strašně jsem se bála, že dobrý Nesbo byl jen Harry. Krev na sněhu mě sice kvůli posledních x stran zaujala, ale i přesto pro mě byla kniha po Harrym docela zklamáním... A jak jsem si oddychla, že starý dobrý Nesbo je zpět, když jsem si přečetla prvních pár stran Syna! Do Sonnyho jsem se zamilovala asi stejně rychle, jako do Harryho - jinak to prostě nešlo. Takže za mě pět hvězdiček, jinak to prostě nejde... :-)

kyslikova
02.11.2015 5 z 5

Jo opět nezklamal, skvělé čtení!

petule1
01.11.2015 5 z 5

Moje první ze severských detektivek a naprosto užasná

Jara 56
29.10.2015 5 z 5

Skvěle napsané. Přečteno tzv. jedním dechem. Vřele doporučuji.

matom76
29.10.2015 5 z 5

Skvělý a napínavý příběh bez hluchých míst, pro mě lepší než některé díly z Harrym.

Paja85
29.10.2015 4 z 5

Knížka je taková Nesbova klasika na kvalitní vlně...hlavní hrdina zajímavý, sem tam jsem se ztrácela ve jménech a nemohla jsem se pořádně začíst. Řekla bych, že problém je možná ten, že jsem po celé serii Harryho Hole trochu "přeNesbovaná" Každopádně fanoušky určitě nezklame.

rikke
28.10.2015 5 z 5

Pane Nesbø, smekám před Vámi.

ElenaM
28.10.2015 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila velmi dlouho, už od doby, co jsem si přečetla jeden rozhovor, kde Nesbo mluvil o tom, jaká kniha bude a že si v ní řeší svoje vlastní problémy ve vztahu k otci. Nesbo mě opět nezklamal. Už se opakuju, ale zase mě dostal. Napínavá kniha, střídání dějových linek, sympatické a charismatické postavy. Tentokrát dává Nesbo postavám více prostoru, abychom je víc poznali. Hodně mě taky bavil i jiný pohled, nejen z pohledu kriminalistů, ale i z pohledu kriminálníků a feťáků. A prostředí vězení, příběhy vězňů. jejich osudy - také zajímavé.
Knížka mě celkově hodně bavila a četla se sama. Doporučila bych ji lidem, co od něj ještě nic nečetli. Na rozjezd hodně dobrá volba ;)
Bylo to skvělé, napínavé, zamotané a nepředvídatelné, tak jak to Nesbo umí!!! A taky to koresponduje s jeho tvrzením, že každý zločin začíná u lásky!

nejpet
26.10.2015 5 z 5

Perfektní kniha! Chvilku mi trvalo, než jsem se prokousala přes tolik jmen a tolik souvislostí (asi jsem zpohodlněla u jednodušších knih), ale celý příběh mě moc bavil jako ostatně cokoli, co napsal Jo Nesbo.