Světla zimní noci

Světla zimní noci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386213/bmid_svetla-zimni-noci-v5u-386213.jpg 4 416 156

Nou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Žije a pracuje na malé železniční zastávce, kde jednoho dne zastaví vagon plný židovských nemluvňat směřující do koncentračního tábora. V okamžiku, který převrátí celý její život naruby, Noa bez rozmyšlení popadne jedno z dětí a uteče s ním do zasněžené noci. Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Orphan's Tale , 2017

vsechnonebonic
25.04.2019 5 z 5

Příběh z doby 2. světové války, odehrávající se v netradičním prostředí cirkusu se mi líbil. Dvě tolik rozdílné ženy, které svedl dohromady osud. Napínavá četba až do poslední stránky.

lucisa.n
11.04.2019 5 z 5

Kniha, která se četla úplně sama. Mít na ni více času, přečtu si snad naráz. Konec mě překvapil a vehnal slzy do očí.

lenik284
09.04.2019 4 z 5

Krásny příběh,knížka se četla dobře, ale z tohoto období jsem přečetla více hezčích knih. Zajímavé prostředí cirkusu a postavy sympatické,ale čekala jsem víc,neurazí, nenadchne. Velké plus za krásný obal.

Tereza0107
09.04.2019 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Hezky vyprávěný příběh odehrávající se za druhé světové války, zajímavé prostředí cirkusu, sympatické postavy a o probrečeném konci ani nemluvím. Ale něco mi tam trochu chybělo. Občas mi přišlo , že postavy a jejich city mohly být vykresleny více do hloubky. Třeba pasáž, kdy do příběhu vstoupil Luc a okamžitě se s Noou do sebe zamilovali, přičemž si vlastně ani pomalu nic neřekli, mi přišla trošku přitažená za vlasy. Každopádně jsem byla zvědavá jak vše dopadne a v době, kdy mi zbývalo asi jenom 25 stránek jsem si říkala, že se vše ani nemůže stihnout rozuzlit. A pak najednou bum, konec a slzavé údolí. Každopádně můj konečný dojem z knížky je dobrý a nelituji, že jsem si ji přečetla.

Kopretina_aku
30.03.2019 4 z 5

Možná jsem čekala víc dramatičnosti a zvratů vzhledem k období, kdy se příběh odehrává. Bylo to spíš o životě v cirkusu a o mezilidských vztazích, které mne ale příliš nezasáhly. Ačkoliv téma nebylo špatné, něco tomu prostě chybělo.

Ouninka
26.03.2019 5 z 5

Světla zimní noci je opravdu velice krásná knížka..má v sobě při čtení veliké kouzlo. Musím říct, že společně s knihami: Hana, Dopisy, které nikdo nečetl, Slavík a Dívky beze jména určitě patří mezi nejkrásnější a nejlepší knihy z období 2.světové války. Neskutečně se mi líbilo prostředí cirkusu..skoro všechny jsem si oblíbila….ke konci knihy mě přepadla taková husí kůže, že mě nezahřál ani čaj. Opravdu doporučuji přečíst a doufám, že se mi poštěstí si ještě pořídit jednu knihu od autorky a to Velitelovo děvče…..soudě podle této si myslím, že bude skvělá :-)!

Stani95
21.03.2019 5 z 5

Moc se mi libil pribeh, ktery gradoval a ke konci jsem knihu nechtela odlozit.

Msourkova
19.03.2019 3 z 5

Příběh byl rozhodně zajímavě napsaný a plný zvratů. Trochu mi ale připadá, že zapadá do kategorie dojemného válečného mainstreamu, který v poslední době zaujímá v současné literatuře čím dál větší prostor. Navzdory jejímu osudu mi byla Noa dost nesympatická, s Astrid to bylo o něco lepší. Místy mi přišel příběh trochu nevyvážený přílišnou snahou šokovat a dojmout, v celku se knížka ale četla rychle a bavila mě.

essidaven
19.03.2019

Knihu jsem bohužel nedočetla, asi v půlce jsme to vzdala. Zprvu to bylo zajímavé, ale ač mám ráda lidské příběhy z války, tento mě vůbec nezaujal. Styl psaní byl opravdu nudný a ani postavy nebyly vykresleny moc zajímavě, třeba se ke knize někdy vrátím..

morava
16.03.2019 5 z 5

Velmi dojemny pribeh z obdobi druhe svetove valky.Knihy z tohoto obdobi ctu rada, i kdyz jsou plne bolesti, a precetla jsem jich docela dost. Tento pribeh byl zase jiny, z jineho prostredi. Vsechny emoce, tajemstvi, strach,pratelstvi a laska , se vesly do jedne cirkusove maneze, kde se lide, i pres utrapy teto doby chodi aspon na chvili pobavit a obdivovat krasne akrobatky, kdy se i me samotne pri popisu jejich kousku nejednou zatajil dech.Jakoby lide na tech par minut stravenych v manezi, obklopeni obrovskou plachtou byli chraneni pred vsim tim zlym, co na ne ceka tam venku.Musim se priznat, ze takovy konec jsem opravdu necekala a i ta slza ukapla. Kniha, ktera urcite stoji za precteni.

Dela111
11.03.2019 5 z 5

Historický román z druhé světové války o zradě, touze žít a bojovat, o lásce a především o síle přátelství.
Jedné zimní noci se protnou osudy dvou žen, které mají co skrývat. Obě nachází útočiště v cirkusu.
"Za války máme všichni minulost, dokonce i miminko jako Theo, že? Každý musí skrývat pravdu a vymyslet si nové já, aby přežil."

Kniha je inspirovaná skutečnými událostmi. A právě z tohoto pohledu mě nejvíc zaujal majitel cirkusu, který ukrýval Židy. Sám mohl být relativně v bezpečí, přesto riskoval, aby jiným pomohl... Podobných příběhů je dost, vždy se těžko vyjadřuje obdiv nad něčím takovým...

Kakajko
11.03.2019 5 z 5

Zajímavé téma, na konci knihy jsem si i poplakala...

sgjoli
10.03.2019 4 z 5

Světla zimní noci jsou dost neobvyklý příběh z doby druhé světové války, a to se mi právě na knize líbilo nejvíc. Že to bylo zase trochu něco jiného. Válka spojila dohromady řadu neobvyklých charakterů, navíc se děj odehrává v atraktivním prostředí cirkusu a ani těm se válečné hrůzy nevyhýbaly. Autorka píše hodně čtivě a mně se kniha líbila.

whiolet
02.03.2019 5 z 5

Na první pohled mě zaujala nádherná obálka, a já se trochu bála, protože většinou tam, kde je "lákavá" obálka je slabý příběh,avšak zde to,tak rozhodně nebylo!
V knize se odehrávají dva životy rozdílných žen, které osud svede dohromady.
Je to silný příběh, knihu jsem přečetla jedním dechem a na konci se rozbrečela.

Martina023
02.03.2019 5 z 5

Krásná kniha...doma šlo vše stranou, musela jsem číst...doporučuji.

Bramhr
20.02.2019 5 z 5

Silná kniha s krásnou obálkou.

cmelda26
12.02.2019 3 z 5

Od této knihy vzhledem k pozitivním recenzím jsem čekala trochu víc. Ale dojemný konec vše napravil.

Natynka23
11.02.2019 5 z 5

Mám moc ráda historické romány z doby 2. světové války. Kniha se odehrávala v prostředí cirkusu, což se mi moc líbilo a také přátelství dvou hlavních hrdinek bylo krásné. Moc doporučuji!

Ivulka432
03.02.2019 5 z 5

Úžasná, úžasná, úžasná kniha. Krásný dojemný příběh.

veruptackova
02.02.2019 5 z 5

Musím říct, že mě opravdu překvapilo, jak se mi kniha dobře četla a líbila. Běžně příběhy z 2.světové nečtu. Ač to nebyl úplně sluníčkový příběh, měl své kouzlo. Lépe jsem si první knihu roku 2019 nemohla vybrat. Rozhodně doporučuji přečíst všem.