Svet pred maskou

Svet pred maskou https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205355/bmid_svet-pred-maskou-s7q-205355.JPG 5 6 3

Biografia-Vladimír Dzurilla. Kapitoly: Vzostup a dozrievanie-1942-1963, Reprezentant-Víťazstvá a prehry-1963-1965, Na vrchole-1965-1970, V ústrety zabudnutiu ? - 1971-1976, Návrat-1976, Myšlienka a dialógy. Prvé vydanie. Cena knihy v čase vydania: 30.- Kčs.

RoBertino27
09.01.2021 5 z 5

Pro mnohé trochu "schovaný" brankář za Jiřím Holečkem či Dominikem Haškem, ačkoliv právě Holeček zpočátku kryl Vladovi záda. Kniha má zajímavé pozadí, protože v ČSR ji tehdy "nedoporučili" k vydání, proto možná na Slovensku, i s přihlédnutím, že Dzurilla značnou část kariéry hrál ve Slovanu, vydali bez problémů. Z knihy je citováno i v televizním medailonku Vlada Dzurilly - knize lze snad vytknout jedno jediné: že se po nečekané smrti tohoto vynikajícího brankáře nedočkala nového vydání s dodatkem.

jan7760
18.12.2020 5 z 5

Krásne oživenie spomienok na zašlú slávu československého hokeja. Stojí za prečítanie.

draka
28.08.2020 5 z 5

Kniha o vynikajícím slovenském hokejovém brankaři, reprezentantu ČSSR. Mistru světa, Evropy a účastníka památného finálového zápasu na Kanadském poháru v roce 1976. Měl jsem tu čest vidět ho chytat bráně Slovanu Bratislava při zápasech s Duklou Jihlava společně s Václavem Nedomanským a Jozefem Golonkou. Kniha ve mně oživila řadu vzpomínek na ligová hokejová utkání, zápasů na mistrovstvích světa i na Kanadském poháru sledovaných na černobílé obrazovce.