Svět podle Clarksona

Svět podle Clarksona https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303836/bmid_svet-podle-clarksona-j5i-303836.jpg 4 27 4

Svět podle Clarksona série

Stamiliony diváků po celém světě znají Jeremyho Clarksona jako obhroublého, chvástavého, hlučného, politicky nekorektního a smrtelně legračního moderátora bláznivého pořadu o autech Top Gear. Čtenáři se můžou utlouct po jeho automobilových recenzích, které píše pro nedělník The Sunday Times a s odstupem vydává i knižně. Ostatně i česky už z nich vyšly tři sbírky – Na plný plyn, Zapomeň na brzdy a Ďábelská jízda. Kromě článků o autech však Jeremy píše do novin i společenské sloupky, v nichž s týdenní pravidelností uráží všechno ostatní, od Evropské unie, přes stupidní reklamy, Američany a globální oteplování až po Vladimira Putina a Hru o trůny. Ani knižní sbírky jeho společenských sloupků se na pultech dlouho neohřejí, ve světě mu jich vyšlo už šest. A nyní má i český čtenář možnost vstoupit do světa podle Clarksona.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje Doprava
Vydáno: , Dokořán

As I was saying...: The World According To Clarkson Volume 6 , 2015

Viky007
24.06.2017 4 z 5

Musím říct, že bych si tuto knihu sama od sebe nevybrala. Jednalo se vlastně o sázku (já Clarksona a budoucí švagr Darrena Shana). A jsem moc ráda, že jsem této knize dala šanci.
Měla bych zdůraznit, že autům rozumím asi jako koza petrželi. To ale vůbec nevadí, protože v těchto fejetonech k nim Clarkson zabrousil jen málokdy.
Co víc říct? Docela slušně jsem se bavila. Jeremy zřejmě nikdy nevyhraje Miss Universe ani Miss Sympatie, ale styl psaní má prostě bravurní. Lehce sarkastický, s nikým a s ničím se nepáře. Akorát tam bylo na můj vkus příliš mnoho politiky, což není zrovna můj šálek kávy. Ale jinak tomu nemám co vytknout.

MiaMahoney
21.06.2017 4 z 5

Hodnocení originálu, český překlad neznám.

ajla5
01.01.2017 4 z 5

Skvěle jsem se bavila. Určitě se k ní budu vracet. Moc jsem se nasmála.

Ricmont
17.12.2016 5 z 5

Pokud si myslíte že nejmocnější muž je Putin nebo nově zvolení nájemník Bílého domu tak jste na omylu. Tím nejmocnějším mužem planety je Jeremy Clarkson a kniha Svět podle Clarksona to dokažuje. Toto není kniha o autech je to pohled člověka který sleduje jak se svět kolem něho mění. Jeremy nám ukazuje že mít v dnešní době svůj názor by nemělo být jen výsadou pár lidí ale právem nás všech.

Jeremy Clarkson
britská, 1960