Svědectví o životě v KLDR

Svědectví o životě v KLDR https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457486/bmid_svedectvi-o-zivote-v-kldr-msu-457486.jpg 5 3040 648

Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.... celý text

Kencr
13.12.2020 5 z 5

Velice zajímavá a čtivá kniha od sympatické autorky. Musím si sehnat i tu předchozí knihu...

karol.cadex
13.12.2020 5 z 5

Nina Špitálníková je pro mě dost inspirativní osoba, je to velmi inteligentní a navíc velmi erotická žena a dobrá autorka. A na knihu jsem se těšila.
Hned na prvních stranách mě ale zarazily překlepy, to mi nadšení trochu zkazilo a ubírá to na hodnotě knihy, se kterou si (nejen) autorka dala evidentně neskutečně práce.
Jako jo, příběhy jsou to alarmující a otřesný, ale asi něco málo jsem už o KLDR načetla a tak mě to úplně moc nešokovalo. Výpovědní hodnotu kniha pro mě má trochu menší, což rozhodně není problém autorky, ba naopak jsem ráda, že v ČR vychází práce o těchto tématech. Nicméně otázky jsou pokládány respondentům dost na tělo, zároveň jsou i neobyčejné (např. otázka na rituály k přivítání jara), ne všechny se točí jen kolem režimu nebo profesního života. Rozhovory jsou dost emotivní. Poslední rozhovor mi zahrál na takovou tu melancholickou strunu a všechny skvěle doplnil. Nemám výtky! Doufám, že se knize bude dařit.

Ondřej84
09.12.2020 5 z 5

Při čtení knihy na mne sáhla hrůza. Viděl jsem mnoho televizních dokumentů a četl několik publikací o životě v jedné z nejhorších zemí světa, ale až do přečtení této knihy jsem měl neúplnou představu o tom, jak hrozná je Severní Korea. Velmi oceňuji formát i výběr respondentů z různých sfér společnosti. Kniha rozšířila mé dálkové poznání děsivé diktatury. Snad se ve svém životě dočkám pádu KLDR. Přeji všem bývalým i současným občanům KLDR, aby se krutá diktatura zhroutila a sochy vůdců šly k zemi.

Kiu
09.12.2020 5 z 5

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Celý svět se zastavil a já čekala na každou další odpověď a odkrytí další části života. Vůbec si nedokážu představit žít v takovém světě.

juliesze
09.12.2020 5 z 5

Úžasně zajímavé podání rozhovorů o neskutečném světě, ve kterém lidé žijí. Výborně zvolené rozhovory, které vysvětlují mnohé a často jsou za hranu chápání, jelikož jejich život je natolik nepředstavitelný. Úžasný počin!

Arbenin
02.12.2020 5 z 5

Mrazive cteni

lotofhs
29.11.2020 5 z 5

Musím říct, že tato kniha se Nině povedla. Přečetla jsem jí skoro jedním dechem, ilustrace jsou vizuálně nádherné, obsah je velice zajímavý, po každém přečteném příběhu, jsem měla nutkání si přečíst další. Líbí se mi, jak se autorka snaží nekritizovat a neodsuzovat uprchlíky.
Nejvíce mě asi dostal příběh feministky, profesorky a asi převaděče. Díky těmto rozhovorům jsme měli šanci poznat "život" lidí, kteří utekli ze Severní Korei. Bohužel se to život nedá nazvat, při těch rozhovorech, jsem měla husí kůži a slzy v očích. Asi si nikdo nedokážeme představit, jaké hrůzy si tito lidé museli zažít a kolik dalších si jich zažívá.

Za mě pět hvězdiček, jde tu vidět, že si autorka dala s knihou obrovskou práci, máme tu vše vysvětlené, příběhy jsou opravdu moc zajímavé i když smutné. Musím znovu pochválit ilustraci, ta děj tak skvěle podtrhla a ozvláštnila, že jsem musela začít sledovat instagramový profil myokard :D

miSSSh
25.11.2020 5 z 5

Uzasna knizka s hruznym obsahem.
Moc bavila. Doporucuji.