Studené světlo hvězd

Studené světlo hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468973/bmid_studene-svetlo-hvezd-D9X-468973.jpg 5 188 64

Jaký je to pocit, prohledávat vrak dávno pohřešované kosmické lodi? Jaký je to pocit postupovat s jednotkou výsadkářů proti potvorám, co vyhubily většinu lidstva? Na stránkách této knihy střetnete bestii z labyrintu, prozkoumáte záhadný umělý měsíc a odkryjete tajemství jednoho velmi vzdáleného masového hrobu. Po boku palubního kněze navštívíte Saturnův měsíc Titan a s Plukovníkem Kruzelem se vylodíte na mýty opředené planetě 808. A věřte či ne, dojde i na lásku pod hvězdami. Astronauti, průzkumníci i ostřílení mazáci z ozbrojených složek. Ačkoliv každému z nich rozdal osud jiné karty, všichni hrají poker o to nejcennější. Deset syrových příběhů z mrazivého vesmíru, s jejichž hrdiny byste neměnili.... celý text

Franc
23.06.2021 5 z 5

Mimořádně povedená kniha. Sice jako v každé povídkové knize se ne vše musí strefit do vkusu čtenářova, ale v tomto případě mě většina kusů oslovila, neřku-li ohromila.

Opět jsem se přesvědčil, kterak je pan Fritz zručný mistr pera, k jeho smůle možná neprávem opomíjený, a zasluhující si větší pozornosti a prostoru.

"Život je svině" tímto mottem řídí autor osudy svých hrdinů.

Pakliže toužíte o příbězích se šťastnými konci, tato kniha není pro Vás. Ve hře o život jsou právě hlavní hrdinové těmi, na jejichž šachovnici života skončí král v koutě v očekávání vědomého či nevědomého matu.

Někdy lze pointu odhadnout, tušit, očekávat, někdy Vám uštědří ránu na solar plexus. Autor mistrně zvládl přerod hrdinova úvodního nadšení, očekávání, sebevědomí či arogance ve zmar, beznaděj, zoufalství či děs.

Co dodat, skvělé povídky, skvělé příběhy, zajímavé čtení, skvělá kniha, kniha, která rozhodně nebude v knihovně zapadat prachem, protože za opakované čtení stojí.

Atlantis
21.06.2021 4 z 5

Tak tohle bylo neskutečně příjemné překvapení. Povídky od českého autora, to je pro mne synonymum hrůzy. Ale kniha mne z nějakého důvodu zaujala, tak jsem se do ní pustil. A nelitoval jsem.
Povídková forma téhle knize neskutečně sluší. Příběhy jsou vypointované, často dost překvapivě, a já tak byl neustále na trní, jak skončí. Jinými slovy, dostával jsem přesně to, co jsem chtěl.
Proč ne plný počet? Vlastně je to kvůli dvěma posledním povídkám. Předposlední na mě byla příliš meta a poslední bohužel trpěla na svůj rozsah. Tím jsem se jen upevnil v přesvědčení, že by měl Pavel Fritz zůstat u kratších děl.
Ve finále jsem si tuhle scifárnu ze staré školy opravdu vychutnal a seženu si i další povídkové knihy tohoto autora. 4,5*

Racek213
10.06.2021 5 z 5

Uff, to bylo moc dobrý. Někdy docela síla. Musel jsem to číst nadvakrát. Ono to člověk dlouho tráví, že.

RadekZajac
30.05.2021 5 z 5

Boží, hlavně "Kam plují hamry". (y)