Struny lásky

Struny lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439674/bmid_struny-lasky-dhg-439674.jpg 4 463 104

Play On série

Skylar bývala zpěvačkou velice úspěšné pop-rockové kapely. Sláva pro ni však byla utrpením. Když ji navíc potkala nečekaná rodinná tragédie, Skylar se otočila ke světu zády a vytratila se. O rok a půl později si vydělává na jídlo zpěvem na ulicích Glasgow. Zatím ji nikdo nepoznal, neunikla ovšem pozornosti ambiciózního manažera hudebního vydavatelství. Killian pracuje v renomované nahrávací společnosti Skyscraper Records. Vychoval ho přísný strýc, a nebýt milované sestry, vyrůstal by bez lásky. Killian je odhodlaný přinést firmě větší úspěch než kdy dřív a tahle mladá žena by mu s tím mohla pomoci... Skylar dá Killianovi jasně najevo, že nemá zájem pro něj pracovat, když ale na vlastní kůži pocítí, jak nebezpečný může být život na ulici, nemá na koho jiného se obrátit. Vytvoří se mezi nimi nepopiratelné pouto, a když navíc Skylar dožene její minulost, Killian stojí před rozhodnutím, které ho může zničit. Dá přednost Skylar před vším, na čem doposud pracoval? Nebo ztratí ženu, jež pro něj znamená víc, než by si kdy pomyslel?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

As Dust Dances , 2018

veronika0416
05.08.2022 5 z 5

Moc se mi líbila. Příběh sám o sobě mě chytil. Mám ráda sociální i hudební témata. Mělo to spád, bylo to zajímavé i vtipné. O proti prvnímu dílu mi přišla lepší, asi ne až tak moc morbidní. I když autorka se vyžívá v těžkých osudech svých postav.

biki
23.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky, zcela náhodně zapůjčená v knihovně. Jak anotace napovídá, rozhodně se tu nejedná o prvoplánovou romanci. Hlavní hrdinku Skylar zcela nemilosrdně semlel její úspěch a úspěch její kapely, kdy začala ztrácet radost z hudby (trochu mi to připomnělo Jaxe, ale Skylařin příběh se mi zdá o dost temnější), pro mě nepochopitelné šílenství na sociálních sítích a samozřejmě podíl médií, zvláště bulvárních. Poslední kapkou pak byla rodinná tragédie, za kterou se Skylar cítila do značné míry zodpovědná a kterou si nedokázala odpustit. Domnívám se, že ten duševní propad autorka vykreslila velice hodnověrně, včetně toho, proč se Skylar zcela odstřihla od svých přátel a kolegů. Možná, že život na ulici mohl být zobrazen trochu drsněji, ale hlavní hrdinka si přece jen zachovala dost soudnosti, aby si v opravdu krizové situaci dokázala říct o pomoc. Ani druhá část knihy - soužití a práce Kilianem - nebyla až taková idylka, i když ten závěr už možná trochu pohádkový byl. Ale po všech těch problémech a peripetiích si ho oba hrdinové přece zasloužili.

Nermal
28.06.2022 3 z 5

Od téhle knížky jsem čekal podle anotace trochu víc. (Ne že by se nedala číst.) Ale ono se to zase vyrovnalo v prvním dílu série (Bez rozloučení), od kterého jsem moc nečekal a nakonec byl lepší než tahle sériová dvojka.
Tohle zkrátka není Dublin Street; chci říct, že Play On je trošku jiná.

princesse
24.06.2022 2 z 5

Vůbec mě to nechytlo a bavilo mě to jen chvílemi. Nevím jestli je to tím, že nemám nijak blízko k hudebnímu průmyslu, ale zkrátka a dobře mi to vůbec nesedlo.

hana1039
22.06.2022 4 z 5

Ano, všechno má svůj rub a líc, bohužel, možná bohudík... Tyhle deprese, úzkosti a panická hrůza z novinářů a jejich,, lov,, za senzacemi, je určitě pro mnohé celebrity noční můra, né každý se umí s tímto vypořádat, a už vůbec né naše Skyler,která se od všeho a všech úplně odstřihla a žila a zpívala v ulicích, dokud... přečtěte si to sami :-))

0197
04.05.2022 5 z 5

Autorku jsem si zamilovala díky sérii Dublin Street a bylo na čase se pustit do její další knihy. Prostředí Skotska, temné stránky slávy a příběh plný hudby. Jsem maximálně spokojená. Autorčin styl se mi osvědčil. Píše silné příběhy, se zajímavými tématy, z kterých mám vždy pocit, že se klidně můžou stát ve skutečnosti.

Skylar prožila hrozné věci, které ji donutily stáhnout se ze světa reflektorů. To, že se stala dobrovolně bezdomovkyní a řešila, tak jen základní věci nutné k přežití bylo zajímavé. Říkala jsem si, kdo ví, jak by zvládla nadcházející zimu a jak dlouho by tímto stylem dokázala žít. Po tom, co vyšly najevo všechny okolnosti, které ji k tomuto pouličnímu zpívání a životu vedly, jsem se vůbec nedivila, že si zvolila tuto cestu. Miluje hudbu, je pro ní vším, ovšem sláva má svoji temnou stránku, která pro ni byla peklem. Vytkla bych ji, že klukům nedala o sobě vědět. Stačilo aby věděli, že je v pořádku. Určitě by se našel způsob, jak je kontaktovat a neprozradit, kde se nachází.

Killian mě bavil od začátku. Ambiciózní, trochu nepřístupný, chytrý, občas odtažitý, který si do života nikoho moc nepouští. Bylo krásně vidět, jak se mu Skylar dostávala pod fasádu. Celá romantická linka mezi nimi je krásná. Jen jsem čekala, kdy mu konečně dojde, že se svému strýci nikdy nezavděčí. Jasně, že ze začátku ve Skylar viděl příležitost, jak nahrávací společnost přinést větší úspěch. Kdo by se takové šance, jak povznést rodinný podnik nechytil.

Konec se obešel bez většího stostránkového dramatu. Tak že super. Epilog se k příběhu hodil a jsem ráda, že to nakonec takto dopadlo. Opět další skvělý příběh z pera autorky.

moma08
12.03.2022 3 z 5

Uff, tak já měla tuhle knihu už nějakou dobu v merku a chtěla si jí moc přečíst, ale nemůžu si pomoct, asi jsem čekala něco víc..
Na to kolik má stran, tak jsem jí přečetla rychle, ale ten děj mi přišel trošku slabší. Já dám tak 3,5 ⭐

Artep071
09.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha, moc dlouho jsem neměla to štěstí, aby mi příběh tak zamával emocemi ... úžasné a doporučuji :) Škoda že nepřidala autorka i noty k textům písní ... to by bylo žůůůůžový
Moc fajn počteníčko ...dostalo mě !

Ralemo
28.12.2021 5 z 5

Nádherná knížka! Smutný příběh o tom, jak to slavné osobnosti nemají vůbec jednoduché. Skylar si prošla peklem, byl docela extrém, že skončila na ulici a bydlela pod stanem. Každopádně Killian ji vytáhl zpátky na nohy a vše dobře dopadlo. Moc hezky napsané :)

Raislin
15.10.2021 3 z 5

Přemýšlím, jak hodnotit tuto knihu. Rozhodně byla čtivá a hezky napsaná. Nevím, jestli je to momentální náladou a mým rozpoložením, ale příběh mě nenadchnul. Hlavní hrdinové mě ničím nezaujali. Nemělo to žádnou jiskru ani náboj. Momentálně pro mě nebyla správná volba.

Toledo
15.09.2021 4 z 5

Opět krásný, romatický příběh s nevšedním tématem. Je tam skvěle dávkovaná romantika a erotické scény, není to přehnané a parádně se to čte. Jedna z těch povedenějších knih.

Ráčkajda
31.08.2021 5 z 5

Nádherná knížka, od které se nedalo odtrhnout....skvělý relax od detektivek a thrillerů.

iveta0549
30.08.2021 5 z 5

Krásná knížka. Líbila se mi více než první díl.

wielka
20.08.2021 4 z 5

Zo zaciatku sa mi to akosi vlieklo, mala som mierne rozpacity dojem, ale asi od polovice ma to zacalo bavit. Chvilami smutne, chvilami veselsie... o hladani sameho seba... take smutnokrasne...
V kazdom pripade seria Dublin Street sa mi pacila ovela viac.

Lofda
28.07.2021 5 z 5

Páni.. Po dlouhé době kdy mi knížka opravdu sedla, úplně se vším všudy. No, malinko klišé momenty nechyběly, ale to autorce odpustím, protože tohle vyprávění mělo pro mě všechno, co od dobře napsané romantické knížky čekám. Příběh, nečekané momenty, důvody k zamyšlení, romantiku, trochu erotiky, lásku, zajímavou dvojici.. Všeho tak akorát. Dalo by se říct, že je to jeden příběh z mnoha, ale bylo to krásné vyprávění a tuším, že se k němu ještě někdy vrátím. Ne náhodou si řadím autorku mezi oblíbené. Děkuji za takové čtení ️ ️

Vendulik
17.07.2021 3 z 5

První díl my tedy přišel lepší. Tedy tato kniha nebyla vůbec propracovaná a místy jsem se u příběhu nudila. Velká škoda, protože námět knihy je byl velice zajímavý a u hlavních hrdinu mohlo být více napětí.

Barca_1988
10.07.2021 5 z 5

První kniha od autorky, kterou jsem četla a musím říct, že mě mile překvapila. Oddechový a zároveň velmi silný příběh. Postavu Killiana prostě zpožňuju.

martina1797
04.07.2021 5 z 5

Bože, tak tohle bylo dokonalé. Začátek mi přišel trošku pomalejší a než se rozjelo napětí mezi hlavními hrdiny, chvilku to trvalo. Ale pak... ta knížka se prostě nedala odložit. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé.

sabiburesova
22.06.2021 5 z 5

Tak tahle kniha byla jedna velká jízda ! Moc všem doporučuji

Maruš.D
07.06.2021 5 z 5

Začátek knihy byl pro mě takový rozpačitý. Nevěděla jsem, co si o Sky myslet. A postupně jak jsem se seznamovala s její postavou, tak jsem si jí i oblíbila a soucítila jsem s její bolestí. Killian byl zprvu velmi uzavřený, vážný a hlavně starostlivý chlap, kterého jsem si prostě hned zamilovala. Vůbec mi nevadilo, že je kniha trochu delší, protože jsem se tolik vžila do jejich životů, že mi čtení ubíhalo jako po másle. Zápletku jsem takovou očekávala, ale stejně mi to nevadilo. Konec byl sladký a hlavně šťastný.
Já osobně knihy od S. Young miluju a ani tahle nebyla žádným zklamáním.