Stručná historie času

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Populárně vědecká publikace anglického fyzika vysvětluje vznik a podstatu vesmíru, problematiku času a prostoru, teorii černých děr a další otázky. Z anglického originálu „A Brief History of Time. From the Big Bang to Black Holes“ vydaného nakladatelstvím Bantam Books Inc v New Yorku roku 1988 přeložil RNDr. Vladimír Karas, CSc. Doslov „Krátce o Stephenu Hawkingovi a jeho pohledu na svět“ napsal doc. RNDr. Jiří Bičák, DrSc. Překlad po odborné stránce přehlédl doc. RNDr. Jiří Langer, CSc. Poznámkami doplnil RNDr. Vladimír Karas, CSc. Přebal (s použitím kresby Jiřího Mocka) , vazbu a grafickou úpravu navrhl Milan Nerad. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70696/strucna-historie-casu-U7P-70696.png 4.3410
Žánr:
Literatura naučná, Přírodní vědy
Vydáno:, Mladá fronta
Orig. název:

A Brief History of Time. From the Big Bang to Black Holes (1988)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (77)

Kniha Stručná historie času

Přidat komentář
houbaaa
10. května

Cože?!? No tak to jsem nedal...Hawking byl ďábel :-D

pismenkovyJoe
03. dubna

Mám radost z jedné jediné věci, z toho že jsem tak natvrdlej, že mi tyhle věci nemusí vrtat v hlavě nějak moc dlouho, to by se z toho jeden mohl snadno třeba zbláznit :)

Alex.rrr
14. března

Než se mi tato kniha dostala do ruky, tak jsem fyziku a cokoliv s ní spojené zakopala hluboko pod povrch při ukončení základní školy a okrajově o ní zjistila něco max z Teorie velkého třesku. Nicméně jsem se hecla a zkusila se ve chvílích klidu knihu přečíst. Není to vůbec pro úplné laiky. Ale i přesto musím říct, že mi uvízlo v hlavě hodně informací. Konečně můžu říct co je horizont událostí, chápala jsem problém černých děr a konečně vím, co znamená teorie strun. Nad něčím jsem jen nechápavě pročítala úryvky, ale to nebudu asi jediná. Velice zajímavé čtení.

povermaster
05. března

I když jsem fanda těchto věcí, tak toto bylo opravdu těžké čtení. Některé věci jsem si musel přečíst snad 3x a i tak si nejsem zcela jist, zda jsem tomu porozuměl. Spíše bych řekl, že po dočtení této knihy jsem se dozvěděl, jak neznalý a hloupý člověk ještě jsem.

krži
04. března

Některé věci jsem bohužel nepochopil - i když jsem je četl vícekrát :( Ale co nadělám, hold nejsem taková bedna :)
Jinak super knížka, kde se člověk dozví spoustu nových věci, tedy spíše na ně nabalí více informací....

lukas9608
01. března

Opravdu stručné a ve výsledku celkem zklamání. Některé části byly opravdu zajímavé (vznik vesmíru, černé díry), avšak většina knihy mi přišla ne příliš záživná. Pokud o fyzice nevíte vůbec nic, pak se podle mě budete často ztrácet a pokud toho víte dost, tak se zase nic nového nedozvíte.

Miro.slav
26. února

Myslel som, že kniha bude pre mňa španielskou dedinou, no kupodivu to tak nebolo. S. Hawking knihu napísal vcelku zrozumiteľne. Teda, neviem na 100% či som knihe naozaj porozumel alebo či si iba myslím, že som jej porozumel. Musím však podotknúť, že knihu som musel čítať ozaj pozorne. Inak človek stratí niť. Okrem pozornosti tiež neuškodia isté znalosti z fyziky. Odporúčam.

Swahill
25. února

Perfektní kniha :)