Ilustrovaná teorie všeho

Počátek a osud vesmíru. Stephen Hawking ještě nikdy nebyl tak srozumitelný a výstižný jako ve své nejnovější knize Ilustrovaná teorie všeho, která je vlastně přepisem série přednášek z Cambridgeské univerzity. Autor svým osobitým stylem, okořeněným suchým anglickým humorem, podává fascinující pohled na svět kolem nás a nevyhýbá se ani přesahům do oblasti filozofie, či dokonce teologie. Tato práce, jež se důsledně vyhýbá matematickým vzorcům, je přes svou stručnost strhujícím úvodem do komplexních teorií o počátku vesmíru a času. Profesor Hawking, jenž patří ke špičkám v tomto oboru, si přes své postižení – a možná právě kvůli němu – uchoval optimistický pohled na svět, který sleduje s lehce ironickým odstupem. Jeho komentáře k teoriím dalších velkých fyziků se možná mohou jevit uštěpačné, vyznívají však vždy upřímně. I zde klade autor znepokojující otázky týkající se smyslu bytí, či dokonce samotného Stvořitele. Kniha nejen že čtenáři dovolí nahlédnout do tajemného soukolí vesmíru, ale především mu otevře prostor k vlastnímu názoru a probudí v něm touhu dozvědět se víc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15918/ilustrovana-teorie-vseho-15918.jpg 4.556

The Illustrated Theory of Everything (2002)

Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Argo

Kniha Ilustrovaná teorie všeho

krži
19.10.2017

Tenhle zábavný styl sdělovaní informací mě prostě baví - jsem opět o něco chytřejší :)

kany34
27.01.2017

Velmi poučná a zajímavá kniha. Ondesl jsem si to v co jsem doufal.

Jonny
07.06.2016

Na to, že je to jen "nudná fyzika" je to čtivé. Fakta jsou podávaná polopaticky, srozumitelně, ale samotná forma textu mi připadá nezáživná - ztrácel jsem se, pozornost mi odbíhala. Potenciál ilustrací mi připadá nevyužitý, obrázkem se toho dá říct mnohem víc (a na to, že má kniha ilustrace v názvu jich tam až tolik není).

Mako123123
01.08.2013

Odporúčam... pre všetkých ktorý majú radi NIELEN vesmír ale i fyziku atd... je to písané veľmi zaujímavým štýlom.