Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223097/bmid_stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 4 1727 409

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

devildeny
13.08.2019 5 z 5

Postavy v této knize mi byly sympatické a líbilo se mi prostředí knihy v australské zátoce. Dozvěděla jsem se nové a zajímavé informace o velrybách. Autorka si dávala načas s odhalením rodinné tragédie, vždy předložila jen střípky, takže mě to udržovalo v určitém napětí, před čím vlastně Lisa s Hanou do Austrálie utekly. Líbilo se mi, jak se Mike zachoval, i když taky nasekal hodně chyb, ale holt je to jen člověk. Kniha ve mně vyvolávala silné emoce, kvůli slabšímu hodnocení, oproti jiným knihám autorky, jsem její četbu odkládala, přitom ji hodnotím jako jednu z jejích nejlepších. Konec byl moc milý.

tacek01
07.08.2019 5 z 5

Moyesová je záruka příjemného poklidného čtení. Má hezký styl psaní, je to čtivé, ať už se jedná o jakýkoli příběh. Pro mě oddychovka

Pedias
30.07.2019 5 z 5

Klasická romantika na dlouhé letní večery.
Jakmile jsem se začetla, tak mě příběh nepustil.

Monulka20
24.07.2019 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě příběh chytl. Napadlo mě, že se zjistí ta šťastná věc a byla jsem za to ráda :) Postavy jsem si oblíbila :)

EvikU.
02.07.2019 4 z 5

Kniha je skvělá. Jen ten rozjezd. Asi do 40 str mě kniha vůbec nebrala. Tak jsem ji měla na stolečku rozečtenou a četla jiné knihy. Teď se k ní vrátila, ale jen mlhavě si vzpomínala o čem, že to bylo.

Tak jsem ji začala číst znovu a tentokrát už ji přečetla na první dobrou. Ty rozjezdy by mnohdy mohla mít autorka lepší. Ale jinak její knihy jsou záruka dobrého čtení.

FreckledCathy
30.06.2019 4 z 5

Byla to fajn oddechovka od Jojo, která se klasicky hezky četla.

martiline
03.06.2019 5 z 5

Jojo Moyes opět nezklamala. Pěkné ... moc pěkné.

Ester71
24.04.2019 5 z 5

Původně jsem vůbec neměla představu o tom, co mám od knížky očekávat. A byla jsem docela mile překvapena. Vyprávění příběhu z pohledu více lidí mě bavilo, konec byl sice předvídatelný, ale i tak dost zajímavý. A jako bonus jsem se dozvěděla něco víc o životě velryb a delfínů... Určitě doporučuji přečíst.

blanka7271
16.04.2019 4 z 5

Pokud budete dříve číst některou z předchozích knih této autorky,bude se Vám možná zdát pomalejší. Což má ale taky výhody,můžete jít alespoň spát v dobu,kdy jste zvyklí. ;) Jinak si myslím,že knížka je opět skvělá,má čtenáři co předat.

Salinka
14.04.2019 3 z 5

Druhá kniha od této autorky po Než jsem tě poznala. Kniha mě nenadchla úplně tak jako ta předchozí, ale přesto byl příběh čtivý a zajímavý. Díky skvělému autorčinu popisu se dalo krásně představit si všechna místa kde se příběh odehrával. Příběh z Lisiny minulosti byl velmi silný a emotivní. Celkově milá knížka :-)

Herča76
09.04.2019 5 z 5

Moje srdcovka.

Ossinky
02.04.2019 2 z 5

Trošku zklamání po všech těch krásných knihách, v polovině jsem to vzdala, vůbec mě to nebavilo....

Hana721
23.03.2019 5 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky. Tentokrát jsem ale měla probém se do ní začíst. Pěkné čtení.

crazyslunicko
16.03.2019 5 z 5

Opravdu silny pribeh o lasce, utrpeni, lzich a velrybach.
O tom jak může člověka hluboce zasáhnout smrt milované bytosti, jak si sebou neseme životní traumata. Jak nás může ovlivňovat naše minulost a to jak můžeme žít bezohledně vůči našemu životnímu prostředí.

Opravdu kouzelný zážitek z této knihy. Konec byl sice trochu předvídatelný, ale jinak to byla krásná pohádka.

Terrez93
08.03.2019 4 z 5

super oddechovka, od Jojo moje druhá knížka a musím říct, že jsem dost spokojená, styl kterým píše, super příběh..sice víte, kdo s kým na konci skončí, ale to u romanťáren prostě je :D

SleepyAllDay
05.03.2019 4 z 5

Do této knížky jsem se nemohla ani za nic začíst, však jsem ji četla bezmála třičtvrtě roku.
Ale s příchodem Mika do zátoky jsem zabrala a už mě to nepustilo. Hlavně poté, co jsem čekala na zápletku z Lisiny minulosti.

BarkaS
03.03.2019 4 z 5

Styl Jojo Moyes je trošku naivní, ale vždycky zaručeně milý. Stejně je tomu i v tomto případě. Už jsem od ní četla i lepší knihy, ale i tahle má něco do sebe. Zajímavý nápad, neotřelé prostředí, akorát pro pokročilého čtenáře nepříliš překvapivé rozuzlení a až naivně optimistický závěr.

Adel153
02.03.2019 3 z 5

Moyesovou mám strašně moc ráda a její knihu miluji, ale bohužel tahle mě, tedy až naposledních pár stránek, moc nebavila. Děj se strašně táhl a vlastně svým způsobem vše přišlo až nakonec, který byl hodně nečekaný.

baterka.gs
16.02.2019 4 z 5

Opět příjemný román na shltnutí za pár večerů. Proč ale přeložily název knihy na Stříbrnou zátoku, když se děj odehrává v oblasti Silver Bay? To je mi zase česká překladatelská vtipnost. Naštěstí to příběhu na půvabu neubralo.

Aleen
16.02.2019 4 z 5

Věděla jsem, že jdu číst ženský román, takže jsem nebyla dvakrát překvapená, že je to ženský román. Žádné hlubokomyslné filozofické rozjímání, ale pěkný příběh o lásce, respektive láskách. Ráda doporučuji, protože Jojo prostě umí napsat knihu, která se, jak se zde rádo píše, dobře čte (ČTE SE SMA :-))))) - kdyby se četla sama, nemuseli bychom ji číst my....). Na tomto příběhu mi nic nepřekáželo, nic nechybělo a jen jsem si ho užívala a věřila, že dopadne tak, jak chci!!! A ono ano. Super kniha od velmi dobré spisovatelky.

Austrálie láska společenské romány velryby

Jojo Moyes
anglická, 1969