Prvotní hřích

Prvotní hřích https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402191/bmid_prvotni-hrich-tmU-402191.jpg 4 35 9

Strážci galaxie série

< 4. díl

SKUTEČNÝ KONEC SÁGY O RAKOVERSU - KONEČNĚ ODHALEN! Před nějakou dobou byli Star-Lord, Thanos a Nova uvězněni v strašlivém rakoversu. Star-Lord a Nova se rozhodli obětovat své životy, aby jednou provždy odstranili Thanose, pak Nova zmizel, Star-Lord se znovu stal Star-Lordem a Drax... zemřel. Jenže Star-Lord, Drax a Thanos zase pobíhají kolem a těší se zřejmě dobrému zdraví. Nastal čas, aby zazněla odpověď na otázku: Co se doopravdy stalo s Richardem Riderem? A pokud jde o Venoma... budou moct Strážci Flashi Thompsonovi ještě někdy důvěřovat? Jeho symbiont se pořád víc a víc vymyká kontrole, a to by pro celý tým mohla být špatná zpráva.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew
více info...

Přidat komentář

Denny456
28.08.2022 3 z 5

Asi nejméně povedený díl. V podstatě jeden velký chaos. A celkem jsem se nudil.

ArkAngel
22.07.2022 3 z 5

Jedna řada Strážců Galaxie tímto příběhem končí, aby mohla následně odstartovat jiný. Nejdříve se dozvídáme, jak to bylo s Quillem v Rakoversu, což byl monstrózní kosmický event, který ale příliš zábavný nebyl. Quillův útěk je však zpracován skvěle, načež následuje trošku nudnější příběh s Venomem, který přeskakuje z postavy na postavu, abychom mohli vidět pár cool variant této postavy. Objevení světa symbiontů však bylo super a pak už je tu akorát nutný epilog, díky kterému se rozjíždí nové příběhy.


memphisz
27.07.2021 4 z 5

Tak jak to vlastně bylo? V první části jsme vrženi zpět do minulosti, kdy zjistíme, jaktože nechali Star-Lord s Draxem žít Thanose během vyvrcholení Rakoversu (Cancerverse). Během této části se odehrával crossover event Prvotní hřích (Original sin) a čtenáři Marvelu se dozvěděli řadu klíčových tajemství.

Poté přichází druhá část, kde se Strážci musí utkat s Venomem, který je nakonec vezme na svou domácí planetu, aby zjistili, že je zase všechno trochu jinak. A na Spartaxu je mezitím po politických hrátkách zvolen nejméně pravděpodobný nový vládce planety.

Poté dva sešity chybí, jelikož se v nich odehrával děj crossover event s X-Meny - Black Vortex, při kterém se například zasnoubili Peter a Kitty Pryde.

No a na závěr dostáváme dva závěrečné sešity, kdy Strážci na Spartaxu odráží invazi Chitauri. Velkolepá akce i drama, prostě super. A hned za dveřmi, na úplném konci, začíná další crossover event Secret Wars...

Celá série byla zkomplikovaná chybějícím dějem, který se odehrával v jiných komiksech, které v Česku nevyšly. I přesto to byla zábava a skvělá podívaná!

Kate18
13.08.2020 5 z 5

Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to, jak to bylo v Rakoversu! Strážci se dají opět dohromady, i když jejich spojení není jisté. Gamora se snaží zjistit, co přesně se stalo v Rakoversu. Star-Lord se stane nezvěstným. A na daleké planetě se jim povede najít i Flashe Thompsona, se svým nevyzpytatelným symbiontem Venomem. Ten skrývá nemalé tajemství, které by mohlo být užitečné.

Delphín
28.07.2020 5 z 5

Skvělé zakončení série.

fvalek
06.04.2020 5 z 5

Já jsem prostě zmatený. Komiksy Strážců galaxie jsou jedny z nejlepších, hlavně množstvím děje a hostujících postav (Captain Marvel, Venom, Thanos...), ale přijde mi, že na sebe úplně příšerně nenavazují. Je možné, že si detailně nepamatuji předchozí díly, ale prostě... jak se dal Peter dohromady s Kitty, jak se z Gamory stala nějaká superhrdinka se silou kosmu, kde vzali a zase ztratili Venoma, kdo byl Nova, co se stalo s Quillovým otcem, kdo je ta živoucí planeta, kde vzali vesmírnou krychli, co se tam dělo... Možná mi uniká nějaké napojení na jiné komiksy, asi bych potřeboval mapu.

Nehledě na tohle všechno jsou ale komiksy Strážců opravdu skvělé, akční, zábavné, zajímavé... a já bych jich rád klidně ještě víc. Jejich příběhy dokáží snoubit komedické prvky s vážnými tématy a to se mi moc líbí. Krásný byl příběh s planetou symbiontů a vůbec mi nevadilo, že byl takový krátký. Celkově je u Strážců klasická taková skečovitost. Hodně kvalitní byl souboj v Rakoversu a celá zápletka okolo, i když dost zmatená, protože fakt netuším, jak se tam dostali... Politická scéna byla taková hodně samoúčelná - navrhneme Quilla a ten to hned vyhraje a pak ho hned přivedeme, protože když celý život zdrhá před otcem a ten ho nedokázal chytit, tak my to najednou zvládneme za pět minut. Ale přeci jen, kéž by bylo pokračování. Je tu ale velká nevýhoda českého trhu - vydává se jen to, co se prodává (čili to, co má film a je to mezi lidmi známé), pak se ale stává, že půlka příběhu ani nevyjde, protože je třeba v crossoveru s jinou postavou atd. To by chtělo napravit a měly by vycházet kompletní edice podle děje, ne podle postav.

Pája20
27.10.2019 5 z 5

Musím říct že tento díl se mi líbil ze všech nejvíc..
Spoiler
bitva s Thanosem v jiném vesmíru byla super a to že nemohli vůbec umřít byl masakr nejlepší část když Thanose zabili jen tak aby si ověřili že to fakt funguje :D i bitva na Spartaxu proti Chitauri byla super musím říct že Gamora celkem slušně válí :D
KONEC SPOILERU

Terva
18.04.2019 5 z 5

Pořídili jsme si se Star-Lordem
lístky do první řady,
abychom se mohli dívat,
jak zemřeš, Thanosy.
Tak kdyby sis s tím mohl pospíšit!

Tento svazek obsahuje sešity #18 - #23 a #26 - #27

Trošku mě mátla postava Draxe v prvním příběhu tohoto svazku. V příběhu #18. Při prvním pohledu totiž vypadá jako Hulk. Měl jsem s tím docela problém. Dokonce i ty tmavě fialový kalhoty jsou dost podobné Hulkovo trenkám. Je to hygienické?

Citát: Jest-li tady nemůžu umřít, co se stane, když vyhladovím k smrti?

Jo, jeden sešit lepší než druhý. Osobně se mi nejvíc líbil sešit #22 Celý se odehrává na kosmické lodi Strážců Galaxie. Honí tam Venom. Ale nejhezčí na tom všem jsou kresby. Hlavně věci, které se dostávají na povrch, když všude panuje chaos. Například, kde se na lodi Petera Quilla vzal pišišvor Yondy Udonty? Nebo v jednou záběru vidíme za kovovou bednou opřený štít Kapitána Ameriky. Tyhle detaily vám rozhodně zvednou náladu. Já jsem Venom!

Malá ochutnávka:
Nemohli jsme umřít.
Jistě, mohli nám ublížit.
Jasně, mohli nás zranit.
Mohli jsme to tam všechno zakrvácet.
Ale byl to boj na život a na smrt a my nemohli umřít.
Bitva prostě pořád pokračovala.
Trvalo to celé hodiny.......

Příběh, respektive sešit #23 o Klyntarech – to je naprostá geniální kosmická bomba!!!! To nepřekoná ani Mar-vell s těma jeho glarkovinama. Perfektně propracovaná planeta symbiontů a to jejich myšlení – to je prostě v těchto příbězích, úplně jiná liga.

Citát: Já jsem Groot!!!!

Sešity číslo #24 a #25 zde nejsou. Asi jsem moc pozemští, abychom je zhlédli. A nebo je to úplně jinak. V každém případě končí příběh #23 a hned po něm je sešit #26. Ale neva, oni se časem ty dva díly někde vyklubou. Jinak je tento svazek plný dobrodružství, bitev, humoru, černého humoru, ironie, lásky a smrti. Jasně, dobrá, s tou smrtí tak trochu kecám. Kresba je vesměs perfektní. Tady tomu není co vyčítat a dostává to ode mě plný počet Galaktických hvězd. Pardón, tak jen pět hvězd. Ale dal bych klidně i deset, jenže ono to tady furt nejde.

Citát: Já jsem Venom!

Při čtení tohoto svazku jsem vybral patnáct citátů a poslouchal skupinu Arch Enemy. Jejich první tři CD. Hledejte, šmudlové, Wikipedie už nestávkuje a kde jsou citáty už víte taky.

Citát: Propusť lesního boha a já tě ušetřím nesmírně násilného skonu!

Lenka.Vílka
24.03.2019 5 z 5

Pecka!!!!!!!!!! Nekecám. Takže...

Začátek byl rána do hrudníku. Co dělat Peter, když "zmizel" není flashback. Je to vyprávění Petera a možná proto to bylo prostě zajímavější. Je to plný hlubokejch (!) pocitů a zamyšlení. No, ono ti ani nejde. Tady se v minulosti moc mezi postavama nemluví. Není čas. Kluci rubou Thanose. Revengers rubou Thanose. Revengers rubou kluky. A Thanos? Ten rube všechny. A všude svítí ta debilní kostka! Úvod byl tedy luxusní. Vlastně jsem to během čtení četla třikrát. Text, kresba, potom text a kresba. Shit, chce se mi říct. Tohle bylo prostě žrádlo! Jestli jste byly trochu zklamaný z minulého dílu, protože vám nesedl, znovu se namlsáte. A Nova? Ten proslov? Bez komentáře. To si musíte přečíst.
(Zpomal, holka, trochu naspídovaná, ne?)

("Já jsem Venom."...Groot)

Druhá polovina knihy je možná ještě lepší. Flash potřebuje pomoct a všude kolem má mejdan jeho symbiont (trochu zavzpomínejte, pojistka od Tonyho konečně využita). Já jsem Venom... :D

("Ale nebudeme přece mlátit prcka bez nohou jenom proto, že z toho nemáme dobrý pocit.")

Linka Venoma pro mě byla v tomhle díle nejsilnější. A historie Klyntarů. A on sám dostal větší prostor...
A co vymysleli pro budoucnost Petera? Aj karamba...
A Gamora? Aj ta krajta...

Kresba dechberoucí. Hlavně z rakorversa. A potom na domovské planetě Klyntarů. Já nevěděla, kam koukat dřív. Oči mě přecházeli a přesně, "wow" a "ach".

("Tohle...je moje snoubenka."..."Tak jí zaplaťte a půjdeme."..."Ne, to je pozemský výraz. Znamená to, že se budeme brát.")