Císař Quill

Peter Quill opustil Strážce a stal se císařem Spartaxu. Otěže velitele po něm převzal Rocket a v týmu máme Draxe, Groota, Venoma, Kitty Prydeovou a zbrusu novou posilu, samotného Thinga! Ale proč po nich najednou jde imperiální stráž císaře Quilla?
Strážci touto knihou vstupují do nové éry!

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402650/cisar-quill-YvD-402650.jpg 3.99

Strážci galaxie - Noví strážci 1.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno, Crew

Emperor Quill, 2016

Kniha Císař Quill

Hwaelos
13.06.2020

Bendisův run byl po Abnettovi a Lanningovi pořádnej sešup dolů, ale coby svižná jednohubka třetí volumko ještě pořád tak nějak fungovalo. Ačkoli k zapamatování na něm bohužel nic není. Čtvrtá řada nových Strážců jde ale prvním dílem po hlavě do zadele. Pomiňme, že o zformování tohohle týmu se toho moc nedozvíme, protože klíčové střípky jsou rozeseté jen v anglických vydáních (mezi série spadají Secret Wars). Horší je, že Bendis během let zapomněl, že příběhy jsou hlavně o postavách a jejich vývoji (a ne, změna týmu není vývoj charakteru) a o smysluplném příběhu. (Následují nějaké spoilery.)
Rozeberme si, jak to vypadá tady: objeví se Kreeská kočena, která se chce mstít za zničení Haly, vyklepe Strážce, ti na pár hodin utečou a nechají za sebou Gamoru, vrátí se, zmlátí kočenu a ta zmizí. Místo ní se objeví náhodnej týpek, jehož existenci musí vysvětlit Kitty retrospektivou (která je úplně zbytečná - i po ní je to náhodnej týpek) a toho Strážci vyklepou. Konec.

Co jsme se dozvěděli o postavách, milé děti? Mýval si zahláškuje, Star Lord je bezradnej (od začátku do konce), Ben si dá svoji hlášku o "držkové", Gamora je většinu času polomrtvá, Drax nechápe vtipy, Kitty tam nějak je, Venom tam spíš není a z Groota se stane malá rostlinka (protože film), aniž by to dostalo vlastní panel. Nikdo se nikam neposunul. Příběh tu nebyl, když pomineme, že Star Lord najednou není králem Spartaxu (a že mu to vydrželo dlouho). Jen spousta bezúčelné akce. Měl jsem se raději střelit do gruntonu, byla by to lepší výplň času.

Lenka.Vílka
29.10.2019

"A New Beginning - Devil You Know"

Na tenhle komiks bych mohla být zlá. A hodně. Kdybych chtěla. Ale já nechci. Asi se i pár šťouralů najde. Jenže pro mě to byla jízda. S tím dobrý, co jízda přináší, ale i s tím špatným...

Děj je na první pohled "o ničem". Tohle je totiž akční řežba standardních kousků. Jeden nepřítel, pryč s ním, dejte tam dalšího. Takže se tam vlastně furt něco děje, ale...je to k něčemu nebo jenom na oko (čti: aby to mělo nějaký děj)? Ale na druhou stranu dobře vymyšlený způsob, jak vyřešit Peterovu situaci s funkcí a vrátit se do standardu, tedy že SPOILER už po Strážcích jde zase úplně každej.

(Takže pokud si přečtěte prvních pár stránek a potom posledních, budete i tak vědět, vo co go. Tohle je prostě úvod. Ale přijdete o tu šťávu uprostřed.)

Upřímně, nevím, co si myslet o kresbě. Je povedená, příjemně koukatelná. Ale většina oken je prostě zbytečně velká. A to nemluvím o těch užívacích pro oční orgie. Jsou to obyčejné situace, třebas rozhovory dvou postav. Prostě jsem až moc rychlé otáčela stránky :(
Je tady ale dost krásných kreseb přes dvě stránky. Ale zdrbaných vazbou jich je tentokrát jenom pár, ne všechny jako obvykle ;)

První díl se musí brát jako nový start. Takže je třeba představit nové nepřátele, situaci a nový kámoše v týmu. Ale kolem dokola to je dobrý díl. Jenom nečekejte hlubokou sondu do čehokoliv, o to tady nešlo.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova