Strašidelný dům – duchařské povídky

Antologie osmi povídek od šesti velkých literátů 19. století. Zámožný mladý muž se se svou inteligentní a hezkou sestrou přestěhuje do starého domu z doby krále Jiřího II. Ale v domě prý straší. Žádný ze sloužících v domě společně s novým panstvem dlouho nevydrží, protože v něm kromě nich přebývají i duchové. Strach z nadpřirozených bytostí je žene ze služby. Nákaza různých domněnek a stálého strachu mezi nimi doslova řádí. A začínají se dít stále divnější věci. Pána domu navštěvuje duch a ráno se v posteli probudí s kostrou po boku. Nakonec se mu začne zdát, že je majitelem harému. „V nejvyšší radosti a v nejvyšším blahu byl jsem hluboce rozrušen. Počal jsem vzpomínat na svou matku, co by tomu řekla, kdybych jí přivedl s sebou domů v polovici léta osm nejhezčích dcer lidských, všechny neočekávaně...“ líčí pocity hlavního hrdiny své knihy klasik anglické literatury a jeden z největším romanopisců 19. století Charles Dickens. Obsah: * Smrtelníci v domě (Ch. Dickens) * Duch z pokoje, kde byly hodiny (H. Stretton) * Duch v dvojitém pokoji (G. A. Sala) * Duch v obrazárně (A. A. Procter) * Duch v jídelně (W. Collins) * Duch v pokoji pana B. (Ch. Dickens) * Duch v zahradním pokoji (E. Gaskell) * Duch v rohovém pokoji (Ch. Dickens)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111/strasidelny-dum-s8w-111.jpg 2.963
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Akcent

Kniha Strašidelný dům – duchařské povídky

adelinka

Napriek tomu, že Dickensa mám rada, v tomto diele u mňa nejako nezabodoval. Alebo som ja nepochopila.

TheRaven
21.12.2019

Veskrze průměrná sbírka, která vychází ze speciálního vánočního vydání časopisu All the Year Round, jež coby editor zaštítil Charles Dickens. Už jeho uvozující příběh je neslaný nemastný a povídky, za nimiž stojí řada osvědčených viktoriánských autorů tomu, moc nepomohly, nehledě na to, že vánoční tematika hraje v celé antologii takřka nulovou úlohu. Za lehké vypíchnutí stojí groteskní „třaslavý“ Duch v dvoupokoji G. A. Saly, do poslední chvíle napínavý Duch v pokoji s příborníkem Wilkieho Collinse či bezútěšný Duch v zimní zahradě Elizabeth Gaskellové. Potěší však zasvěcený doslov Zdeňka Berana, který shrnuje téma Vánoc v Dickensově díle i vznik předložené sbírky.

Alma-Nacida
10.08.2019

Roztomilá duchařina. Ale netěšte se, že se budete bát. ;)

richard7959
06.01.2019

Hrozně se mi líbí Dickensův styl psaní. Ono se to vlastně čte dobře, ale nečekejte od toho žádný horor. Je to stejně zavádějící, jako že tato kniha je nějaký soubor povídek (jde spíš o jednotlivá vyprávění postav hlavní příběhové linie).

dalia1769
24.12.2017

Velmi zajímavý projekt. I když jednotlivé povídky Dickense a jeho současníků spojuje téma strašidelného domu spíše volně, líbila se mi rozmanitost jejich příspěvků a také možnost seznámit se s autory, které jsem kromě Dickense a Gaskellové neznala. Kniha je i velmi pěkně vizuálně provedená a vhodně ji doplňují ilustrace Adolfa Borna. Ačkoliv povídky nejsou výhradně vánoční, je to určitě výborná četba pro vánoční období.

Baruse11
03.11.2017

Kniha mě nijak nezaujala. Čekala jsem, kdy mě konečně vtáhne do děje. Ale nic takového se bohužel nestalo.

ChristineDaee
31.10.2017

Asi som čakala niečo ...strašidelné... Koniec možno trošku je, ale hlavne je čudný... A celkovo sa zdá, že som nepochopila zmysel knihy, utešuje ma to, že nie som jediná...

syslomil
31.05.2017

Kniha mě zklamala. Nic strašidelného na ní nebylo a občas jsem se v textu ztrácela.