Hrůza na Šibeničním vrchu

Hrůza na Šibeničním vrchu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518697/bmid_hruza-na-sibenicnim-vrchu-GWP-518697.jpg 4 242 55

Strašidelné domy série

Rodina Hullových vlastní vinařství Šibeniční vrch již po několik generací. Jejich víno sbírá jedno ocenění za druhým, podnik prosperuje a rodině se daří. Kdesi v minulosti však číhá kletba. Hullovi se služebnictvem obývají rozlehlý starý dům na vrcholu kopce, k němuž se váže pochmurná pověst. Kdysi na něm stála šibenice, na které skončily životy stovek odsouzenců. Krvavá historie je dávno zapomenutá a všechno se zdá v nejlepším pořádku, než jsou oba manželé nalezeni mrtví. Dům i vinařství připadnou jako dědictví jejich dceři Margot. Je to už více než deset let, kdy Margot Hullová naposledy spatřila dům svého dětství. Když ji rodiče poslali pryč, byla ještě malá, a tak si jen stěží vybavuje jeho temné chodby a zákoutí. Nyní je zpátky, aby rodiče pohřbila a ujala se svého dědictví. Doposud ale netuší, jaká pravda se na pozemcích, které jsou nyní její, skrývá. Sama v rozlehlé, chátrající budově je nucena postavit se tváří v tvář hrůzám minulosti – a přiznat si, že se možná stane další obětí domu, který nikdy nespí...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Gallows Hill , 2022

Susan94
17.01.2024 3 z 5

Prostředí ve kterém se děj odehrával mi přišel dobře zvolený. Celkově to na začátku vypadalo nadějně. První část knihy je mrazivá a čtivá. Bohužel se stoupajícím počtem stránek napětí upadá a je to dost nudné a zbytečně zdlouhavé...

Pavlína2019
14.01.2024 2 z 5

Bohužel, tentokrát jsem zklamaná. Do čtení jsem se musela velice nutit a vlastně jsem četla, jen abych zjistila, jak Margot prokletí zruší a jak vše dopadne. Kniha se mi zdála příliš zdlouhavá, popisná, což mám jindy velmi ráda. Kdyby byla poloviční, bylo by to nejlepší.
Bohužel se v ní vlastně vůbec nic nedělo.

Monty196
08.01.2024 5 z 5

Tohle byla parádní noční jízda.
Samozřejmě, série strašidelné domy, takže je jasné, že i tady bude nějaký ten prokletý barák. Vždy mi přišlo, že jsou ty příběhy víceméně stejné, ale vždy se na novou knihu plná očekávání těším, ale vždy si řeknu, že příběh hezký, konec jako vždy a tak nějak jako dobrý jako vždy.
Tentokrát jsem musela číst dál a dál. V ranních hodinách, kdy už jsem knihu opravdu musela zavřít a jít spát, jsem stejně v mysli do usnutí byla s hlavní hrdinkou a to i po probuzení.
Tento díl mi v mysli zůstane déle než ostatní její knihy. I teď, při psaní, před sebou vidím dům, kopec a sudy dobrého vína a vím, že než usnu, budu v mysli na kopci zase.

Klenotka
02.01.2024 5 z 5

Za mě nejlepší Darcy. Atmosféru a strašidelné umí popsat vždy a všude, ale někdy si nesedne hlavní postava (obvykle hrdinka), někdy je uspěchaný konec. Ale tady si troufám říct, že to mělo všechno. Myslím, že gradace tady asi zatím nejlepší ze všech. To vyčerpání Morgan, s níž objevujeme, zjišťujeme, pátráme a prožíváme všechnu tu únavu, strach a psychické vyčerpání, tohle povyšuje lehce i do roviny survival hororu. Nemluvě o opravdu povedeném a smysluplném závěru

Ív688
02.01.2024 5 z 5

Tak tady jsem se opravdu bála, atmoséra byla dobře popsaná a tak jsem snad byla i v kůži hlavní hrdinky a bála se v domě i v okolí, myslím že Margot byla velmi srdnatá a též měla smysl pro spravedlnost, nechápala jsem jen její rodiče a pak i další zainteresované lidi, co bydleli na Šibeničním vrchu a věděli a nebo aspoň tušili, proč se dějí strašné věci, konec ovšem vše napraví...tahle kniha je opravdu napínavěstrašidelná...

Jarmila97
31.12.2023 5 z 5

Jako vždy nemohu hodnotit jinak než 5 hvězd . Kniha mě naprosto uchvátila. STRACH A NAPĚTÍ bylo to co mě celou dobu provázelo. Musím říct že Darcy mě ještě nikdy nezklamala ale musím říct že takhle kniha že série domu je jedna z těch nejlepších. Celý příběh je skvělé popsán a celkově se mi hrozně líbilo pojetí daného prokletí takže já budu teď jen čekat až mi vyjde další kniha

ChiaraDeLuca
29.12.2023 5 z 5

Tohle byla naprostá pecka! Děsivé a čtivé, za mě nejlepší kniha z celé série.

Olous1
28.12.2023 5 z 5

Poslední kniha tohoto roku a nemohla jsem si vybrat lépe. Kniha svůj účel splnila, opravdu jsem se bála. Mám velkou představivost,do čtení jsem se tak zabrala... hlavně v noci..., že jsem měla i zrychlený tep.:):):) Kniha mi sedla, série strašidelné domy se mi líbí. Některé jsou trochu slabší,ale tento Mezi slabší rozhodně nepatří. Za mě doporučuji 95%.

Zmitko.m
25.12.2023 4 z 5

Velice zajímavý příběh s parádním koncem, ten byl skutečně efektní. Přiznám se ale, že více se mi líbí Darceyny vyloženě duchařské příběhy než tato forma, ale budiž. Nápad Šibeniční vrch skutečně měl a v celé sérii ho řadím k těm lepším.

LivN
21.12.2023 5 z 5

Další povedený díl od Darcy. Knihu jsem si užila. Byl to dobrý nápad a já se těším s čím přijde spisovatelka příště. Miluju tuhle sérii a nedám na ni dopustit. Tento díl řadím k těm lepším.

ka.dudk
16.12.2023 3 z 5

S několika přestávkama konečně přečteno. Příběh napínavý a strašidelný jako každý ze serie domů od Darcy.

Vikinka224
10.12.2023 5 z 5

Tak tato kniha se za mě řadí mezi ty nejlepší od Darcy.
Začátek jsem četla v noci a můžu říct, že mi běhal mráz po zádech a neměla jsem vůbec dobrý pocit. To už se mi dlouho u knih autorky nestalo. Jakmile se záhada začne rozplétat, strašidelno upadá, ale příběh je pořád zajímavý a čtivý.
Margot byla fajn, ale koho jsem si hodně oblíbila, byl Kant.
Jen teda Margot by možná měla řešit svou závislost na kafi. To se v knize pilo tak často, že musela za den vypít minimálně 5 hrnků :D

kazatell
10.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Opět jsem si knihu neskutečně užil a příběh mi přišel, že je zatím jeden z nejlepších z této série. Prostředí mě neskutečně vtáhlo až jsem při čtení cítil na jazyku hlínu a pach rozkládajících se těl v nose. Od půlky knihy jsem dočítal prakticky na jeden zátah do dvou do rána.
Jediné co už je trochu znát, je autorčin rukopis, takže hned od základních informací už bylo jasné co a proč se děje a kam se má Margot podívat. Tohle ale neberu jako mínus, ale spíše plus, protože až budu v podobné situaci, budu vědět co dělat.

PetaZ
08.12.2023 5 z 5

Uz davno od tehle knizek necekam horory, ale bavi me cist příběhy o starych domech, bavi me, co si autor, v tomto pripade Darcy o danem dome vymysli.. Proto plny pocet.. Ctiva kniha s docela zajimavym napadem

martineknatasa
07.12.2023 3 z 5

Ani já jsem se u knihy moc nebavila. Snad další díl bude lepší. Dávám jen 3*.

petrarka72
06.12.2023 3 z 5

Začínala jsem číst třikrát, ta první část je skutečně otravná... Nakonec jsem ale probdělé noci bez hororu zaplnila Šibeničním vrchem. Co k tomu říct... Pohádka Boženy Němcové, v níž se také (ne) bojovalo s mrtvými, jsem si v dětství užila lépe. Ale Margot a Kant mě bavili.

hlenicka
03.12.2023 2 z 5

Darcy to umí lépe. Nebudu psát zklamání,to ne,ale kniha me moc nebavila. Dá se říct, 200prvních stran zabíralo popisování jen pocitů,citů a pohledu hlavní postavy. Dalších 200 stran popisky mrtvých zombíků. Nic jiného se v knize nedělo. 3*,ač mě to mrzí,víc nedám.

Trolice
30.11.2023 2 z 5

Do čtení jsem se musela nutit, na začátku jsem se nemohla vůbec začíst. A potom už mi to připadalo stále dokola. Nic strašidelného a napínavého...

Gigy
29.11.2023 4 z 5

Darcy je pro mě zárukou jistoty. Sice by se o jejích knížkách dalo dost diskutovat, kdybych se v tom chtěla nimrat, určitě bych si našla nějaké nesrovnalosti, ale já si Darcy beru hlavně proto, že umí příběh dobře vygradovat a vytvořit tu správně strašidelnou atmosféru.

Ronnie68
27.11.2023 5 z 5

Wow... tak tohle byl příběh... řekla bych jeden z nejlepších od autorky ... děsivých scén bylo docela dost ... ale nešlo se odtrhnout od čtení... a konec byl ta mě skvělý a vše vysvětlující, co se týká kletby ... ale to si prostě musíte přečíst...