Projít ohněm

Projít ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445538/bmid_projit-ohnem-FtE-445538.jpg 4 84 28

Strašák série

Rok 2030. Budoucnost není zrovna radostná. Evropská unie je minulostí. Na části německého území se roztahuje sjednocený chalífát. V militarizované České republice panuje klid. Nemá však trvat dlouho. V tajném společenství, které vidělo už mnoho vzestupů a pádů lidských civilizací, znovu propuká nelítostný boj o moc. Žádná ze zúčastněných stran se neštítí využít jakýchkoliv prostředků. Bývalý armádní specialista na černé operace pomůže krásce v nesnázích a tím se zaplete do kolotoče událostí, ze kterého žádný člověk nemůže vyváznout živý. Některý oheň je zkrátka příliš žhavý na to, abyste jím mohli projít. Prastaré kulty, zbraně velkých kalibrů, ostrá slova, a ještě ostřejší meče, to vše naleznete v této knize.... celý text

Racek213
11.10.2021 4 z 5

No, obávám se, že po téhle vládě bude knížka na indexu... živá voda pro staré konzervativní heteráky...

hanzmb
15.09.2021 5 z 5

Na to, že to je teprve 3. autorova kniha, tak klobouk dolů. Bezvadný rozjezd, po kterém přichází trochu slabší pasáž, kdy jsem měl strach, že z toho bude něco ala poslední žambošiny. Dostal se z toho ale s elegancí a rázem jsem si vzpomněl na doby nejlepší Kotletovy tvorby. A možná i trochu starý dobrý Kulhánek. V popisech válečné situace i částečně Kotouč. Tohle si zkrátka každý český milovník sci-fi musí parádně užít.

aspik83
12.07.2021 4 z 5

Tak za mě dobrý. Jen hodně věcí okopírováno od Kulhánka. Myslím, že to pan Hoza umí i bez toho. Ale z druhé strany... kdo někdy něco psal ví, že neinspirovat se Kulhánkem je dřina. Za mě fajn počin...

JohnnyKa
10.07.2021 5 z 5

Rychločtivo těžkého kalibru. Bavilo a četlo se jedním dechem. Zřejmá inspirace Kulhánkem a někdy možná až přespříliš. Ale není to na škodu, více takových knih ;)

ferda
07.10.2020 4 z 5

Parádní oddechovka. Kotleta má velkou konkurenci. I u nás se rodí mimořádní vojáci, kteří to dotáhnou až skoro k nesmrtelnosti.

biki
04.08.2020 5 z 5

Vůbec netuším, co mě přimělo zakoupit tuto knížku od mně neznámého autora, zvlášť když jsem při nahlédnutí na první stránky měla pocit, že by se mohlo jednat o fantasy. Asi jsem měla nějaké tušení, které ale rozhodně nezklamalo.

VAROVÁNÍ !!! Jsi li sluníčkář, pacifista, stoupenec multikulti, příznivec organizací jako je Frontex, Sea Watch, Člověk v plísni a jim podobných, této knize se vyhni širokým obloukem, jinak by totiž mohlo dojít k fatálnímu poškození tvé křehké citlivé duše.

Je to totiž strhující, zcela nekorektní béčková jízda ve stylu Kotlety a údajně Kulhánka (pořád jsem od něj ještě nic nečetla, ale když to říkáte...). Velmi zajímavý a zábavný nástin blízké budoucnosti naší republiky a nepříliš optimisticky vykreslená situace zbytku Evropy (autor to zvlášť osolil Německu). Jak je v tomto žánru zvykem, hlavní hrdina má také ten správný hrdinský výcvik a poněkud zamlženou minulost, ale překvapivě i výcvik intelektuální. Samozřejmě nechybí krásné ženy, ale pro zaneprázdnění hrdiny bojem se zloduchy mu na sex skoro žádný čas nezbývá. Předpokládám, že čtenáři neuniknou více či méně jemné narážky a odkazy na nejrůznější literární a filmová díla - od Perunovy krve, přes Indiana Jonese, Smrtonosnou past, Higlandera, řekla bych že i Top Gun, a světe div se dokonce i MASH, a další a další (hledejte) ... Musím příznat, že při scéně s odkazem na Nebezpečnou rychlost jsem při konverzaci hrdiny s osazenstvem linkového autobusu brečela smíchy. Co je ještě nutno podotknout: Češi v tomto světě nejsou žádná ořezávátka (kéž by), a celá NASA, Musk s jeho Teslou, či MIT se můžou jít zahrabat před českou vynalézavostí a schopnostmi zlatých českých ručiček (kéž by), což se moc hezky četlo.
Já vím, je to žánr pokleslý, ale že jsem se při četbě ohromně bavila, tak těch 5* dám.

Klilad
26.07.2020 4 z 5

Tak tohle mě opravdu překvapilo a potěšilo.
Není to nic objevného, jen typická kulhánkovina. Ale výborně napsaná se spoustou akce, hlášek, ale na druhou stranu bez sexuálních scén každých dvacet stránek.
Autor se s tím opravdu nemazal a naservíroval nekorektní akci plnou černého humoru, kterou by rovnou mohl zakleknout policajt. :D
Vedlejší linka brakového spisovatele, co umlátil svého hatera výtiskem své vlastní knihy mě poslala do kolen.
Jediné mínus, co mě opravdu štvalo, bylo, že pušce říkal anglicky rifle. Působilo to divně a otravně, ale to je více méně jen detail.
Akční béčko, které si na nic nehraje, děj odsýpá a baví. Nic víc nečekejte.
85%

wiedzmin88
21.07.2020 3 z 5

Pěkně napsaná oddechovka ve stylu Kulhánka či Kotlety. Začátek se trošku hůře četl, ale pak už se děj rozjel jak vlak.
Pár zajímavých nápadů, pár slabších okamžiků, ale celkově to zapadá do žánru vytyčeného panem Kulhánkem.

české sci-fi česká fantastika

Jakub Hoza