Do pekla a zpět

Do pekla a zpět https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480915/bmid_do-pekla-a-zpet-Ixt-480915.jpg 4 167 43

Strašák série

Zřídit autonomní zónu, která funguje jako věznice pro ty nejdrsnější recidivisty, se může jevit jako dobrý nápad. I v roce 2028. Horší je, když vás pošlou, abyste z takového místa někoho vytáhli ven. Zvlášť když jste vládní zabiják známý pod jménem Strašák a úkoly jako záchranné operace obvykle nemáte v popisu práce. Navíc se přitom zapletete do hry tajných služeb, kde je každý postradatelný. A nejvíc ze všech právě vy. Povznášející dobrodružství, hrdinské činy, čestní muži větší než sám život… Ani náhodou! Tohle na stránkách této knihy skutečně nenajdete. Připravte se na brutální násilí, zrádné agenty, psychopaty, kanibaly a větší než malé množství krve.... celý text

Gabetka
14.10.2021 4 z 5

Jako první plus musím zmínit obálku, která mě nalákala ke čtení, protože je prostě parádní. Autorův styl opravdu plní prázdné místo, které zanechal svým fanouškům Kulhánek. Doufám, že Jakub Hoza nezklame a bude nás bavit dál, protože já si čtení užila a pořádně se u toho zasmála. Bylo tam tolik vtipných příměrů a hlášek, že jsem ani nevnímala ty hektolitry krve, které tekly při výrobě mrtváčků (dokonalé slovo, pane autore) velmi originálními způsoby. Jako oddech od jakékoliv jiné literatury, je to skvělá volba, která však lehce ztratila zhruba kolem půlky tempo, ale naštěstí po setkání se zájmovou osobou, se to zase skvěle rozjelo.
A musím pochválit i trudošův komentář, který mě přesvědčil,ať si knihu přečtu. Jeho kanibalové, co nejdou pro sousto daleko jdou ruku v ruce s autorových stylem.

kokrokr
23.09.2021 3 z 5

Žádná sci-fi, žádná fantasy, ale drsný akční příběh ve kterém nechybí krev, násilí a vykuchané mrtvoly.

trudoš
20.09.2021 4 z 5

Fascinace Jakuba Hozy lidskou krutostí se táhne jako červená nit celým jeho dílem. Tentokrát ovšem překročil většinu nepsaných pravidel odpočinkové literatury. Kanibalové nechodí pro sousto daleko a je-li třeba někoho ojebat, bere se na to ta největší sukovice. Splatterpunková jízda Do pekla a zpět se tak sice maličko veze na úspěchu toho nejlepšího od Kulhánka, Kopřivy či Kotlety, zároveň si však ponechává nezaměnitelný charakter filmové akční produkce osmdesátých let a nebojí se to přiznat. Jen s explicitní brutalitou si nebere servítky, jako by všechna dobová tabu byla autorovi pro smích. Nejde samozřejmě o nijak komplikované čtení a už vůbec ne o milostnou poezii; nejste-li tedy krapet experimentálnějšího ražení. Co se řekne, to se hned udělá, bez jakýchkoliv kliček nebo fines. Fanoušci bizarností à la Mad Max či Battle Royale si rozhodně přijdou na své, nemluvě o spektáklech jako Útěk z New Yorku a Útěk z Absolomu. Dokonalý hardcore, ve kterém není důležité zvítězit, ale přežít.