Kráska a hráč

Kráska a hráč https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517768/bmid_kraska-a-hrac-HPe-517768.jpeg 4 441 74

Strangers in Love série

Bestseller číslo 1 Amazonu i Kindle Store. V této vášnivé romanci od autorky bestsellerů Wall Street Journal Ilsy Madden-Mills se quarterback NFL, který se stal trenérem na malém městě, nechá okouzlit texaskou královnou krásy. Atraktivní, talentovaný a skvělý quarterback NFL Ronan Smith má svět u nohou. Ale poté, co kvůli autonehodě přijde o kariéru i o snoubenku, propadne se do jámy smutku a špatných rozhodnutí. Když se na jeho večírku objeví záhadná dívka, cítí k ní přitažlivost a vezme si ji... na jednu noc. Bývalá královna krásy Nova Morganová má poslání. Spoře oděná jako princezna z daleké galaxie se vplíží na prominentní večírek, aby upoutala pozornost svého oblíbeného zadáka. Její naděje však ztroskotají po jedné příšerné společné noci. O dva roky později. Zlomená a zoufalá Nova se vrací domů do Blue Belle v Texasu, kde se zázračným řízením osudu jejím sousedem nestane nikdo jiný než zádumčivý Ronan, nový hvězdný fotbalový trenér, kterého všichni zbožňují. Ten však nemá ani tušení, kdo je ona. Sportovní klub Ronanovi neustále podstrkuje atraktivní ženy, aby ho udržel ve městě. Jeho řešení? Pozve Novu na rande, aby měl klid. Ale ve světlech pátečního večera se všechno změní, když si Ronan uvědomí, že tohle je ta dívka, která mu tenkrát utekla. Našla smutná kráska svůj věčný idol, nebo je jeho minulost rozdělí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Beauty and the Baller , 2022

andrea-juli
17.06.2023 5 z 5

Čtvrtá kniha od Ilsy přeložena do češtiny a za mě jednoznačně number one.
Kniha krásně utíkala až to byla škoda a přála bych si víc stránek. Kniha je skvělá romantická oddechovka, která mi nejednou vykouzlila úsměv, ale v jedné pasáži také slzy.
Na jednu stranu se mi líbí, že příběh byl skutečně zaměřen na Novu a Ronana a jakoby žádná Whitney vůbec neexistovala. Oproti jiným knihám s podobným tématem to opravdu byl jejich romanticky milostný příběh s kouzelným epilogem, který jsem si uvízla.
Navíc se mi šíleně líbí, že kniha začíná i končí z pohledu Ronana což je skvělá výjimečnost a autorka to zvládla dokonale napsat.
Doufám, že se brzy dočkáme i knihy Princezna a hráč, protože na Tucka se šíleně těším.
A musim se přiznat, že jsem zvědavá jestli v Texasu jsou opravdu ženy od rány jako třeba Nova.

Lofda
15.06.2023 5 z 5

V rámci žánru musím hodnotit plným počtem, protože tady najdete všechno. Vtip, romantiku, trochu té sousedské soudržnosti (občas na hranici vlezlosti ;-)..), trochu té sportovní terminologie, trochu toho dramatu.. Prostě všeho trochu a všeho tak akorát. Bonusem je krásná obálka, rozhodně zaujme.

anna7852
15.06.2023 5 z 5

Krasneee,dala jsem to během dne. Už ted se nemůžu dočkat druhého dilu

Anor505
15.06.2023 5 z 5

Tohle bylo velmi milé překvapení. Knížka byla moc hezká, vtipná a tak akorát romantická. Oba hlavní hrdinové byli vážně sympatičtí, chovali se dospěle a dokázali spolu mluvit, i když to pro ně občas bylo těžké. Jo, tohle se mi líbilo.

Lucie.285
15.06.2023 5 z 5

Přesně tohle jsem teď potřebovala. Vtip a romantika. Mezi Novou a Ronanem to po celou dobu neskutečně jiskří. Ano, je tam několik klišé, ale no a co. Strašně jsem si čtení užila a u některých částí jsem se neuvěřitelně nasmála. Nova byla prostě super vtipná. Kniha je vyprávěna z obou pohledů, takže má čtenář krásný přehled o pocitech obou hrdinů. Sexuální scény opět perfektní. Autorka se pro mě stává druhou L.J. Shen, tedy sázka na jistotu a už se moc těším na druhý díl, který bude o Tuckovi.

hana1039
13.06.2023 5 z 5

Tak to bylo skvělé pohlazení po duši,Nova opravdu zářila,sršela vtipem, dobrosrdečnosti...Ronan byl její,, spoluhráč,, v jejích hrách ( ty byly mimochodem brilantní :-)))

,, udělej nemožné skutečností, sáhni po hvězdách Novo,i když pálí..

Paja1709
13.06.2023 5 z 5

Dalsi skvělá kniha od autorky. Me její knihy baví. Takže už se těším na další díl s Tuckem myslím,že ten bude stát za to.

Dizzy3
13.06.2023 5 z 5

To bylo božský!! Úplný pohlazení po mé romantické duši! Jedna z nejlepších , co jsem za poslední dobu četla. Je to taková ta klasika, ale prostě to má jiskru, vtip a celou dobu jsem se musela usmívat jak to bylo krásně zamilovaný :) a ta čtivost je neskutečná! Nova byla úžasná - krásná, vtipná, sebevědomá,.. fakt mne tyhle hrdinky baví :) A ještě když se v knize mísí středoškolský prostřední a americký fotbal, moje milovaná kombinace, tak není co řešit :)

evineckY
12.06.2023 5 z 5

Je to klasická romantika - on ji miluje, ale nemůže ji mít...
Ale je moc pěkně napsaná a čtivá, velká část je úsměvná pro zlepšení nálady a pěkný konec - co se čte líp ? Jsem spokojená.

havrmoni
10.06.2023 5 z 5

Krásná romantická četba. Městečko Blue Belle mi připomnělo seriál Doktorka Dixie, který mám moc ráda. A jelikož se mi více libí příběhy z malých městeček a vesnic než z velkoměst i právě kvůli té soudržnosti, tak tohle bylo čtení přesně pro mě. Tuhle autorku jsem si přidala k oblíbeným, líbí se mi její knihy a doufám, že jich bude čím dál víc.

Hatshepsut
09.06.2023 5 z 5

Pro mě je to jedna z autorek, kde sázím na jistotu. Její příběhy možná nemají originální námět, obsahují romantická klišé, ale jsou velmi čtivé. Líbí se mi, že vždy v příběhu najdete kromě lásky, přátelství i rodinu nebo nějakou komunitu, která drží při sobě.

"Krása je v tom, jak žijeme, jaký život kolem sebe vytváříme. Žít život, který má smysl."

tatafa
09.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Knížka je napsána velice čtivým jazykem, který snadno vtáhne do děje. Autorka používá poměrně zvláštní kombinaci poetického vyprávění s poměrně zbrklým tempem popisovaných situací.

Knížku lze pochválit za zajímavou a poměrně originální zápletku. Autorka se zaměřuje na velice aktuální a citlivá témata, jako je smrt blízkého člověka (partnera, rodičů, ...), konec sportovní kariéry kvůli zranění nebo život a úskalí, které může přinášet porucha autistického spektra. Zároveň se čtenář může seznámit s fungováním středních škol a středoškolských sportovních týmů v USA.

Románu se dá určitě vytknout řada klišé, generalizací, předvídatelnost a jisté zjednodušování reality, která však k tomuto žánru neodmyslitelně patří.

Osobně musím říci, že mě autorka příliš neoslovila, a to nejen jazykem (kde může hrát přeci jen roli překlad), ale především tím, jak jsou její knížky uspěchané a nevyužívá potenciál témat, o kterých píše. Přijde mi, že kvůli atraktivitě knížky (anotace) vždy letmo zakomponuje nějaké vážné téma nebo situaci (např. smrt blízkého nebo složení žáků v třídě hlavní hrdinky), navnadí čtenáře a okamžitě po pár větách od toho uteče, případně to nechá bez potřebného vysvětlení.

Zároveň mi v této knížce (možná díky její uspěchanosti) chybělo větší jiskření mezi postavami (ano byly tam erotické scény a slovní přestřelky), které by se přelilo i na čtenáře.

Knížka je určitě fajn, pokud si potřebujete odpočinout u trošku zamotanějšího romantického příběhu, ale asi úplně o nic nepřijdete, pokud ji číst nebudete.

Příběh Kráska a hráč hodnotím 3/5 a jsem poměrně zvědavá, jestli další díl série bude lepší než tento ...

PetraN17
09.06.2023 5 z 5

Také jsem velmi příjemně překvapená a natěšená na další příběhy :)))

pacinka
08.06.2023 5 z 5

Naprosto perfektní. Mám ráda hokejisty a teď už i fotbalisty. Plné humoru, lásky, bolesti v srdci a naděje, že i když se zdá být všechno ztraceno pak to přijde a zapadne na místo v srdci, které na novou lásku čekalo. A třešinka na dortu v podobě scény se zavšivenou školou a celým fotbalovým týmem. Přečteno za pár hodin, nemohla jsem se odtrhnout a občas nešlo přestat se smát. Těším se na další díly této autorky.