Restaurant na konci vesmíru

Restaurant na konci vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151634/stoparuv-pruvodce-galaxii-2-restaurant-na-konci-vesmiru-151634.jpg 4 1803 1803

Druhá část slavné trilogie v pěti dílech. V Restaurantu na konci vesmíru všichni čtyři protagonisté dostanou hlad, a tak se vydají na cestu časem do nejluxusnější restaurace, jaká kdy existovala či bude existovat, přičemž se opět něco přiučíme o historii a místopisu naší Galaxie, a také o gramatice pro cestovatele v čase.

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: ekniha , Argo

The Restaurant at the End of the Universe , 1980

Jano.
19.07.2015 5 z 5

Trochu slabšie ako prvý diel, no stále výborné. Zafod s Marvinom nemajú chybu. No aspoň, že viem, že Vesmír je v dobrých rukách...

Torgal
05.03.2015 5 z 5

Dvojka začína presne tam, kde končí jednotka a kvalitatívne je úplne rovnocenná. Oproti prvej časi je dejovo trochu roztrieštenejšia, ale zábava je to minimálne rovnako dobrá ako minule. Všetky obľúbené postavy sú späť a vesmír má stále čím prekvapiť. 9/10

jirincz
13.02.2015 4 z 5

V podstatě se pořád drží toho, co bylo uvedeno v prvním díle. Je to zkrátka druh humoru co já rád. Kvalita je pořád skvělá, chybí mi trochu více "vypisků" z Průvodce, a taky je škoda, že tenhle díl už nenamluvil jako audioknihu Vojta Dyk, který tomu přidal v prvním díle další vrstvu navrch. SPOILER: A co mě opravdu naštvalo tak osud mého oblíbence depresivního robota Marvina, doufám, že neměl poslední slovo a ještě se nějakým způsobem navrátí.

LucyMi
02.11.2014 5 z 5

Překrásná vtipná knížka

Ajaiwik
17.10.2014 5 z 5

Naprosto jsem propadla stylu Douglase Adamse a jeho knih. Přečtu je všechny, ještě letos! Restaurant na konci vesmíru je strhující, fantastický a legendární! Doporučuju. Uplně.

geimz
24.08.2014 4 z 5

„I kdyby to byl jen sen, je to pěkný horor,“ ozvala se Mella. „Zničit planetu kvůli stavbě dálnice.“
„Už jsem slyšel horší,“ vykládal Ford. „Četl jsem o jedné planetě kdesi v sedmé dimenzi, z které si udělali kouli v intergalaktickém barovém kulečníku. Zapadla rovnou do černé díry. Deset miliard mrtvejch.“
„To je šílenství,“ usoudila Mella.
„Ano, a ten šťouch byl jen za třicet bodů.“

Šialené, bláznivé, s ohromným množstvom vtípkov, len tak trochu v tieni legendárneho prvého dielu.

mapet85
12.07.2014 3 z 5

V druhom pokračovaní Stopárovho sprievodcu galaxiou sledujeme osudy Arthura, Forda, Trillian a Zafoda. Už po dočítaní prvej knihy som zvažoval či sa púšťať do druhej, lebo pravdupovediac, až tak ma neoslovila. Podobne ako prvá kniha, aj táto priniesla vtipné momenty, nad ktorými som sa pousmial, ale zisťujem, že asi nie som cieľová skupina. :) Ale každopádne oceňujem autorovu kreativitu. Avšak, dám si trošku pauzu predtým ako pôjdem čítať tretiu knihu. Chcem vedieť ako to s hrdinami nakoniec dopadne. :)

Addie
02.03.2014 5 z 5

Kniha, která mě provázela zkouškovým obdobím, tudíž mě držela nad vodou.
Musím říct, že to byla dobrá volba, protože Adamsův humor je mi zkrátka blízký, což druhý díl jen úspěšně potvrdil.
Myslím, že se teď budu trochu bát výtahů...:-)

Sliy
06.02.2014 5 z 5

Další ze skvělých dílů Průvodce!!

Ay.Le
09.12.2013 3 z 5

Restaurant na konci vesmíru je stále zábavná a čtivá záležitost plná bláznivých situací, ale chybí tomu pevnější struktura. Navíc přestože hrdinové mají loď Srdce ze zlata, a tudíž nějaká ta nepravděpoddobná událost je velmi pravděpodobná, časem ty opakující se situace, kdy se posádka dostane do maléru (jsme tu zavření! a brzy umřeme!), ze kterého se dostanou jedině zázrakem typu deux ex machina, začnou být méně záživné.
V učitých částech jsem se ale bavila a kniha je i tak fajn, každopádně já osobně díly prokládám jinou literaturou, pak se ty náhody a blázniviny nehromadí tak moc a dokážu si je o to víc užít.

LavinaVRovine
11.11.2013 3 z 5

Čekal jsem víc.

Jennkie
08.10.2013 5 z 5

Velmi zajímavé a místy dosti šokující pokračování Stopařova průvodce po galaxii :)

regi1
06.09.2013 3 z 5

Jelikož jsem nečetla první díl,tak jsem se docela dlouho chytala,pak mě to chvíli bavilo,ale zase jsem se začala ztrácet.Spoustu věcí mi unikalo,musela jsem se pořád vracet.Rozhodně ale knihu nezatracuji,mám v plánu ji přečíst znovu až přečtu první díl.Ten je určitě nutností než se pustíte do druhého.

Mr. Mercedes
24.08.2013 1 z 5

Už ma dávno niečo tak veľmi nebavilo.

Weiler
18.07.2013 4 z 5

Restaurant na konci vesmíru mě bavil o něco víc, než knižní prvotina, ale stále postrádal nějakou pořádnou kostru a místo toho byl směsicí random humoru, který mi ovšem přijde kolikrát vtipnější, než suché hlášky, inteligentní anekdoty, sarkastické poznámky a ironické situace. Jenže víte, co je na tom nejkomičtější? Že kniha je sbírkou naprosto nahodilých suchých hlášek, inteligentních anekdot, sarkastických poznámek a ironických situací. Douglas Adams nepsal sci-fi, psal humorsitické dílo groteskně popisující hloubku vesmíru očima člověka, kterej snad neviděl ani svět za vlastním prahem. Všední věci roztažené do nekonečna, aby nabyly pocitu exotična. Místy se to může zdát v křeči, možná, že to i křeč je, ale stejně jako nepříliš nebezpečný pád po křeči v noze vás to klidně i rozesměje. Možná i to stačí.

Tulenik
18.05.2013 3 z 5

tak nějak přemýšlím, o čem ta kniha vlastně je a nemůžu se ubránit pocitu, že hlavní myšlenkou je vysvětlení, proč se na dokonalém počítači Země zjevilo něco tak ubohého jako je lidstvo.
Marvin perlí, pohyby časem a prostorem jsou mohutné, vymyšlená slova víceméně vtipná.
Smíchy jsem se neválela, ale pobavilo. Jsem zvědavá na celkové poselství...

J.O.N
10.03.2013 5 z 5

U týhle knížky je zajímavý, že když jí čtu tak mi to přijde docela vtipný, ale teprve až když o tom přemýšlím pozdějc tak mi dojdou všechny významy a to je pak teprve zážitek :D

yelcin
05.03.2013 3 z 5

Aj keď sa mi nepáčila prvá časť série dal som D.Adamsovi šancu a prečítal som si aj túto knihu. Stále zostáva len jediná zábavná postava a to robot Marvin , ktorého postoj a hlášky ma bavia.
Tento citát :,, Väčšina čitateľov sa dostane maximálne po budúce semikondicionálne modifikované subinvertované intencionálum , pri ktorom to vzdajú.,, je síce vytrhnutý z konceptu, ale rozumie mu vôbec niekto? Alebo si niekto myslí , že komplikované vymyslené slová sú vtipné?
Aby som bol objektívny tak aj so sebazaprením dočítam celú sériu.

Pájice
11.02.2013 5 z 5

Takovýhle humor já ráda. Kdyby lidé dokázali používat tolik ironie, sarkasmu a inteligentního humoru jako jé v téhle knize i normálně, byla bych na světě mnohem radši. Bylo by pak všechno mnohem zábavnější.

Mako123123
10.01.2013 4 z 5

I ked som sa neváľal v záchvatoch smiechu po podlahe, a občas mi to chvíľu prišlo trocha zdĺhavé, i tak to bolo dobré... napriek tomu z toho vychádza celkom príjemné čítanie počas ktorého som sa sem-tam ticho či trocha nahlas a krátko zasmial alebo pousmial. Som fanušíkom Futurami a Doctora Who takže mi takýto štýl a žáner vôbec nepripadá cudzí. Dej sa nám pomaličky ale isto zauzuje takže som zvedavý jak to bude pokračovať. Jedna veľká dlhá nevyspitateľná a absurdná cesta vesmírom plná situácii ktoré zachádzajú až do psychopatických absolútností. :)