Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7186 1572

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann , 2009

Kent2004
02.07.2013 3 z 5

Kniha není špatná. Začátek je perfektní, ale prolínání děje staříkovi minulosti, kdy zejména začátky jsou dost zdlouhavé a nudné, mě prostě nedovolí dát víc hvězdiček. Podobnost s osudem Foresta Gumpa z knihy přímo čiší a zřejmě to přineslo svá ovace. Autor by se měl držet pravidla méně je někdy více. Holt, nedá se nic dělat, ale moje hodnocení neodpovídá celkovému hodnocení a je vidět, co člověk to názor. Závěr knihy je také dost ujetý,takže pro mne je kniha lepší průměr.

stopni
01.07.2013 4 z 5

Velice pěkný příběh, plný humoru a nadhledu....Oceňuji zvolenou kompozici, která začíná a končí stejným bodem...:-) Doporučuji všem, kteří se chtějí bavit, zasmát se a získat povědomí o možném "švédském Švejkovi / Cimrmanovi"....:-D

e-lišáček
26.06.2013 3 z 5

I přes, pro mě, ne moc záživných prvních 300 stran, to konec dokonale vylepšil. Ale Jára Cimrman bude vždycky jenom jeden! :)

bbara155
26.06.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední roky četla. Výborně jsem se bavila. Škoda, že takový přístup k politice jako ten stařík nemá víc lidí :-) Někde jsem četla, že je to takový švédský Jára Cimrman, ale to není úplně přesné. Knížku vřele doporučuji a řadím mezi nejoblíbenější.

metrolog
23.06.2013 5 z 5

Super kniha. Přesně podle mého gusta. Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi vtipné a humorné čtení.

aalexiis
22.06.2013 5 z 5

Mě se to líbilo, pan Jonasson se trefil do mého humoru a momentálně mi tento příběh opravdu sedl, kdo by nemiloval stoletého Alana, který má vždycky plnou hubu keců a nikdy se nenaštve nebo Soňu, která udělá pro jablko cokoliv včetně rozsednutí jednoho chuligána.

aalexiis
22.06.2013 5 z 5

Lensiiee
22.06.2013 2 z 5

Je mi líto, ale tuto knihu nedočtu. Ani trochu mě nebaví. Představovala jsem si jak se u ní budu smíchy popadat za břicho a místo toho mi asi jen dvakrát zacukal koutek. Jediný pozitivum, který pro mě tato kniha měla byl uspávací účinek.

Macek58
19.06.2013 4 z 5

Zábavné, oddechové čtení a nejednou jsem se při čtení zasmál.

wally
11.06.2013 3 z 5

Docela jsem se na tuto knížku těšil...těch pochval a pozitivních recenzí, reklama a upoutávky v každém knihkupectví....no a ve finále dobrý průměr. Některé pasáže byly zábavné, o tom žádná, ale v celku je ta kniha jen dobrý prostředek na vydělání peněz. Trošku bych to přirovnal k americkým hollywoodským filmům... Velkou pochvalu si zaslouží agentura, která dělala této knížce promo...i já naletěl, protože kromě pár opravdu vtipných pasáží není tato knížka žádným velkým skvostem....

Hanys_
11.06.2013 4 z 5

Po těch různých reklamách atd jsem čekal možná trošku víc, ale i tak jsem se dobře bavil. Něco na styl filmového "Byl jsem při tom". Některé situace byly fakt výborné.

pecka02
09.06.2013 5 z 5

Nechala jsem se zlákat všemi těmi články, reklamou a vůbec vším, co se kolem téhle knihy točilo a můžu říct, že nelituji. Kniha je veselá, dialogy vtipné a některé situace tak absurdní, že prostě nezbývá nic jiného než se smát. Je to takový příběh podobný Forrestu Gumpovi a toho já hodně ráda. Určitě doporučuji. Hlavní hrdiny si zamilujete :)

Hellou
09.06.2013 5 z 5

příjemná oddechovka při učení ke státnicím :)

SuperFrankie
08.06.2013 5 z 5

Super švédská adaptace Forresta Gumpa. U některých momentů jsem se opravdu zasmál.

Andy105
07.06.2013 5 z 5

Těžce bych hledala stranu, která by mě nerozesmála. :)

vipera
07.06.2013 5 z 5

Já se se Staříkem tedy bavila :-) Čtení šlo jako po másle a párkrát jsem se i zasmála. Nemyslím jen tak pousmála, já se smála nahlas. Překvapí jak Alanův neuvěřitelný životní příběh, tak i strhující děj, u něhož váš napadne "tak tohle už nemůže dopadnout dobře", načež vás autor opět překvapí. Milé a pohodové počtení.

makn
07.06.2013 5 z 5

Velice vtipně napsaný příběh jednoho stoletého důchodce (Alana), který se rozhodne pro "skok z okna" a rozjede tím neskutečné dobrodružství. Úplně nejvíc mě bavili kapitoly, kde se dozvídáte o staříkově mládí a s kým vším se setkal - to zkrátka nemá chybu! Pokud se chcete zasmát, tak sáhněte po této knize všemi deseti!

felia
05.06.2013

Člověk s touto knihou stráví příjemné odpoledne, ale žádná velká sláva to není. Dnes už nevznikne nějaká nadčasová literatura, jenom srandičky.

Blue
25.05.2013 3 z 5

Já se budu poněkud lišit od většinového čtenáře. Staříka jsem přečetl, ale musel jsem se k tomu nutit. Nebavil mě. Jsem ochoten uznat, že tam je sem tam dobrý nápad, sem tam se čtenář pousměje, ale jako celek je to hrozně utahané. Uf, jsem rád, že to mám za sebou.

Peti
23.05.2013

Po dlouhé době kniha, kterou jsem četla v klasické papírové podobě. Věnovala jsem tomu sobotní odpoledne a večer a rozhodně nelitovala. Příběh, který začíná nevinným útěkem z domova důchodců se postupně stává detektivkou, honičkou plnou mrtvol a ftipných scén, a i se čtenář dozví něco z historie. Doporučuji !