Zima světa

Zima světa
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151864/bmid_zima-sveta-nD5-151864.jpg 5 724 724

Století / Storočie série

První román Kena Folletta z plánované trilogie Století nazvaný Pád titánů se stal mezinárodní senzací nadšeně přijímanou jako strhující a fascinující kniha, která dokáže čtenáře pohltit na celé dny či týdny. Zima světa začíná tam, kde Pád titánů končí. Pětice našich známých, navzájem spřízněných rodin – americká, německá, ruská, anglická a velšská – vstupuje do doby obrovského sociálního, politického a hospodářského chaosu počínajícího vzestupem třetí říše, přes krvavé události ve Španělsku a velká dramata druhé světové války až po výbuchy sovětských a amerických jaderných bomb...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Winter of the World , 2012

nier
27.07.2014 5 z 5

Pád Titánů, Zima světa a Hranice věčnosti - po přečtení prvních dvou dílů myslím, že autor směřuje k tomu, zapsat se do dějin literatury...celá série se prolíná dějinami 20. století a nenásilnou formou informuje o důležitých okamžicích své doby - je nutné brát na vědomí, že se přesto jedná o beletrii a ne o literaturu faktu a tak ji i posuzovat...
název druhého dílu, Zima světa je asi tak trefný, jak jen může být a nenechá nikoho napochybách, že v centru dění bude druhá světová válka a to opět z pohledu postav několika národů, takže čtenáře nestaví do pozice, kde jsou všichni Němci ti zlý a naopak...

Lidka
08.07.2014 5 z 5

Kniha co vám nedovolí přeskakovat stránky / a že jich tu je!/, historickou věrohodnot nedokážu posoudit, ale věřím, že v základních bodech je vše správně. Pro mne bylo velmi zajímavé sledovat další osudy postav společně s líčením historických událostí.
A to, co jsem říkala u 1. dílu opakuju, že takto by nás měli učit dějepis, pro člověka laika to takto stačí a určitě by nás to bavilo a dokonce bychom dobře chápali jak se události vyvíjely. Zimu světa určitě doporučuji k přečtení.

To, že hrdinové románu byly u všech významných událostí ? Tak to mi nevadilo. Přispělo to k barvitosti děje. Podle mne jde o beletrii.

AlesXXX
02.07.2014 5 z 5

3. díl má vyjít v češtině v květnu 2015. Jinak vychází už 16.9. Závidím!!!

hrosik3
26.06.2014 5 z 5

Super , fakt jsem se nemohla odtrhnout, jsem zvědavá na třetí díl.

Adéla K
15.06.2014 5 z 5

První díl jsem přečetla za 10 dní, druhý za týden... Tipuji, že třetí díl bude nejtvrdší, čehož se děsím, ale člověk by měl vědět, co se dělo nejen v Československu, takže si ho rozhodně přečtu.

Vojslava
25.05.2014 5 z 5

Druhý díl mne naprosto nadchnul a velmi se těším na třetí - zápletky se řeší a řešení tvoří zápletky nové, zároveň jsou to velmi čtivě načrtnuté dějiny druhé světové války. Nenechte se odradit tloušťkou knihy, hluchá místa tu prakticky nejsou.

Lenka.Vílka
23.04.2014 5 z 5

Druhá část, pokračování symfonie...druhý díl mi sednul stejně jako první a líbil se mi možná trochu víc. Už se těším na závěrečnou knihu...

Persefona
09.04.2014 5 z 5

Mám ráda ságy, mám ráda válečné romány a miluji pana Folletta. Zima světa se mi líbila ještě víc než její předchozí díl. Neskutečně jsem si užívala každou stránku a bylo mi líto, když kniha skončila. Follett dokáže strhnout.

marlowe
24.03.2014 4 z 5

Po prvním dílu určitě rozčarování. Asi jsem čekal trochu víc. Co v Pádu titánů působilo přirozeně, tady už začíná lehce drhnout a umísťování hrdinů (jejich potomků a potomků jejich potomků) do středu dějinných křižovatek působí mnohdy násilně a NE-uvěřitelně, což má za následek, že TAKTO budovaný příběhu připomíná spíše ilustrovaný dějepis než generační román.
Přesto knihu považuji za zajímavý počin a za velice solidní pokus seznámit širokou veřejnost prostřednictvím košatě rozvětvené story s naší nedávnou historií.
Takže doporučuji. (A trojku si určitě také přečtu.)

Dymond
16.03.2014 5 z 5

Není co napsat... Prostě skvělé...

DreamR
13.03.2014 5 z 5

Naprosto strhující pokračování výborného prvního dílu.

rasputin
26.02.2014 5 z 5

Výborné! Jen mě malinko mrzelo, že některé významné události z války autor nijak nerozepisoval, ale to by jinak bylo na dalších několik knih. Mrzelo mě to, protože on to umí vyprávět. No těším se na další díl.

Luciga
18.02.2014 5 z 5

Co napsat...? Už se nemůžu dočkat třetího dílu :o). Ne nadarmo je F. jedním z mých oblíbených autorů, vyhovuje mi jeho styl psaní, vyprávění. Poutavé, zajímavé čtení, příběhy jednotlivých rodin mají spád, kniha mne neustále udržuje v napětí a zvědavosti, jak to celé bude pokračovat.

Alma-Nacida
09.12.2013 3 z 5

Po velmi dobrém prvním dílu jsem poněkud zklamaná a rozpačitá, druhý díl trochu "zdallasovatěl", každý musí zažít všechno a ještě něco navíc. Musela jsem myslet na STAŘÍKA,KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL, ten taky zažil vše, co se ve 20. století dělo, ale tam je to aspoň humoristická kniha... Ztrácím chuť prokousávat se třetím dílem :(

pidalka777
02.12.2013 5 z 5

Strašně čtivá a navíc lepší než první díl. Místy je i brutální ale to se dalo během války čekat.

helenkan
14.11.2013 5 z 5

Uplně mě uchvátila a četla jsem jednim dechem.

fraste
24.10.2013 5 z 5

Kniha nezklamala,Pád titánů byl z dob mých prarodičů,dědeček bojoval na Piavě za Rakousko Uhersko, Zima světa z dob mých rodičů, protektorát Böhmen und Mähren, tak se těším na další díl, to už bude moje generace...Mám rád souběžně vyprávěné příběhy,které do sebe zapadají.

iresim
11.09.2013 5 z 5

Víc se mi líbila, než první díl. Už aby byl třetí.

Yorika
07.09.2013 3 z 5

Po výborném prvním díle trochu zklamání.Autor se víceméně soutředil na osudy dětí hlavních postav z předchozí knihy.To je pochopitelné a logické.Vadilo mi však až příliš násilné propojení osudů postav s hlavními dějinnými událostmi.Skutečně je reálné,aby hlavní postavy byly u všech důležitých dějinných zvratů? Myslím si, že ne.Také se mi nelíbí, že autor klouže pouze po povrchu těchto událostí , přičemž ty jsou jako by jen dopňkem k životům hlavních hrdinů. Přitom o nějaké hlubší charakteristice postav, si můžeme nechat jen zdát.Možná si Follett ukousl příliš velké sousto.

hadak
25.08.2013 4 z 5

Výborné, užil jsem si druhý díl trilogie a moc se těším na ten další. Vzhledem k tomu, že v tomto díle již vystupují převážně děti postav z prvního dílu, začalo být v postavách trochu nepřehledno, ale nevadí. Kniha se čte moc dobře.