Nový měsíc

Nový měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12115/bmid_novy-mesic-HD4-12115.png 4 5032 347

Stmívání / Twilight série

Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají. 2. vydání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

New Moon , 2006

whiolet
28.01.2017 2 z 5

Četla jsem knihu,protože mě zajímalo proč je kolem toho takové šílenství. Nebavila mě, přišla mi jednoduchá

DragonLover
11.01.2017 odpad!

Připadám si, že křivdím prvnímu dílu, který jsem ohodnotila stejně, jako druhý - nižší hodnocení tu však není, tak co už já s tím. Sama jsem se tomu divila, ale poté, co na scénu nastoupila smečka takzvaných vlkodlaků, jsem vlastně ještě s láskou vzpomínala na zubatá třpytivá sněžítka, které ze záhadných důvodů autorka označuje za upíry. Bella jakožto hlavní hrdinka nesympatická, ufňukaná, a vlastně, měli ji poslat domů a bylo by hotovo. Aspoň by tím skončilo utrpení nevinných čtenářů. Takhle jsem měla chuť vzít si ji za vzor a v důsledku čtení tohoto "veledíla" skočit z útesu.

PS. Po krátkém uvažování jsem dospěla k názoru, že lepší bude z útesu hodit tu knihu.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, romantická a odpočinková série, se zajímavým námětem. Mohu doporučit.

Kája5951
28.12.2016 3 z 5

Tenhle díl byl mnohem slabší než ten první.

hana4834
08.12.2016 5 z 5

podle mě je tento díl moc na táhlý

Pavlačinka
29.11.2016 3 z 5

První díl byl krásně plynule romantický, druhý díl je až moc jasně psaný pro -náctky, které se potýkají s prvním rozchodem a bolavým srdcem.. Nevím, jestli jsem to tehdy taky tak vnímala (jako největší tragédii, konec svého života..), ale z odstupu mi to přijde přehnané.
Ale knížka se četla krásně, nedovolí vám ji odložit a skoro vás i lehce donutí fandit Jakobovi, který se tak moc snaží být pro Bellu něco víc.. Návrat Edwarda je překvapivý a nedůvěřivé chování Belly je krásně popsané.. I když je nakonec tou stejnou zamilovanou blbkou, co je ochotná pro svého kluka udělat cokoliv....

haki34
16.11.2016 4 z 5

Pohádka pro větší holky... Oddechové čtení, když chcete provětrat hlavu. Akorát nutno se nepozastavovat nad nelogičností děje, podivným a někdy hloupým chováním zejména Belly ;) napsáno dobře...pobízí ke čtení dalších dílu, zkrátka chcete vědět, jak pohádka dopadne

ivca3710
14.11.2016 4 z 5

Rozhodně lepší, než první díl. V knížkách nemám ráda Edwarda a mám ráda Jakoba, ale ve filmu Edwarda miluju, ale Jacoba moc nemám ráda :D.. logika

Beatrisie
28.10.2016 4 z 5

Zajimave kolik veci ve filmu zmenili :D
Jsem rada ze cdlou ságu konecne ctu. Uz jen z principu

natuska11
23.10.2016 3 z 5

Stmívání bylo malinko lepší , ale i tak pořát super knížka.

KateChatt
15.10.2016

Jediná věc, která mi na knize tolik vadí je Bella (je tak hrozně pitomá, ufňukaná a nudná... ugh).

adlak
08.09.2016 4 z 5

Knížka je knížka. Druhý díl se od první liší tím, že Edward ve snaze ochránit svou Bellu opouští a do popředí se dostává (ve filmu úžasný herec s úchvatným tělem) vlkodlak Jacob, ve kterém Bella nachází útěch a odreagování od zlomeného srdce.

kejss044
06.09.2016 4 z 5

Malinko slabší než první díl, ale i tak skvělé :)
Rvu si vlasy za to, že jsem se vůbec dívala na filmy a ještě před knihami :(

-Endy-
21.08.2016 4 z 5

Občas zkrátka nechcete číst zahloubané, filosofické a moralistické myšlenky-rozvíjející, patetické bichle o nesmrtelnosti chrousta...občas si prostě chcete oddechnout nad upírem opuštěnou blbkou, jejíž sexy mladší chci-být-více-než-kamarád vlkodlak jí nabízí útěchu ve velmi hřejivé náruči :)

lenka2232
07.08.2016 5 z 5

Kniha je úžasná, jako všechny z této ságy. Moc doporučuji a určitě si všechny přečtu znova.

kacirek55
02.08.2016 4 z 5

Ač se na serii sneslo mnoho hanlivých komentářů, stále je to velmi poutavé čtení na letní období. Čtu během pěti let podruhé a pokaždé si v tom najdu něco jiného co mě zajímá a co mě baví. Knihy jako jsou tyto představují ikonicke okamžiky a to jak v historii knihy tak i filmoveho zpracování.

Denisa_a
31.07.2016

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Stmívání to opět dosvědčuje :)

Venny345
10.07.2016 5 z 5

Opět krásná kniha. Jsem ráda, že si Bella i po tom všem vybrala Edwarda. Přijde mi, že Jacob je hodně vtíravý.

niknikita
03.07.2016 4 z 5

Tak moc mi tam scházel Edward Cullen, že jsem měla co dělat tenhle díl dočíst, ale konec dobrý - naštěstí:-)

Adriana21
23.06.2016 5 z 5

Pro mne super kniha. Tato série je mojí srdcovou záležitostí. I když asi bych řekla, že nejslabší díl, ale pořád si u mne zaslouží pět hvězdiček. Taky jsem ráda, že tam dostal více prostoru Jacob :)