Rozbřesk

Rozbřesk
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55871/bmid_rozbresk-H7i-55871.jpg 4 4945 4945

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

Veeris
11.03.2015 5 z 5

Když miluješ, není co řešit :)

Fencing_n00b
22.02.2015 3 z 5

Autorka si asi ani pořádně neuvědomuje, jak se název Rozbřesk ke knize hodí. Po přečtení téhle tlusté bichle se mi opravdu v hlavě rozbřesklo a sama sebe jsem se ptala, jestli mi to za to stálo. Během čtení mi to ani tak nepřišlo, to spíše až na konci, kdy jsem se pokoušela udělat shrnutí celé této ságy, jsem zjistila, že mi knížka bohužel nic nového nedala. Raději nebudu slzet nad ztraceným časem a dám tři hvězdičky za to, že mě chytila a nepustila, dokud jsem ji celou nedočetla...

pate.langdon
24.01.2015 3 z 5

poslední díl byl slabý. Jedno snad jediné pozitivum byla část napsaná z pohledu Jacoba, jinak jsem se nudila. Díl byl méně akční než předchozí, chtělo to víc drama na závěr, aspoň částečný boj, protože na ten jsem se celou dobu těšila.
Navíc ani film se nepovedl. Rozdělení na 2 části?! Proboha proč?! Jedině kvůli penězům. Stojím si za svým a říkám, že Twillight mělo zůstat na papíře.

KleaM
29.12.2014 5 z 5

Dávno mi není náct, ale navždy Twilight ságu v knižní, ale i filmové podobě budu milovat. Jako je pro někoho Romeo a Julie nejzamilovanějším příběhem, je to pro mě práve Twilight sága.

Adris
28.12.2014 5 z 5

Konečně se vše rozřeší. Akorát mě mrzí jak to skončí mezi Cullenovýma a Vultoriovýma. Chtělo to víc boje. Vůbec bych se nebránila pokračování.

TerkaHor
27.11.2014 4 z 5

No jo upřímě fakt se mi to líbilo, jen mě trošku otravovala ta část psaná z pohledu Jacoba, ale jako ta další část prostě best.

Samaret
06.10.2014 3 z 5

tři hvězdičky za konec, jinak to bylo podle mě až moc splácané dohromady

kasilka
27.09.2014 3 z 5

Díl z celé série asi nejslabší, ale ty pasáže, co psal jako Jacob, to jsem se fakt nasmála. Hlavně jak na jeho myšlenky reagoval Edward :-D
SPOILER SPOILER.....ovšem, co se stala Bella upírkou a Jacob se "otiskl" do její dcery, to už šlo jen a jen z kopce, bohužel :-( jinak konec dobrý, všechno dobré :-)

vikimi
16.09.2014 3 z 5

Ale dalo se až na kýčovitý konec :/ to mě zklamalo a pak pasáže z pohledu Jacoba jsem přeskakovala, to mě vůbec nebralo, ale co, všem se autor zavděčit nemůže :)

Fortuna
10.09.2014 2 z 5

Jednoznačně nejhorší díl celé série.

kleria
01.09.2014 5 z 5

Mě se to líbilo :D a je mi jedno jaký má na tuto sérii kdo názor :D. První díl byl nejlepší to je jasný, ale i tenhle nebyl vůbec špatný a především se mi líbila druhá část. Je pravda, že je to možná trochu zbytečně zdlouhavé, ale je to čtivé takže se to čte i celkem rychle. Já mám tuto sérii ráda a to jsem ji četla až v pozdějším věku než ostatní. Doporučuji!!

1v8na
27.08.2014 4 z 5

Bylo to vynikající. Jsem zvědavá, jak bude ve filmu vypadat Renesmé, protože film jsem ještě neměla možnost vidět. A také by mě zajímalo, kdo bude hrát Benjamina. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak dopadlo

Miru
26.08.2014 3 z 5

Napětí eskaluje v závěrečnou bitvu a....ouha, ta se vůbec nekoná. K smíchu. Aneb žili šťastě až po smrti.

Pedruska01
19.08.2014 4 z 5

Tuhle sérii jsem četla v době, kdy hrozně frčela. Upřímně, když shrnu všechny díly a nesnažím je porovnávat s filmy, protože přeci jenom v knize se toho snad vždycky děje víc, musím konstatovat, že krom hrubého vývoje celého příběhu mi v hlavě moc neuvízlo. "Klasická" romanticko-upírovská sága, ale přeci jenom nebyla tak špatná. I když, Meyerová těm všem upírům přeci jenom otevřela nezapomenutelně vrátka do našeho světa. (srdcí, podvědomí) Každopádně, tento díl jsem nedokázala ani dočíst. Knihu jsem zaklapla těsně před samotným finále (někde na začátku samotné bitvy). Těžko říci, proč jsem to udělala, možná to už bylo samo o sobě dlouhé, nějak "moc". Nerada nechávám rozečtené knihy, (především, když chybělo tak málo! :D) nyní bych jí i dočetla, už jenom abych věděla, jak to dopadlo (poslední film jsem neviděla), ale jelikož si ji vlastně moc (nebo vůbec) nepamatuji, tak už na ní rozhodně v nejbližší době sahat nehodlám. Neláká mě. Možná za x let. A ještě MOŽNÁ.

Roselunda 1928
13.08.2014

Podle toho, co o týhle knize vím, mám pocit, že se Meyerová zbláznila, ale neberte si to osobně :D

fiona007
06.08.2014 5 z 5

První a poslední kniha jsou nejlepší.
Romantický příběh s tou správnou dávkou napětí. Doporučuji celou ságu.

Linu
02.08.2014 5 z 5

Skvělá kniha! Není co dodat!

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

PALEC NAHORU, také jsem tomu propadla. Nejúžasnější spojení je přečíst knihy a pak shlédnout filmy...díky moc

kiki11
26.07.2014 5 z 5

Twilight sága je moje srdcovka a tak už to asi zůstane navždycky. Filmy za moc nestály, ale knihy jsou krásný všechny. :-)

julius
24.07.2014 3 z 5

twilight sága: "ja ťa ľúbim viac", "nie, ja ťa ľúbim viac", "ľúbiš aj jeho", "áno, ale teba ľúbim viac", "ja ťa ľúbim najviac", "nie, ja ťa ľúbim najviac" ... ... ...
takýto to vo mne zanechalo dojem. veľmi ľahko sa to číta, ale stačilo by o polovicu strán menej.
niekedy človeku padne dobre trochu romantiky, ale hlavná hrdinka ako bella - ee (ešte tak možno v prvom dieli, ale ďalej som dosť často vyvaľovala oči, či fakt dobre čítam)