Přísně tajná

Přísně tajná https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396560/mid_prisne-tajna-ppv-396560.jpg 4 79 28

Stephanie Plumová série

< 21. díl

Oblíbeného prodejce ojetých automobilů z Trentonu v New Jersey Jimmy Poletti přistihli, jak ve svém autobazaru prodává mnohem víc než jen auta z druhé ruky. Byl však propuštěn na kauci a v den, kdy se měl dostavit k slyšení, se neobjevil. A právě proto nastupuje na scénu lovkyně odměn Stephanie Plum, aby ho vypátrala a přivedla zpět. Ukáže se, že prakticky všechny stopy vedou do slepé uličky, která je vydlážděná mrtvými těly obětí. Dokonce ani Joe Morelli, nejlepší polda ve městě, není schopen přijít na kloub tomu, kde se podezřelý vrah skrývá. Zoufalá doba si žádá zoufalé činy. Stephanie tedy musí udělat něco, do čeho se jí ale vůbec nechce: ochránit bývalého člena nemocniční ochranky Randyho Briggse. Ten si totiž namastil kapsu coby Polettiho účetní a zná tak všechna špinavá tajemství svého bývalého šéfa. Nyní se však Briggs ocitá na Polettiho seznamu lidí, kterých je třeba se zbavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Omega

Top Secret Twenty-One , 2014

encyklopedie
22.02.2018 5 z 5

.....nová Evanovich - stará Evanovich - klasika....opět a zase -- 100% jinak nejde. Zábava od začátku až do úplného konce....

1amu
20.02.2018 5 z 5

Naprostý souhlas skoro se všemi hodnotiteli. Stephany je v této knize o level výše. Babička Mazur též, její "utajená přání" dostanou každého příznivce crazy rodinky z Trentonu. Aby toho nebylo málo, autorka nám představila další bombu. Je jí trpaslík Randy Briggs, který dělá co může, aby se Stephany vyrovnal. Veliká škoda, že nemáme možnost seznámit se se vším, co zatím vyšlo. Janet Evanovich je jako víno "čím starší, tím lepší".

cukrovka
12.02.2018 4 z 5

Knížka u které se čtenář nenudí. Opět výbuch auta, vyhořelý byt, skvělá babička Mazurová a samozřejmě ironie a vtip.

DomenicaRisa
11.01.2018 5 z 5

V polovině knihy jsem se začala bát, že Stefanie zklame a tentokrát nebude žádné auto na odpis... No nakonec se vyplatilo počkat, zase to pojala ve velkém stylu.
Tahle série je báječně odpočinková, babička Mazurová je dokonalá a celkově se u tohohle nelze nudit. Možná mě to dokonce donutí si přečíst zbytek nám utajených knížek v originále.

mikika
29.12.2017 4 z 5

humoristická oddechovka, kde pořád něco vybuchuje - buď auta, nebo vy - smíchy...

soukroma
27.12.2017 3 z 5

Milovala jsem Stephanii "švestkovou", když se dostala k nám v prvních dílech své série, obdivovala jsem drzost, sarkasmus, lehkost a vtip její, jejího okolí i její podivuhodné rodiny. Jenže ... naši vydavatelé nám zatajili celý další mandel dílů a od toho posledního posloupně vydaného dílu u nás uběhlo asi 16 let, a to už je prostě znát - nasednout do 21. vagonu místo 7. v našem naplno rozjetém lidském i krimirománovém časoprostoru je prostě safra znát.
Jakoby se kouzlo vytratilo (když nebylo dlouho kultivováno). Už jsem se zdaleka tolik nesmála, vlastně jen velice výjimečně, změť postav a mrtvol a akcí zahrnující místní i ruskou mafii, polonium, zápalné bomby, rozervané byty, domy i auta..., to už bylo na mě trochu moc, takže natěšené očekávání až nedočkavost přinesla spíše lehké zklamání 66%.

Ivuska.09
23.12.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která sedne širokému spektru čtenářů. Je totiž kombinací detektivky, romantiky a vytříbeného (lehce jízlivého) humoru. Už dlouho mě žádné dialogy tolik nepobavily. Lehké a nenáročné čtení, ale skvělé.

trudoš
15.12.2017 5 z 5

Stephanie, Stephanie, jak jsi mi jen chyběla. Přestože mě v tvé sérii minulo na čtrnáct knih, přijde mi, že se od našeho posledního setkání vůbec nic nezměnilo. Pořád jsi střelená, bezprostřední a zatraceně sexy. Jako bych stále byl u prvního dobrodružství - což je, přiznám se, trochu rozčarování, na druhou stranu mi tahle stagnace vlastně ani nevadí. Když už nic jiného, neztratil jsem se v souvislostech.
Nové bláznivé dobrodružství při honbě za lidmi s propadnuvší kaucí se opět nesoustředí pouze na jednu dějovou linii, ale rozehrává se toho víc, takže prakticky nemine kapitola, aby nedošlo k nějaké honičce, střelbě nebo výbuchu. A erotická scéna s vibrátorem patří k těm nejzábavnějším, jaké jsem měl kdy možnost číst. Velkou výhodou přitom je, že do série můžete klidně naskočit s touto knihou, aniž byste měli pocit, že vám cokoliv uniklo. A věřte, že Stephanie Plumová za to stojí. Ne nadarmo je její stvořitelka Janet Evanovichová jednou z nejúspěšnějších amerických autorek současnosti.