V bezpečnom úkryte

V bezpečnom úkryte https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440545/bmid_v-bezpecnom-ukryte-SZy-440545.jpg 4 191 55

Stephanie Kingová série

< 2. díl

Presne pred rokom sa skupinka priateľov zišla na Lucasovu svadbu v jeho krásnom cornwallskom dome s výhľadom na more. Zoznamujú sa, zabávajú, popíjajú. Pri prestretom stole v predvečer svadobnej oslavy je osem stoličiek. Deviata je určená utiahnutej, tak trochu záhadnej ženíchovej nevlastnej sestre Alex. Lenže všetko sa pokazilo. Lucas tých istých priateľov znovu pozval do svojho rozprávkového domu na oslavu výročia – čoho? Svadby, ktorá sa nekonala, alebo tragédie, ku ktorej došlo len niekoľko hodín pred plánovaným obradom? Hosťom oznámil, že pre nich naplánoval hru. Dostali kostýmy, pridelili im roly a všetci bez výnimky musia hrať. Vie, ako k tomu donúti tých, ktorým sa to nepozdáva. Hra na vraždu sa čoskoro začne, a to aj napriek prítomnosti dvojice policajných vyšetrovateľov. Čo od nich vlastne Lucas chce? Čo zamlčiava? Čo taja ostatní? A čo potom, keď sa táto strašná hra skončí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Murder Game , 2020

ladyxx
05.01.2022 3 z 5

Název je opravdu zavádějící, hra na vraždu dostane v knize minimum prostoru, což je opravdu škoda, protože detailnější rozpracování tématu mohlo být velmi zajímavé. Příběh je vyprávěn v er-formě Emmou, jejíž psychologie je zpracovaná dost dobře, ale uvítala bych větší psychologickou diverzifikace, kdy bychom mohli nahlédnout do hlavy i jiným postavám, aniž by se prozradilo zbytečně moc. Příliš okaté indicie naznačující, co se před rokem doopravdy stalo, totiž napětí nesvědčí. V podstatě se po většinu děje čeká na odhalení vraha, které je nakonec nemastné neslané. Nápad dobrý, ale zpracování uvrhává knihu do sféry děl, na které se rychle zapomene.

P3_tis
05.01.2022 4 z 5

Kniha se čte sama, stejně jako ostatní autorčiny knihy. Přečetla jsem ji za necelé dva dny. Na konci knihy přijde skvělý zvrat, jal to autorka umí. Přesto si myslím, ze u ostatních knih ji ten wow efekt šel lépe.

čef
04.01.2022 3 z 5

Očekával jsem něco jako Deset malých černoušků, ale chyba lávky. Text je zabahněný mnoha nezajímavými fakty a rozhovory, postavy s půl mozkem a naprosto nesmyslným konáním. Závěr také nestál za nic, prostě zklamání.

ArwenAragorn
28.12.2021 3 z 5

45%
Tušila jsem, že tam něco nehraje. Cítila jsem to od chvíle, kdy přijeli, ten dojem - jako tehdy před lety -,že se blíží temnota, že se něco stane, něco, nad čím nebudu mít žádnou moc. Znám ten pocit, poznávám ho. A už vím, že mám pravdu.

Dobrá detektivka, ale spád a napětí kniha dostala asi až od půlky. Vrah mě nenapadl, ale pointu jsem tušila. Bylo tam hodně tajemství a vlastně nikdo nemluvil vždycky pravdu. Vadilo mi velice rychlé ukončení knížky, mám pocit, že něco vysvětleno nebylo.

SimonaP
18.12.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, hlavní pointu jsem odhadla hned na začátku, kdo je vrah jsem ale netušila. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného. Každopádně hodně zvláštní přístup vyšetřovatelů.

Sigurd_Lesandi
28.11.2021 3 z 5

Nová kniha od autorky mě hned zaujala anotací a nemohl jsem se jejího přečtení dočkat.
Co se povedlo skvěle je atmosféra. Tíživá nálada a bezmoc postav na mě z knihy dýchala a příběh to skvěle povzneslo. Autorka dokázala příběh perfektně zamotat, takže měly postavy co na práci.
Četla se moc dobře a rychle.
Problém nastal v tom, že úplně nesplnila, co nám slíbila anotace. Hra na vraždu se sice opravdu konala, ale trvala zhruba 30 stran, což pro mě bylo poměrně velké zklamání, když to byl hlavní důvod, proč jsem si knihu chtěl přečíst. Zvratů a napětí tam sice i tak bylo hodně, ale pořád to nebylo to, co mi bylo slíbeno a co jsem od knihy vyžadoval. Zapadla tak mezi většinu obyčejných krimi thrillerů, což je poměrně škoda.
S postavami do bylo trošku složité. Rozhodně měly zajímavé charaktery, ale nebylo by od věci, aby si s nimi dala autorka o něco víc práce. Informace o nich byly pouze povrchové, což v ději poměrně ublížilo.
Konec se ale povedl. Byl nečekaný a zajímavý, což dokazuje, že nápad měla autorka dobrý, ale nezvládla ho dostatečně zpracovat.
Čtení mě bavilo, ale ničím zvláštním mě neupoutalo. Pokud chcete nenáročnou detektivku s dobrou atmosférou a správně zamotaným dějem, tak můžu doporučit. Nic navíc to ve vás ale nezanechá.

mikika
24.11.2021 3 z 5

začátek slibný, ale stopy a vodítka byly nějak moc viditelné, trochu podezíravější čtenář hned pochopí, odkud vítr vane, a autorka ho v tom do konce knihy jen utvrzuje. škoda, potenciál to mělo...

Páájinka
24.11.2021 5 z 5

Tahle autorka mě fakt baví. Škoda, že už není žádný další díl.

zuzana2599
19.11.2021 4 z 5

Hra na vraždu je poutavý, hravý a dobře promyšlený thriller, jehož děj se odehrává na jednom místě - v krásném domě bohatého Lucase na pobřeží Cornwallu. Na svou svatbu s Ninou si Lukas pozve staré přátele z mládí a hra na vraždu začíná...
Čtení jsem si vcelku vychutnala a na konci příběhu mě paní autorka i překvapila, no přesto si myslím, že na tento thriller brzy zapomenu. Nelituji přečtení, ale ani nejásám. Thrillerů odehrávajících se v podobných kulisách jsem přečetla spoustu a tento nebyl ničím mimořádný.

Pavlína2019
04.11.2021 4 z 5

Autorku a její knihy mám moc ráda! Přesto mě tato kniha nebavila až tak na 100%. Námět se mi líbil, pohledy do minulosti mám velmi ráda. Jen se asi děj trochu vlekl - nebo nevím, co mi chybělo. Ale i tak - dobrá kniha - já jsem na rozuzlení tedy nepřišla /jako vždycky/ a byla jsem překvapená. Takže celkově - doporučuji.

martineden
29.10.2021 4 z 5

Mám ráda příběhy, kde se řeší stará tajemství a které se odehrávají ve skoro poirotovských kulisách. Asi jsem se těšila příliš, příběh zdlouhavý a překombinovaný.

Arianachan
24.10.2021 4 z 5

Docela fajn kniha, ačkoli děj byl celkem předvídatelný, žádné překvapení se v podstatě nekonalo. A rovněž by to chtělo lepší korekturu, ačkoli oproti jiným knihám těch chyb nebylo zase tolik. Příběh mě ale docela bavil, dobře se to četlo, jako oddechové čtení určitě doporučuji.

JitkaHambi
23.10.2021 2 z 5

Tak za mně tedy nic moc!Kniha mě začala bavit až od té doby, co se začala hrát"Hra" a i tak mě to teda nenadchlo.Napětí pro mě žádné, postavy mi nijak zvlášť sympatické nebyli, vše tak nějak omílané pořád dokola a konec trochu předvídatelný.Za mně ztráta času.Přečteno a v tu ránu zapomenuto.

Danilla
18.11.2020 5 z 5

Knihy Rachel Abbott mám ráda. Kniha V bezpečnom úkryte byla super. Děj měl spád, v postavách jsem se neztrácela.
Jak to bylo s Alex, to jsem tak nějak tušila v polovině knihy ale i tak nějaká překvapení na konci byla.
Jen je veliká škoda, že je to druhá kniha ze série Stephanie Kingové a překlad do češtiny zatím není.
Za mě si kniha pět hvězd určitě zaslouží.

Petronela16
12.07.2020 4 z 5

Celkom dobrá detektívka, aj keď ten koniec som už tušila.Chvilami trosku viac zamotané, ale v podstate to bolo fajn "čtive" a nenudilo ma to.Moje prvé stretnutie s autorkou a nevylučujem aj ďalšie.