Šťastná kniha

Šťastná kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174761/bmid_stastna-kniha-174761.jpg 4 393 119

Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. A zjistila jsem, že štěstí si nechci schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy.... celý text

Pro ženy Literatura česká Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Motto

Štastná kniha , 2013

hana.hanigerova
20.12.2015 1 z 5

Bohužel za mě naprosto strašná kniha :-/ Jeden bod dávám pouze za autorčin jazyk. Kniha je psaná velmi pěknou češtinou, ale obsah je opravdu strašný. Zbývá mi posledních pár stránek, pak se vrhnu na psaní recenze. Odkaz sem potom dám a komentář doplním.

xxtom
13.12.2015 3 z 5

Nenáročné čtení o běžných denních starostech a radostech.

Makyt
26.11.2015 5 z 5

Tak tohle je pecka... pro chlapa asi naprosto nepochopitelné, ale myslím, že každá žena bude mít co chvíli podezření, že jí autorka sonduje v hlavě.... Jak vidí svůj odraz ve výloze, jak se vláčí s kabelou, nákupem, batohem dítěte, občas i s dítětem a navíc s balíkem z pošty, který si objednal chlap :-) a pak se zamyslíte a ptáte se sama sebe - "Jsem já vlastně v životě šťastná?" a odpověď je ANO, protože kdybych nebyla šťastná, neměla bych sílu číst, nakupovat, vyzvedávat děti... prostě každý jsme strůjce svého štěstí a jestli si vezmeme jen málo z této knížky, rozhodně ho začneme potkávat na svých cestách ještě více ;-)

marketa6067
17.11.2015 4 z 5

mně se to líbilo a usmívala jsem se, když jsem si to četla, protože se autorka často strefila do mých pocitů. A to jsem si sobecky myslela, že se "takhle" můžu cítit jen já...nebo že "tyhle vzpomínky" mám taky jen já. A potěšilo mě, že to někdo "ukradl" z mé hlavy a hodil na papír...:-) fajn knížka na dlouhé zimní večery

Nillis
12.10.2015 4 z 5

Milá, pohodová kniha pro ženy, jejímž účelem není objasnit smysl života či nesnesitelnou lehkost bytí, ale pohladit na duši věčně ulítané matky a ujistit je, že čurbes ve skříni nemají jenom ony :-)).

jakafe
27.09.2015 5 z 5

Když mám špatnou náladu, sáhnu v knihovně po této knížce a brzy se zase usmívám. Kouzlo Šťastné knihy netkví v nuceném humoru či obligátních návodech na štěstí, ale v otevřeném sdílení naprosto obyčejných situací, zkušeností a dojmů. Je fajn vědět, že se jako exot necítím jen já. Třeba u líčení její konverzace - nekonverzace s kolegyní v metru nebo příkladech prokrastinace jsem se smála nahlas, znám to taky. Autorka si nehraje na nikoho lepšího, a proto je mi blízká.

WerušBeruš
18.08.2015 3 z 5

Knížka o tom, ´´že v tom nejsem sama´´.

Barbastelle
08.03.2015 4 z 5

Po nadšených recenzích jsem od knihy čekala hodně a dostala jsem příjemnou knížku, která mi vykouzlila úsměv na tváři, nespočet souhlasných pokývnutí, několik uchechtnutí a také úlevné: "No, nejsem v tom sama." Dobré!

Heyhey
27.02.2015 3 z 5

Tato kniha vlastně není o ničem, ale dobře se čte.

Elisa.Day
27.02.2015 4 z 5

Knížka jak stvořená pro maminy na mateřské i ty, které ji už mají za sebou, ale děti ještě dostatečně neodrostly... Jednou takovou jsem i já a mnohokrát jsem si (jako určitě všechny ostatní) říkala, že mi autorka mluví přímo z duše. Málokdy se při čtení směju nahlas, ale tady to bylo skoro u každé kapitoly. A když mě nějaká část zrovna nerozesmála, tak mě donutila k zamyšlení. Každý hledáme ten svůj kousek štěstí a je fajn hledat ho s nadhledem. Ráda sleduju autorčin blog a vůbec by mi nevadilo, kdyby se tahle knížka dočkala pokračování. ;-)

babyboar
16.02.2015 3 z 5

Oddychovka, po jejímž přečtení zjistíte, že drobná dramata všedního dne nezažíváte jen vy sama. (Muže tato drobná kniha asi nezaujme - vlastní zkušenost).

lidunka1
13.02.2015 4 z 5

Mně se moc líbila. Mám ráda autory, kteří jsou otevření a upřímní.

Michato
23.01.2015 5 z 5

Skvělá kniha líčící strasti každodenního života. Nad knížkou jsem se zasmála jak já, tak i mamka, takže je vhodná napříč generacemi. A v plno věcech jsem se v této knížce našla :D

Polajda
01.01.2015 5 z 5

Moc nevyhledávám malé tenké knížky, ráda se začtu do obsáhlého románu. Knihu jsem dostala jako dárek a musím přiznat, že mě velmi překvapila. Asi budu muset občas dát i šanci takovému formátu.
Je to vtipně napsáno o běžném životě, pocitech a myšlenkách autorky. A ano i já rozšiřuji řadu, v knize jsem se také našla. Jsem ráda, že nejsem divná, ale normální!

čika
12.12.2014 3 z 5

je to pisane lahko a vtipne, zaujimave su tie "vyskumy", ktore sa v kazdej kapitolke objavia, akurat uz na konci knihy mi zoznamovitost textu trosku vadila. urcite pozriem aj blog

Tejuš
25.11.2014 3 z 5

Na tuhle knihu je třeba asi mít opravdu náladu...Před několika měsíci jsem ji začala číst, ale zhruba v polovině jsem ji odložila s tím, že k ostatním kapitolám se vrátím někdy příště... Dnes jsem ji otevřela znovu a docela se bavím, ze začátku kapitoly "Můj muž na mě promluví i dvakrát za večer" jsem se i nahlas smála. Nicméně stejně musím říct, že některé části by šly zcela vynechat a knize by dle mého názoru ani moc nechyběly.

Clara del Valle
02.10.2014 5 z 5

Srdcovka... jako by autorka psala o mně samotné. Naprosto stejné pocity, myšlenky, zkušenosti, úplně jsem se při čtení jednotlivých epizod tetelila blahem.

petaSk
11.09.2014 2 z 5

Nedočetla jsem. Kniha obsahuje kapitoly v podobě fejetonů, které se snaží s lehkostí pohlížet na autorčin život, bohužel mi ale nepřipadají ničím přínosné. Autorka rozebírá jednotlivé problematiky: děti, zábava, děti, ... cituje různé studie, ze začátku jakoby chtěla vybočit z mainstreamu jiným pohledem na život "Můžete to mít i jinak a není to špatně",jen aby kapitolu zakončila tím, co chce většina slyšet. Knížka, ve které každá kapitola projde stádiem vzdoru a vybočí ze stádního smýšlení, jen nakonec přikývla na to, že co chce společnost, je ověřené a tudíž nejlepší. Svým čtenářkám tedy předkládá jedinou možnou cestu jejich života: "Vybouřete se, myslete si co chcete, stejně nakonec zjistíte, že to jak žije většina, je pro vás nejlepší". Kapitoly mi nepřišly ani moc vtipné, s každou další spíše nudné způsobem, jak je autorka tak "holčičkovsky" sebeironická a tak "'roztomile žensky" se shazuje. Posílení ženského sebevědomí to asi moc nepomůže.

Eleanorra
29.07.2014 4 z 5

Líbí se mi, kolik dalších čtenářek se podle komentářů v knize také našlo... I já měla místy pocit, že autorka popisuje můj život a mé pocity. Kniha byla chvílemi zábavná, chvílemi jsem se rozčilovala nad povahou autorčina manžela - skoro to vypadalo, že moc nepřiloží ruku k dílu a jen se veze... taky moc nekomunikuje, věčně brblá, no prostě na zabití - ale to je možná jen můj dojem :)

Každopádně se díky knížce můžete ujistit, že spousta "vašich supertajných podivností" je vcelku průměrnou záležitostí. Psaní této knihy muselo být pro autorku dost osvobozující - říkám si, že teď už nejspíš nemá co skrývat :)
Při hledání štěstí se autorka knížky opírala o různé studie, bohužel jsem spoustu z nich už znala... celkově se mi ale kniha líbila, je poměrně útlá, krásně se hodí na čtení cestou do/z práce.

Pistácie
21.07.2014 5 z 5

Nebýt toho, že zde autorka často popisuje svoji rodinu, děti a manžela (a já zatím svobodná a bez rodiny), měla bych pocit, že mě zná, a popisuje mě samotnou. Opravdu životní témata, která se dotýkají snad každé ženy v osobním životě. Nejde, aby ses tam neviděla. :) Skvělé. Bavila jsem se od začátku až do konce.

ze života štěstí

Barbora Šťastná