Dědic Impéria

Dědic Impéria https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60486/star-wars-dedic-imperia-60486.jpg 4 274 35

Od událostí popsaných v Epizodě VI Návrat Jediho uplynulo pět let: povstalecká Aliance zničila novou Hvězdu smrti, porazila Dartha Vadera a císaře a zahnala zbytky imperiální flotily do vzdáleného kouta galaxie. Princezna Leia a Han Solo očekávají narození jediských dvojčat a Luke Skywalker se stal prvním z řady nových rytířů Jedi. Avšak tisíce světelných let daleko se velení nad poraženými zbytky imperiální flotily ujímá poslední z císařových nejvyšších velitelů velkoadmirál Thrawn, který je dokáže stmelit a připravit k válce vedené přímo proti křehkému srdci Nové republiky. Díky dvěma důležitým objevům se tomuto temnému válečníkovi může podařit zničit vše, co se odvážní muži i ženy povstalecké Aliance s takovým úsilím snaží vybudovat. Strhující příběh plný akce, dobrodružství a mystického tajemství tvoří začátek trilogie, která plným právem patří do zlatého fondu románů o Hvězdných válkách. ... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Heir to the Empire

emzaak
13.03.2018 5 z 5

Mé midichloriany se tetelily blahem. Škoda jen, že nemůžu využít Síly k rychlejšímu čtení, čeká mě ještě hodně práce...
Olympia 1993 (zlatej devadesátkovej hardback + famózní ilustrace Karla Kilbergera)

Blekí
11.03.2018 3 z 5

Hodně jsem si užila opětovné shledání se svými oblíbenými postavami z původních Star Wars filmů a bavilo mě dozvědět se, co se stalo s Lukem, jak jsou na tom Han a Leia, ale i třeba opětovné shledání s Landem bylo super. Postava vychytralého velkoadmirála Thrawna tomu jen přidala na akčnosti a zajímavosti. Bohužel mi čtenářský zážitek hodně kazila Mara (snažil se autor napsat tak nesympatickou a protivnou postavu, nebo to byla náhoda?) a celkově nešikovný způsob, jakým byla kniha popsána (různé popisy reakcí postav apod.) Ve výsledku jsem si knihu sice užila, ale hodnotím 3/5 s prostorem pro zlepšení u dalších dílů.

DarthSoren
03.03.2018 5 z 5

Splinter of the Mind's Eye byl první románový příběh ze světa Star Wars. Ale až Dědic Impéria od mistra Zahna byl román, který naplno odstartoval nádhernou éru fenoménu Expanded Universe. Až pokud těch nádherných 22 let v roku 2015 lidi z Disney nedomrvili a nezničili nepodarkem zvaným The Force awakens, no fuj! Miluju Expanded universe (Legends) a tohle dílo už bude pro mě vždycky knížkou, která stojí za zrodem mnoha dalších skvělých knih. Dědicem Impéria to všechno začalo. Ke knize samotné se vyjádřovat snad ani nemusím, těch 5 hvězdiček, co jsem dal snad mluví za všechno.

hanak_v_exilu
14.08.2017 5 z 5

Občas zalituji, že Disney Studios nenatočilo místo nedomrlé Epizody VII radši tohle. Třeba tenhle týden už jsem litoval třikrát a to je teprve pondělí. Není to jen kvůli rozpačitému dojmu z The Force Awakens. Stejný pocit, totiž že bych si přál Dědice Impéria vidět na stříbrném plátně, jsem měl už kdysi dávno po prvním přečtení. Timothy Zahn vymyslel nádherně čtivý příběh, kterému nechybí téměř nic. Je tu epické dobrodružství, napínavé situace, geniální zloduch i protivník z donucení. A především je tu uvěřitelný svět s postavami, jejichž chování dává smysl. Tím se scénář Abramsova filmu pochlubit nemůže. Zápletka by se ovšem musela trochu přepsat. Jak trefně podotkl Eridan, vysvětlující pasáže zpomalují děj a snižují napětí. Až na tohle nemá první díl trilogie žádnou chybu.

Eridan
31.07.2017 4 z 5

Co se stalo s Impériem po pádu císaře a smrti Darth Vadera? Co Luke, Leia a Han Solo? Na tyto otázky se snaží odpovědět Tymothy Zahn ve své knize. Dobře zakomponoval předchozí filmové díly a občas se vrací k známým postavám a událostem (bitva o Endor, Jabba Hutt, ...). Postavy mají své typické charaktery. Knize bych vytkl jen tři věci: a) Tymohty hraje s odkrytými kartami. Např. Velkoadmirál naplánuje přepad Luka. Řekne nám jak a kdy k tomu dojde. Pak je pasáž z pohledu Luka, který cestuje vesmírem a najednou ... přepadení! Kdo to je?? Kniha opravdu jen málokdy překvapí nebo vás donutí zadržet dech, vše už vlastně předem víte a ztrácí to kouzlo. Tak nějak je vám taky jasné, že Luke a jeho přátelé prostě musí přežít, takže se o ně moc nebojíte. b) vnitřní pohnutky a pochyby postav takřka nejsou rozepsány. Vše je to spíš akční podívaná, od jednoho útěku a přepadu k dalšímu. Žádné hloubání, rozjímání. c) Velkoadmirál je chodící génius. Vždy vše odhadne a vydedukuje. Lehce ta jeho genialita začíná nudit. Ale kromě těchto lehkých vad na kráse se kniha dobře čte, příběh utíká, nemá prakticky žádné hluché místo.

negramota
18.04.2017 odpad!

Jedna ze dvou knih, které jsem nedočetl. Nudné, hloupé, beznadějně rozvleklé. A moje srst se zavlnila...

Veve636
28.09.2016 5 z 5

Konečně jsem se dostal ke knize, která to vše začala... a nezklamala, uz se nemohu dočkat na dalši dva dily i když jsem si je trochu vyspojleroval. Když si představím že tahle kniha nemela nic z čeho by vycházela, krom originálni filmove trilogie, musite uznat ze Timothy Zahn odvedl skutečně dobrou práci. Jak se říká, kdo nezná Thrawna, neni fanoušek Star Wars. Já tuhle knihu planoval až později, ale když teď Thrawna vrátili do canonu v serialu Rebels, musel jsem zmenit plány. Suma sumárum, kniha výborná, ALE v tom překladu v nejnovějším vydání... to bylo něco co jsem ještě neviděl... v cele knize nenajdete slovo BYCHOM, ale jen barbarske BYSME... no fuj

azertaaz
02.05.2016 5 z 5

Moje první SW kniha, která mě vlastně přivedla na mánii okolo tohoto vesmíru. Poprvé jsem jí četla ještě na základní škole a to i přesto, že jsem několik let nemohla sehnat poslední díl. Vřele doporučuji každému.

Palorizek85
23.04.2016 5 z 5

Kniha nezklamala a naopak příjemně překvapila. Těším se na další díl.

Gnomo
23.04.2015 2 z 5

Řekl bych, na zakázku napsané a podle toho to také vypadá. Timothy mě zde těžce zklamal. Mám za sebou první díl této série, do dalšího se mi nechce. Neubráním se zde srovnání s Mezigalaktickou výpravou, kde naopak ukazuje, jak přesně má Star Wars vypadat. Problém vidím a vím, že nejsem zdaleka sám, v linii hlavních hrdinů, kterých mám někdy, již plné zuby. Za každou cenu se musí objevit ti, jejichž akce a vtip jsou příběhu spíše na obtíž a cítím, že i spisovatel neví, jak s nimi pracovat, také proto, že je ve vláčku poměrně úspěšného filmového zpracování. Jenomže, to co funguje ve filmu, v knize nikoli a tady myslím, že je pes zakopán:-)

Thrawn89
11.01.2015 5 z 5

Timothy Zahn je dle mého názoru nejlepší spisovatel ze světa Star Wars. Celá trilogie mě velmi bavila, i když tam byly i slabší linky (příběhová linie kolem Leii např.). Škoda, že Thrawn nevyhrál ;-)

Bublushka
03.01.2014 4 z 5

Trilogie od Timothy Zahna popisující osudy hrdinů znamých ze světa Staw Wars mě překvapila. Čekala jsem knihu plnou vědeckých termínů zameřenou na souboje a vědu. Ale vše bylo jinak. Timothy Zahn skvělě popisoval život a pocity hrdinů a všudy přítomné boje předvedl ve velice zábavné a napínavé formě. Už od začátku fandíte Lukovi, Leie a Hanovi, aby vše zvládli dobře. V knihách se objevují noví hrdinové i padouši a přichází i staří známí. Zápletky v knihách jsou skvělé, je jich dost a nenechají čtenáře a hrdiny vydechnout ani na chviličku. Knihy se čtou skvěle, příběh příjemně odsýpá a nekazí ho zbytečné a nepochopitelné odborné výrazy. Tato knižní trilogie je příjemný návrat do světa Star Wars.
Mě se nejvíc líbil poslední díl "Poslední povel", ale i ostaní dva jsou skvělé. Vše co je tam napsané má smysl a mnoho věcí se postupně splétá do logických souvislostí. Jen občas má člověk zmatek ve velkém množství postav a některá jména se pletou. Ale děj rychle odsýpá a čtenář v něm nikdy neztratí nit.
Knihy vřele doporučuji a to ne pouze pro fanoušky Star Wars. Zajisté poteší i s příběhem neobeznámenné čtenáře, protože děj z filmů se v knihách místy objevuje ve vzpomínkách. Knihyh jsou to moc pěkné a předvádí, že Timothy Zahn je skvělý spisovatel.

AshlinkaV
11.09.2013 5 z 5

Konečně jsem se dostala ke čtení pokračování natočených příběhů Star Wars a musím říct, že to bylo něco úplně jiného. Trochu jsem se chvílemi ztrácela při soubojích ve vesmíru (hlavně proto, že mi dělalo problém si některé manévry představit), ale jinak na mě knížka velmi dobře zapůsobila. Líbila se mi změna Lukovy ztráty moci Jediho a čekala jsem jak si tím poradí. Mile mě tato knížka překvapila. Už se těším na přečtení dalšího dílu...

inmax
09.09.2013 3 z 5

Moje první knižní zkušenost se Star Wars. Dost mi chyběla vizuální stránka věci, která je ve SW velmi důležitá. Navíc mám jakési první vydání, které ilustrovala žena, která asi nikdy SW neviděla, k tomu překlad X-stíhačky atd. no docela děs :-) Tím, že je to první část trilogie je děj docela vláčný a nic moc se tam neděje... pro mě docela zklamání na to, jak je Zahnova trilogie opěvována.

Arcisit
24.03.2013 3 z 5

I když je člověk fanoušek SW tak tomu něco chybí.
V knize je dost myšlenkových pochodů, dedukcí a motivace některých postav, která dost pokulhává.
Toho nejzajímavějšího v podobě Jediovských schopností je čtenář zbaven hned v půlce knížky kdy je Luke vsazen do role obyčejného člověka, kterému sílu odpírají chlupatí hadi.