Nositelé síly

Nositelé síly https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31292/mid_nositele-sily-Z0g-31292.jpg 4 59 4

Star Wars - Akademie Jedi série

< 3. díl

Nová republika pokračuje ve svém boji o bytí a nebytí, avšak mocní příznivci Impéria chtějí připravit o život mladé naděje světlé strany Síly, které představují novou generaci rytířů Jedi. K nim patří i dvojčata Hana a Leiy Solo. Luke Skywalker, bezmocný ve svém stavu mezi životem a smrtí, bojuje na duševní rovině o přežití a snaží se psychickou silou spojit s dvojčaty. Leia se vypraví na smrtelně nebezpečnou misi proti agentům Impéria, kteří doufají, že se jim podaří zničit třetí dítě manželů Solových - malého Anakina, kterého rodiče ukryli na planetě Anoth. Lukův bývalý oblíbenec Kyp Durron se mezitím chystá rozpoutat apokalypsu pomocí děsivého Drtiče sluncí, přesvědčen, že jedná v zájmu dobré věci. Han s pokusí přimět Kypa, aby se vymanil z vlivu temné strany Síly a získal zpět ztracenou čest. Aby to Kyp dokázal, musel by s Drtičem sluncí podniknout sebevražedný útok proti prototypu obávané Hvězdy smrti. Han však ví, že zvítězit v tomto boji je téměř nemožné... dokonce i tehdy, kdyby Luke Skywalker stál po jejich boku!... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Champions of the Force , 1994

Zak66
09.07.2022 5 z 5

Tak třetí díl byl bomba zakončení trilogie. Všechny linky a zápletky se ve svých napínavých finále zakončili. Obzvlášť musím vypíchnout finále na Yavinu 4. To bylo teda něco. Obecně ta linka na Yavinu 4 mě bavila ze všech nejvíce. Založení a vyvíjejí Nového řádu Jedi bylo opravdu zábava sledovat. Trilogie Akademie Jedi je opět naprosto skvělá knižní série ze Star Wars. Moc se těším, až si ji jednou přečtu znovu.

daniel6725
14.04.2022 5 z 5

Tahle kniha má všechno. Nové rytíře Jedi na jejich prvních misích, vesmírné bitvy, skvělé záporáky, fungující humor, rychlý spád a hlavně (!) je zásadní pro rozvoj příběhu Legends, které často trpí svou epizodičností (např. Ničemové). Veškeré postavy jsou autentické a dostávají dostatek prostoru. Příběhu nemám co vytknout. Skvělé zakončení trilogie s mohutným přesahem do dalších románů.

StarPopcorn
24.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Poslední díl téhle trilogie, happy end - Ale přesto to bylo fajn.
Nositelé síly jsou o trochu lepší než první díl, ale nedosahují kvalit toho druhého. Místy naivní, ale to jsem dokázal překousnout. Thrawnově trilogii to sice nesahá ani po paty, ale co může konkurovat Thrawnovi, nejlepšímu stratégovi všech dob? ;) Celou sérii bych ohodnotil solidními 3,5*

DarthSoren
26.02.2018 3 z 5

Pane Andersone, co s váma? Vy se nepoučíte. Opět to bylo místy naivní, místy pokulhávala logika, ale... Ale bylo to fajn. Vyústění příběhu zajímavé, většinu postav si budete pamatovat i po letech, i kdyby ste Star Wars už dál nečetli. Tahle série jede na vzestupné vlně a každý další díl je lepší než předchozí, byť jen o píď (alespoň já to takhle vnímám).

Star Wars

Kevin J. Anderson