Atreidové

První díl kultovní ságy (volně pokračuje tituly "Předehra k Duně: Harkonnenové", "Předehra k Duně: Corrinové", "Historie Duny: Služebnický džihád", "Historie Duny: Křížová výprava strojů", "Historie Duny: Bitva o Corrin" a "Lovci Duny"). Na pouštní planetě Arrakis se nachází velmi vzácné koření, které se stává drogou a prodlužuje lidský život. Události se odehrávají přibližně 30 let před začátkem Duny a je zde nastíněna nenávist dvou velkých mocných rodů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29324/predehra-k-dune-atreidove-29324.jpg 4.2109

Předehra k Duně (1.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Baronet

House Atreides (1999)

Kniha Atreidové

willis
17. březnaodpad!

Duch původní Duny je po nástupu komerčního pisálka Andersona nenávratně pryč. Tímto začalo nekonečné mnohodílné parazitování na odkazu Herberta staršího, kdy peníze zvítězily nad jakoukoliv soudností.

flippercz

Nádhera, prostě nádhera. Knihu jsem četl jedním dechem a jsem z ní velice nadšený. Kevin a Brian se pustili do pokračování ságy Duna opravdu s velkou chutí a v žádném případě nedělají otci Duny Frankovi žádnou ostudu. Tohle jsem opravdu nečekal. Jdu s velkým nadšením do dalšího pokračování.

Lady.Lucrezia

Když jsem Atreidy četla, bylo mi cca. 12 let. Ráda bych tenkrát začla Dunou jako takovou, ale ta byla v knihovně vždy rozebraná a pořadník byl téměř nekonečný. Přesto vím, že se mi líbila a jednou se k ní vrátím.

PatSandor
06.02.2017

Propadl jsem Duně a celá série má speciální místo v knihovně.

hanak_v_exilu
15.01.2017

Brian Herbert nepodědil literární genialitu svého otce, to je nepochybné. A ještě jeden rozdíl tu je. Frank Herbert popisoval události světa Duny jako kdyby je viděl před sebou. Jeho hrdinové byli živoucí, myslící a cítící bytosti. Jednotlivé díly měly kolísavou kvalitu, ale nikdy se mi nestalo, že bych o tom zapochyboval. Tímto se předehry pochlubit nemůžou. Z textu čpí snaha naroubovat nově vymyšlený děj do dávno načrtnutého rámce. Některé pasáže působí jako vymyšlené pro větší efekt, z jiných čiší bezradnost a snaha napsat alespoň dalších pár stránek. Postavy občas jednají podivně, občas hloupě. A zhusta postrádají onu auru bytostí z daleké budoucnosti, promísenou s čímsi starobylým a věčným. Jako celek je trilogie mírným zklamáním, přesto se za ni původní hexalogie nemusí stydět.

Solgeon
21.11.2016

Rozhodně jsem nečekal, že půjde takto perfektně navázat na nedostižnou Dunu. Díky !!!

Juryk
30.08.2015

Jelikož se jedná o trilogii, svůj komentář budu brát jako celek ke všem třem dílům. Spousta lidí Duny od Herberta mladšího a Andersona odsuzuje, jiná skupina tzv. skalních fanoušků či milovníků Sci-Fi zbožňuje. Pokud jde o můj názor, Předehry k Duně jsou úžasné knihy, které mě více než potěšily. Původní Dunu jsem poprvé četl když mi bylo 12 let, takže jsem si nejvíce vryl do paměti (a s příběhem Duny i spojil jako pevný základ) boj mezi rodem Atreidů a Harkonnenů. V této trilogii je pohled do dob, kdy byl ještě Léto Atreides mladý, kdy byl Vladimir Harkonnen ještě v nejlepší fyzické formě (a jeho plány a taktizování proti Atreidům v plném proudu), kdy se teprve narodila princezna Irulán, malý Feyd ještě cupital po kolenou jako batole a to celé za doprovodu hromady akčního děje, který chytne a jen tak nepustí. A přečíst si všechny tři předehry ihned po sobě bez pauzy, to je teprve atmosféra :)

Ronin Roujin
12.07.2013

Četl jsem elektronicky, takže mne ani neiritovala mizerná obálka. A přitom to jde, když se chce: http://kjablog.com/wp-content/uploads/2011/06/Sisterhood-of-Dune.cover_.art_.jpg

space opera

Autoři knihy