Zóna úderu

Zóna úderu https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78237/zona-uderu-78237.jpg 4 31 4

Star Trek - Nová generace série

Hluboko v nezmapované části naší Galaxie narazili Kreelové - primitivní válečnická rasa - na zbraně, jejichž síla překonávala i nejdivočejší představy. A Kreelové tyto zbraně použili k útoku na své největší nepřátele - Klingony. Kapitán Jean-Luc Picard a posádka hvězdné lodi Enterprise byli k tomuto sporu povoláni Federací jako prostředníci při vyjednávání. Enterprise má za úkol dopravit diplomatické týmy obou válčících ras do ohniska tohoto konfliktu - na tajemnou planetu, kde byly zbraně nalezeny - ve snaze vyřešit konflikt mírovou cestou a zjistit původ těchto supervýkonných zbraní. A to dříve, než v celé Galaxii vypukne zkázonosná válka...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Strike Zone , 1989

hanak_v_exilu
16.08.2022 4 z 5

Zóna úderu je jeden z těch lepších star trekovských příběhů od Petera Davida, navzdory tuctové zápletce a antiklimatickému konci. Naštěstí má jím stvořená rasa Kreel své záporné kouzlo, takže jsem příběhu leccos odpustil. Zasazení do druhé série TNG - přeněji řečeno před její první díl, vysvětlilo Rikerovu náhlou zálibu v pěstěném plnovousu.

Rilian
19.03.2022 3 z 5

Hodnocení všech starších ST románů se mi výrazně posunulo. Jelikož současná produkce (Discovery a Picard) je mírně řečeno úděsná, připadá mi každý příběh z klasického ST jako literární klenot.
Tato kniha má velice rychlý spád a čte se opravdu rychle. Každopádně jako řada ostatních uživatelů vnímám dva základní nedostatky. Předně se jedná o dějovou linku W. Crushera, která jenom umocnila moji averzi vůči této postavě. Upřímně nikdo nemá rád geniální děti, které vždy vyřeší celou dějovou zápletku. Je sice pravdou, že tento případ v knize nenastane, ale jeho závěrečné vystoupení mě nezapadalo do běžného zakončení ST příběhů.
Druhým nedostatkem je zcela určitě zakončení celého příběhu. Vyspělé civilizace testující méně vyspělé je opravdu již stokrát ohranou písničkou.
Za sebe bych přidal ještě třetí nedostatek, a sice postavu Picarda. Autor ji dle mého názoru udělal až příliš sarkastickou a klející. Možná jsem zbytečně pedantský, ale Picard mi zkrátka připadal trochu jiný než ten, kterého znám ze seriálu.
V každém případě příjemná rychlovka, kterou mohu doporučit.

Palorizek85
18.08.2019 5 z 5

Klasický ST Generace. Problém - zápletka - akce - rozuzlení. Přesto to nikdy neomrzí :)

Phoenix16.cz
02.01.2013 4 z 5

Enterprise dělá neutrálního prostředníka při pokusu o urovnání sporů mezi Klingony a primitivnější rasou Kreelů. Na palubě jsou nejvyšší zástupci obou ras a je na Picardovi, aby obě strany usměrnil. Dochází k různým incidentům a děj postupně spěje k záhadné planetě, kde Kreelové objevili mocné zbraně. Dokud se řeší neshody a podrazy mezi Klingony a Kreely, o zábavu je postaráno, vypravěčský styl je skvělý, ale najednou se Enterprise ocitne na dotyčné planetě a dojde k rozuzlení, které je takové kostrbaté. Peter David si mohl vymyslet něco trošku lepšího, než ohranou historku se všemocnými bytostmi, které Picarda (lidstvo) jen testovali. Q s tím ale neměl nic společného, což je možná škoda.