Imzadi

Imzadi https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48320/imzadi-48320.jpg 4 61 8

Komandér William Riker a lodní poradkyně Deanna Troi spolu dlouho před společnou službou na Enterprise prožili bouřlivý milostný románek. Nyní vášně ochladly a bývalí milenci spolu pracují jako přátelé. Vzpomínky však přetrvávají a Riker s Troi jsou nadále Imzadi - významný betazedský pojem, který popisuje svazek, jež je stále pojí. Během citlivých jednání s agresivní rasou jménem Sindareenové Deanna Troi za tajemných okolností onemocní a zemře. Ovšem její smrt je pouze začátkem riskantní výpravy komandéra Rikera, výpravy, která jej provede časem, postaví proti nejbližším přátelům a přinutí volit mezi nejpřísnějším pravidlem Hvězdné flotily a tou, které říká Imzadi.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Imzadi , 1992

mirRa_cze
30.12.2023 5 z 5

Za mě asi nejlepší non-canon Star Trek kniha.

Po 20 letech jsem si to přečetl podruhé a pořád je to skvělé. Ačkoli dnes již vnímám, že je to jednodušší literatura, tak to není hloupé, je to zábavné, a příběhová linka dává smysl. Rozhodně doporučuji.

Lukas12345
25.10.2021 4 z 5

Za mě parádní Star Trek, jeden z nejlepších od Peter Davida a obecně jeden z nejlepších vůbec!

Adasin
04.08.2020 5 z 5

Opravdu nádherné. Vždycky mě mrzelo, že se vztah Willa a Deanny v seriálu tolik neřešil, o to víc mě ale tahle kniha potěšila. Sice to není kánon, ale dovedla bych si to klidně představit jako (dvoj)epizodu seriálu. K pochopení děje je pochopitelně nutné znát seriál, minimálně tedy do konce třetí série (část děje na Enterprise D se odehrává před Borgskou krizí) - na seriál je tu docela dost narážek - na to, co se už stalo, objeví se několik i vedlejších postav, zmíní se "Enterprise včerejška" a znovu se vrátíme k Farpointu . Stejně jako v seriálu, i tady jsou skvěle zvládnuté cestování a manipulace časem - všechno dává smysl. Děj se nejdřív může díky skokům mezi různými časy zdát nepřehledný, ale pak není problém se v něm zorientovat, zvlášť, když velká část je věnována jen začátku jejich vztahu. Kniha je poutavě napsaná - milá, vtipná i dojemná. Měla jsem problém se od ní odtrhnout, dlouho se mi nestalo, že by se do knihy takhle zažrala a kašlala na většinu ostatních věcí. 10/10

Palorizek85
04.07.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších Star Trek knih. Počátky vztahu Troy a Rikera, pomotaná časová osa - výborné.

Peleus
19.08.2015 5 z 5

Dobře podaný příběh o lásce z prostředí Star Treku s vhodně zakomponovanými akčními pasážemi. Kdysi mě tato kniha mile překvapila. Věřím, že by mohla zapůsobit stejným způsobem také na vás.

P.S. Nikdy si nezvyknu na jméno Data! Je to prostě nadporučík Dat! Tečka! :)

Karin_w
01.06.2015 4 z 5

je to trošku červená knihovna, ale moc příjemné čtení :-)

tomas_my.123
23.04.2013 5 z 5

Ne, tohle je nejlepší star trekovská kniha, ansolutně a naprosto, tohle vůbec nemá konkurence! Úžasný příběh seznámení Williama Rikera a Deanny Troi, nejromantičtějšího star trekovského páru. Začínáme v budocnosti, u Strážce věčnosti, kdy zestárlý admirál Riker vypráví kapitánu Datovi svůj životní příběh. Jsou tu všechny známe postavy, poznáme více betazedskou kulturu, vedlekší postavy seriálu mají v mnoho prostoru, skáčeme mezi přítomností, minulostí a budoucností, navíc je tu více zápletek. Peter David je bezkonkurečně nejlepší autor trekových knih a Imzadi to jen potvrzuje. Naprostá povinnost všech fanoušků, jedna z mých vůbec nejoblíbenějších knih, mistrovské dílo.

Phoenix16.cz
02.01.2013 4 z 5

Tentokrát se Peter David zaměřil na téma, na které se v seriálu vůbec nedostalo, a to jak vlastně začal vztah Willa a Deanny. Právě díky tomu, že v seriálu to neřešili, David si mohl vymyslet prakticky cokoliv. A vymyslel. Nesoustředil se pouze na love story, která je sice hlavní linkou příběhu, ale velký prostor věnoval i další zápletce, která celou knihu táhne vpřed a dodává příběhu dynamičnost, na kterou jsme ze ST epizod/knih zvyklí.