Loď duchů

1995: Tajuplná entita zničí ruskou letadlovou loď – a stejně tajemně zmizí… A o tři sta let později se poradkyně Deanna Troi probudí ve své kajutě z noční můry, v níž cítí (a chápe) hlasy posádky ztracené na palubě oné lodi, posádky, jejíž životní esence byla vstřebána stvořením, které kdysi dávno jejich loď zničilo. Kapitán Picard musí najít způsob, jak se s tím stvořením domluvit – nebo on a jeho posádka budou stejně absorbováni „lodí duchů“!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24142/lod-duchu-24142.jpg 3.320

Star Trek - Nová generace (1.)

Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Ghost Ship (1991)

Kniha Loď duchů

shenandoah
24.03.2013

Souhlasím s oběma předcházejícími komentáři, že hlavní problém byl ve vykreslení postav, které se prostě nezdařilo. Nedokázala jsem si je ztotožnit s postavami ze seriálu, jejich chování mi k nim prostě nesedělo. A navíc mi přišlo, že postavy jsou až příliš "ukecané", na tak dlouhé rozhovory by prostě nebyl čas. Opravdu slabá kniha.

Phoenix16.cz
02.01.2013

Téměř od první stránky mi na téhle ST knize neseděl styl vyprávění. Možná to je tím, že je to příběh ze začátku TNG nebo byl tak strašný překlad. Kniha byla napsaná jazykem, který mi do ST světa prostě neseděl. Odkdy má Enterprise hyperpohon? Odkdy Deanna říká Willovi Bille? Odkdy se neoslovují hodnostmi, ale říkají si pane Rikere? A co víc, nikde ani známka po "kamarádských" vztazích mezi členy posádky. Kapitán na všechny neustále štěká a Riker se nad všechny neustále povyšuje atd. Co se příběhu týče, to už bylo znatelně lepší. Děj se velice podobal seriálovému schématu jednotlivých epizod a rozhodně nenudil. Škoda toho nešťastného překladu, mohla to být jedna z lepších knih ST.

tsal
14.06.2011

Řekla jsem si, že je na čase oprášit knihy mého mládí a dala se zase do Star Trekovek. Po dočtení první z nich mi nezbývá než doufat, že zbytek bude lepší než Loď duchů, neb to je brak neskutečný. Příběh jako takový by asi nebyl špatný, kdyby autorka zvládla postavy. Jenže nezvládla. Jejich typické vlastnosti hnala příliš do extrémů, až si vlastně nebyli vůbec podobní a navíc kolikrát jednali rozporuplně. A od filozofování by se asi také měla držet dál.

Star Trek

Diane Carey