Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413599/bmid_srdcervaci-kniha-1-lj0-413599.png 4 1174 224

Srdcerváči / Motýliky série

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume One , 2018

Kika28
29.01.2021

Knížka se mi celkem líbila, ale nebyla jsem z ní odvařená jako ostatní. Četla se rychle, ale čekala jsem že se mi bude líbit víc. Musím pochválit grafické zpracování, které je opravdu krásné, ale příběh samotný je průměrný. Hodnocení 3,5*/5*

Medasek
16.01.2021 3 z 5

Tak to bylo takový strašně cukrkandlový. Hezké a rychle přečtené.

DomenicaRisa
02.01.2021 4 z 5

Nemám ráda komiksové knížky, ale tohle bylo roztomilé. Určitě přečtu i další díly.

confusedlady
31.12.2020 4 z 5

pro náš startovací příspěvek jsme si vybraly 1. díl komiksu Srdcerváči
-čtení tohoto komiksu je velmi oddechové a rychlé (nám četba zabrala cca 15 minut a to nejsme ani jedna ve čtení rychlá)
-nemá jen nádherný obal, ale i krásný příběh, který si zamilujete
tuto knihu určitě doporučujeme

Petkona
30.12.2020 4 z 5

Tohle bylo moje první setkáni s grafickým románem (nebo komiksem), takže to moc nemůžu porovnat, ale tohle se mi líbilo. Podle mě vám ten komiks dá úplně to, co od toho očekáváte a co vám slibuje anotace a obálka. Tady ten první díl je skoro celý plný klišé, ale upřímně. Vadilo to někomu? Hlavní postavy jsou skvělé, hrozně hezky se doplňují a jsou moc sympatické. Nejvíc ovšem musím pochválit to grafické zpracování. To opravdu stojí za to. A jestli vás třeba příběh nezaujal, tak si to přečtěte už jenom kvůli té grafice. Čtyři hvězdičky dávám z toho důvodu, že to nemůžu úplně srovnávat s klasickými knihami, protože co si budem, toho textu tam není moc. Ale i tak se mi to moc líbilo, je to hodně odpočinkové, ale budete se u toho celou dobu usmívat. Příběh hlavních postav se mi moc líbil, bylo hezké sledovat, jak si k sobě hledají cestu a bylo to hrozně roztomilé. Takže jestli vám nevadí jiné zpracování, než v normalních knihách a chcete něco hodně odpočinkového u čeho se budete celou dobu usmívat a zlepší vám to náladu, tak si tohle určite přečtěte :)

Aprilek
29.12.2020 5 z 5

Zajímavá kniha

Arkagas
13.12.2020 5 z 5

Krásné grafické romány o dvou zamilovaných klucích, z nichž jeden byl ve škole šikanovaný a zakoukal se do "heteráka". Tenhle "heterák" ale zjišťuje, že je něco jinak a že se mu nelíbí jen holky, ale i kluci.
Příběh o upřímné a krásné náctileté lásce, která překonává nástrahy školních i všedních dnů. Coming out z pohledu dvou chlapců, z nichž jeden se ke své orientaci hrdě hlásí a druhý ji nejdříve musí zpracovat.
Jednoduchá a upřímná kresba, která pohladí na duši. I když jsou romány určeny náctiletým, mám je moc ráda. Jasně, je to všechno sladké, milé a bezproblémové - i když jeden z hrdinů byl šikanovaný, ale přesto je to ta nejsladší věc, kterou na toto téma budete číst. :)

_Brunetka_
03.12.2020 5 z 5

K téhle knížce jsem se fakt dlouho neměla, protože komiksy zase tak úplně nevyhledávám a říkala jsem si, že z toho stejně nebudu tak paf jako ostatní – opak se stal pravdou. Můžu celý příběh popsat v pár slovech – roztomilý, nádherný, potěšující srdíčko a sladký. Oba dva kluci, Nick i Charlie, jsou zlatíčka a člověk si je zamilujete. Kresba je jednoduše dokonalá a před autorkou smekám pomyslný klobouk. Romantika mě bavila, protože je naprosto ňuňatá. Mezi jednu z nejkrásnějších věcí na knize patří nepochybně také to, že nám připomíná, že ať milujeme kohokoliv, je to v pořádku a určitě bychom v tomhle směru neměli hledět na pohledy či názory druhých. Důležité je, jak to cítí naše srdce. Závěrem chci říct, že si myslím, že název knihy je naprosto vystihující, protože tihle kluci mi opravdu vyrvali a ukradli srdce.

KatieWolfLover
23.11.2020 5 z 5

Srdcerváči se mi do srdce rozhodně dostali. Tato komiksová knížka splnila má očekávání a poprvé se mi u ní stalo, že jsem při knize vydávala zvuky (brečení se nepočítá) takového toho awww. Miluju autorčin styl kreslení a zajímavé bylo i písmo, které bylo taky jakoby "kreslené", i když jsem občas některá písmenka musela luštit. Od srdcerváčů nečekejte nějaký román, kniha je jednoduchá a doslova vás překvapí, za jakou chvilku jí zvládnete přečíst. Oba kluky jsem si zamilovala a těším se na další díly, ve kterých se doufám setkáme více s Charlieho sestrou a bývalou crush Nicka (nevzpomíná si na jejich jména :D)

lily_maleckova
18.11.2020 5 z 5

Tahle knížka byla skvělá! ❤️ Taková ta slaďoučka romanťárna, která člověka zahřeje na duši :)
Určitě to není nic překvapujícího a plného zvratů, díru do světa to neudělá, ale za mě fakt super, moc se mi to líbilo a určitě se vrhnu na další díly ❤️
Přečteno v angličtině, opravdu nic těžkého (+ vzhledem k tomu, že je to komiks, tam moc textu ani není ????)

Maara320
09.11.2020 5 z 5

Nejsem úplně zvyklý na "knihy" tohoto typu. Tedy spíše komiks. Ale četlo se to hezky, příjemně. Tedy spíše prohlíželo. Nebylo to vtíravé a moc se mi líbí, jak se příběh rozvíjí (myslím tím, že jsem již přečetl všechny tři díly). Vždy je konec otevřený a v každém dalším díle se více a více příběh ponořuje hlouběji a hlouběji. Od šikany, po coming-out a třetí díl končí googlením o poruchách příjmů potravy.
Tudíž jsem na čtvrtý díl zvědavý.

iliska
07.11.2020 4 z 5

Kniha pěkná. Četla se sama. Komiks moc nemusím, ale bavila mě. Pokud se dostanu k dalším dílům, přečtu si je.

Sušenka.reader
03.11.2020 4 z 5

Dobře lidi k tomuto se nedá říct že to nebylo roztomilé! Bylo to jako kdyby jste si přesladili čaj, skvěle čitelná a oddechová romantika nad kterou se budete culit každou stránku víc a víc. Nemohu tomu nic víc vytknout, ti co mají rádi romantiku si to můžou přečíst a podle mého je to bude bavit stejně jako mě.

vlkove
30.10.2020 4 z 5

Super jednoduchá a rychle přečtená/prohlídnutá kniha/komiks. Nic objevného. Myslím, že ani za koupi papírové knihy to úplně nestojí. Spíše doporučuji koupit e-knihu, případně přečíst si volně dostupnou anglickou verzi. Další díly nepotřebuji. Prostě jednoduché, úsměvné a roztomilé čtení.

Veronikados
28.10.2020 4 z 5

Kniha mě nadchla. Nejen že jsem ji do hodiny měla přečtenou, ale vůbec mě nenudila, naopak, byla jsem z ní unešená. Je to komiks, takže se to čte opravdu jedna báseň a s úžasnými obrázky je to ještě mnohem lepší. Musím jen doporučit, nikdy jsem ještě nečetla nic s LGBT komunitou a proto mě to velmi nadchlo. Doporučuji, knize dávám 88% (4.4 hvězdičky)

anet.myblog
27.10.2020 5 z 5

ahle knížka se ke mně dostala víceméně náhodou a to tak, že mi ji půjčila moje kamarádka. Tahle knížka byla moje první setkání s grafickým románem a komiksem . Knížka byla takové milé pohlazení po duši a četla se vlastně sama a rychle. Teda jestli by se to vůbec jako čtení dalo nazvat, protože já jsem to ani tak nebrala. Přišlo mi to spíš jako takové prohlížení. Grafika knížky a celkové zpracování včetně samotné obálky je prostě nádherné a je radost to mít v rukou. Příběh Charlieho a Nicka byl tak roztomilý a sladký, že už v půlce jsem si říkala, že mi bude líto až tenhle příběh skončí a já se s nimi budu muset rozloučit. Konec byl poměrně otevřený a tak se budu muset co nejdřív pustit do dalších dílů! A už teď se neskutečně těším a můžu doporučit.

Ajda300
26.10.2020 5 z 5

Takové jedno velké ťuťu ňuňu. Celou dobu jsem se nad tím rozplývala a vydávala nekontrolovatelné zvuky jako bych viděla chumel koťátek pojídající zmrzlinu. Prostě rozkošný.

michaella03
28.09.2020 4 z 5

Snad druhý komiks, co jsem kdy přečetla, ale rozhodně ne první kniha s LGBT tématikou. Bylo to miloučké, opatrné, hezké :)
Skvělá oddechovka.

lucky4ever
24.09.2020 3 z 5

Milé pohlazení na duši v období státnicového stresu.

lusitta05
21.09.2020 4 z 5

Tot bolo také jemné, pekné, taká začínajúca láska a moja prvá skúsenosť s komiksovým čítaním. Bolo to fajn.