Letos v zimě

Letos v zimě https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481870/bmid_letos-v-zime-T2B-481870.jpg 4 215 41

Ilustrovaná novela ke komiksové sérii Srdcerváči. Letošní zima byla pro Tori, Charlieho a Olivera Springovy dost náročná. Všichni tři se teď snaží prožít Vánoce hlavně v co největším klidu a pohodě. Oliverovi stačí zahrát si Mario Kart s bráchou a ségrou, ale pro Tori a Charlieho to znamená nutnost hodit aspoň na chvíli poslední měsíce a starosti s nimi spojené za hlavu. Budou letošní Vánoce pro rodinu Springových poslední kapkou? Nebo je naopak zase svedou dohromady?... celý text

Literatura světová Novely Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

This Winter , 2015

Makůvka
10.09.2022 4 z 5

Příjemná jednohubka na pár hodin čtení. Knížka byla čtivá s pěknými ilustracemi. Akorát téma by si určitě zasloužilo více pozornosti a propracovanosti. Ale chápu, že novela je určena spíše dětem a mládeži, né mé věkové skupině. Jelikož jsem četla všechny díly srdcerváčů, tak mě zajímalo, jak to bude pokračovat dál.

Alethea_k
30.08.2022 4 z 5

Novela byla fajn, ale komiksy mají prostě svoje kouzlo. Kdyby text rozpracovala autorka víc, nezlobila bych se

pavla9879
03.08.2022 5 z 5

Komiks se mi líbil o něco víc, ale i psaná novela s ilustracemi má něco do sebe. Opět to bylo na milé a něžné vlně, tak jako všechny ostatní knihy série. Moc jsem si čtení užila.

Petkona
07.07.2022 3 z 5

Fajnová novelka k Srdcerváčům, nebylo to nějak moc dějově nabité, ale užila jsem si to a určitě jestli jste fanoušky Srdcerváčů, tak si to přečtěte. A i když je to kniha a ne komiks tak i přes to jsou tam moc hezké ilustrace, které krásně dotvářejí příběh.

Fortuna7
02.07.2022 4 z 5

Hrozně roztomilá novelka, která ale řeší i vážná témata. Moc jsem si tuto kraťoučkou záležitost užila. Těším se na další díly a docela mě zlákal Solitaire.

MadamC
26.06.2022 3 z 5

Krátký vánoční příběh. Příběhově po 4. dílu komiksu a asi nikoho nepřekvapí, že to není klasická vánoční přeslazená jednohubka, ale spíš trochu depka. Oceňuji jak skvěle jsou ukázány pocity a očekávání všech v rodině a jak se právě na Vánoce dost často úplně nepovede proměnit Štědrý den v kouzelný večer plný vděčnosti a lásky.
Podpora Nicka je opět obří.
Nečekejte od toho zcela odpočinkovou knížku, ale stojí za to, máte ji za večer přelouskanou.

Karolin77
22.05.2022 3 z 5

Miluji Srdcerváče, ale tato kniha mi přišla úplně zbytečná...
Textu je tu pomalu a nejvíce ho zabírá první kapitola Solitaire.Skoro nic nového se tu nedozvíte.
Jediné co mohu pochválit je krásné zpracování. Ale jinak je to knížka opravdu o ničem. Říká se mi to špatně, protože opravdu nerada kritizuji, ale tady to bohužel jinak nejde.
Bohužel jsem zklamaná a to jsem se na knížku tak těšila.
2,5*/5*

Komaeda
07.05.2022 3 z 5

Velmi krátké, velká písmena, ilustace od autorky a obsahuje začátek knihy Solitaire

Berulidemknihy
03.04.2022 4 z 5

Knize dávám takto vysoké hodnocení vlastně jen kvůli tomu, že mám k celé sérii emocionální vztah. Autorka mě nalákala i na Solitaire, jelikož Tori je mojí oblíbenou postavou. Moc se těším už teď:)
Kniha není moc veselá. Musím říct, že mě většinu času štvalo chování Charlieho k Tori...Vážně jsem častokrát chtěla zařvat a říct mu něco, proto oddělávám hvězdu

sgjoli
13.03.2022 3 z 5

Tohle je fajn doplňková novela k sérii Srdcerváči. Obsahově ne příliš veselá - naťukává určitá těžká témata (hlavně poruchy přijmu potravy a to, jak je samotná PPP těžká pro toho člověka, ale také jak člověku celou situaci ztěžuje to, když to okolí odmítá chápat či se o to snažit, celé to jen zlehčuje a nepomáhá svým přístupem). Jazykově je to na mne asi moc zjednodušující. Chápu, je to věkově pro jinou cílovku, než jsem já, ale stejně... i na tu primární cílovku je to podle mne až moc zjednodušeně napsané. Komiksová varianta příběhu mi v tomto ohledu sedí víc. Od psaného textu bych asi chtěla přeci jen trošku víc, no...
Každopádně k těm postavám se vracím ráda, Nick s Charliem mi přirostli k srdci a moc jim fandím. Bylo to jako vrátit se ke starým dobrým přátelům, jestli to dává aspoň trochu smysl.
Celkově za mne tak průměrné hodnocení. Ale tím určitě nechci podkopávat důležitost toho, že autorka obecně otevírá ve svých knihách (vč. této) důležitá témata, o kterých je třeba mluvit.

chaera
04.03.2022 4 z 5

(čteno v originále) Srdcerváčům jsem okamžitě propadla, proto bylo pro mě čtení této knihy nezbytností (i když by se spíš hodilo číst ji o Vánocích, ale to mi moc nevyšlo). Velmi krásná a smutná jednohubka o mentálních problémech a rodině (zejména pak o sourozencích). Vyprávění z různých pohledů všech sourozenců se mi moc líbilo a v závěru mi málem začaly slzet oči. Krátká novela o tom, že Vánoce nejsou vždy pozitivní. Už mám doma i Nick and Charlie a co nejdřív se do ní pustím. 4/5

Davidin
22.02.2022 5 z 5

Drobná vsuvka do rozjeté série... Prostředí Vánoc se zdá být klasickým klišé, ale na pozadí novely se odehrává pouhé nabádání. Autorka krásně vysvětluje, co je nezbytné pro člověka s psychickým problémem. Sourozencům Springovým přiřazuje role vhodné léčby: Tori se ukazuje jako pochopení, Charlie představuje potřebu bezpečného útočiště a malý Oliver se projevuje jako morální podpora (viz jeho řeči o omluvě a objetí). Jsou základy empatie, která bývá v hektických a hašteřivých rodinách nedostatkovým zbožím.

nofreeusernames
12.02.2022 4 z 5

Je to taková jednohubka vyprávěná z pohledu Tori, Charlieho a Olivera. Trochu smutné Vánoce, ale s nadějí na konci.

Romča11
12.02.2022 3 z 5

Letos v zimě je krátká, útloulinká knížka především pro milovníky a fanoušky komiksové série Srdcerváči.
Knížku jsem měla přečtenou za pár dní (kdybych neměla ještě dobíhající zkouškové, zhltla bych ji za den, spíš za pár hodin.)
Kniha je kraťounká, lehce se čte, i když pojednává o tom, jak Charlie, který trpí poruchou příjmu potravy, prožívá Vánoce po návratu z léčebny, kde se s touto nemocí léčil. Téma je to tedy velmi zajímavé a dobře pojaté. V knize je hezky a dobře vysvětleno, jak by se příbuzní a známí měli k lidem, kteří touto nemocí trpí, měli chovat.
Styl psaní je také lehký, jednoduchý, kniha se díky němu dobře čte, jen jsem občas měla problém s vyjadřováním některých časů. Často se střídal minulý a přítomný.
Postavy jsou staré známé z komiksové série, opět skvěle vykresleny. Kdo by prostě nemiloval Nicka a Charlieho?
Na konci knihy ještě najdeme ukázku z autorčina debutového románu Solitaire, první kapitolu.
Kniha je prostě tenká, lehká, napsaná především pro fanoušky Srdcerváčů a taky je to autorčin způsob, jak znovu upozornit na její první román Solitaire. Pokud máte rádi Srdcerváče, pak do ní určitě jděte, pro ostatní by to byla zbytečná. Za mě je tato kniha průměrná. Ráda jsem se zase vrátila do světa do světa Nicka a Charlieho, ale jinak mi kniha nic moc nedala.

Arkagas
09.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Novela k Srdcerváčům, která je kraťoučká, obsahuje stejné ilustrace a opět sděluje člověku poselství, které je v dnešní době potřeba. Alice tohle prostě umí - lehkou a nenáročnou formou. Charlie chodí s Nickem už 8 měsíců, ale nedávno si prošel léčbou anorexie a i když už je doma a snaží se se svými problémy bojovat, rodina mu v tom nepomáhá. A pak přijde Štědrý den, kdy se u nich v domě ukáže celá rodina a celý tenhle boj se zdá být zbytečný. Sestra Tori je jeho nejlepší přítelkyně, ale stejně nakonec utíká Charlie za Nickem domů, kde je sice mnohem větší počet příbuzenstva v domě, ale zdá se, že Ti s Charliem nemají absolutně žádný problém. Aneb, tyhle Vánoce byly vážně na prt...
Na konci knížky je ukázka z chystaného románu Alice Solitaire, takže Vás dokáže pěkně namlsat na další čtení, ve kterém bude hlavní postavou právě Tori.

I přesto, že se jedná o krátkou novelku a čtení cca na 30 min, rozhodně ji mohu doporučit. Stejně jako Srdcerváče, pokud se k Vám ještě nedostali :)

Aprilek
28.12.2021 5 z 5

Krátké, ale výstižné. Knihy Alice Oseman jsou prostě nezapomenutelné.

Libris_Na_Ex
24.12.2021 5 z 5

4,5/5
Na celé sérii Srdcerváči se mi nejvíc líbil přístup k duševním chorobám a psychiatrickým oddělením/ nemocnicím.
Ve většině YA sérií všechno zázrakem vyřeší láska. Tady je ale ukázáno, že vaše drahá polovička vám může cestu usnadnit, ale nemůže vás vyléčit.
A z psychiatrie nedělá tabu, ukazuje, jak může podobná oddělení člověku pomoct a že to nejsou místa, jak vystřižená z hororu.
Ale pokud čekáte ňuňu feel good contemporary příběh, tak tady nepochodíte. Charlie a Tori zažívají nejhorší Vánoce v životě. A já i tohle hodnotím kladně, protože ne každý si Vánoce uživá (i když já je zbožňuju).

Akléda_
22.12.2021 4 z 5

Tohle mě moc bavilo. Knížku jsem měla přečtenou za 48 minut, je to opravdu krátká jednohubka, u které jsem si ale výborně odpočinula. Mohla jsem se na celou rodinu Springových podívat očima Tori a Olivera, což pro mě byla nová zkušenost. Grafické zpracování je naprosto boží a celé to bylo moc roztomilé a já si to užila. První kapitola ze Solitaire mě na knihu dost nalákala, tak doufám že se k ní časem dostanu. Jako milovník Srdcerváčů jsem si to moc užila, pokud chcete nějakou vánoční knížku, nemáte moc času a máte rádi Srdcerváče, tohle je ideální volba.

Vendomila
18.12.2021 2 z 5

Tato kniha od Alice Osemanové mě tolik nezaujala. Byla fajn. Ale přišlo mi, že to byla spíš reklama na Solitaire. Skoro nic se v knize nepsalo. Bylo tu pár hezkých ilustrací a zpráv, které si mezi sebou postavy posílaly, ale jinak nic moc. Tuto knihu bych doporučila spíš lidem, kteří ještě nečetli Solitaire, ale chystají se na to.

dawson321
17.12.2021 3 z 5

Zdá se, že autorka se snaží co nejvíc vytřískat z úspěchu Srdcerváčů. Ty jsou ale založeny převážně na roztomilých a pěkných ilustracích, což tato kniha postrádá, jelikož se nejedná o komiks. Příběh uvádí jeden vánoční den a jak ho prožívají hlavní hrdinové. Žádný převratný zvrat se v ději ovšem neudá. Pro skalní fanoušky Srdcerváčů, ke kterým se řadím i já, je kniha další mozaikou do příběhu. Pro ostatní je to ovšem ztráta času.