Spřízněná duše

Spřízněná duše https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417220/bmid_spriznena-duse-x7c-417220.jpg 4 264 84

Hope Andersonová stojí na své životní křižovatce. Je jí třicet šest, s přítelem chodí již šest let a svatební plány jsou v nedohlednu. A aby toho nebylo málo, její otec těžce onemocněl. Hope se proto rozhodne, že stráví týden na rodinné chatě v Severní Karolíně, aby připravila dům na prodej, a zároveň si vezme čas, aby se zamyslela nad svou budoucností. V tu chvíli míří do Severní Karolíny také Tru Walls, kterému přišel dopis od jeho údajného otce, jenž by právě tady měl žít. Tru se tedy rozhodne, že odjede ze Zimbabwe, kde se živí jako safari průvodce, a odhalí všechna tajemství, jež obklopovala jeho již zemřelou matku. Náhoda tomu chtěla a cesty Hope a Truea se osudově zkříží. Jejich vztah je až nepochopitelně intenzivní, ale jejich city musí nakonec ustoupit volbám, které proti sobě drsně postaví povinnosti k rodině a osobní štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Every Breath , 2018

Szekynka
28.02.2020 5 z 5

Epický !

bara-z5649
17.02.2020 5 z 5

I slzička mi ukápla ke konci knihy...

Fanagirjo
15.02.2020 5 z 5

Opět nádhera, moje srdce zaplesalo, oči zvlhly. Krásný, dojemný příběh dvou spřízněných duší.

ikul
15.02.2020 5 z 5

Těm, kteří zažili velkou lásku, Spřízněná duše připomene ten nezapomenutelný euforický stav mysli. Těm, kteří na svou lásku stále čekají, Spřízněná duše dodá naději, že nikdy není pozdě.

bookcase
11.02.2020 5 z 5

Umí ten chlap, umí.

Terka18
09.02.2020 5 z 5

Co k této knize říct.. Možná to slovy nejde ani vyjádřit, to všechno co cítím uvnitř sebe po přečtení. Slzy v očích byly samozřejmé, kdo zná autora tak už ví co čekat. A i když jsem od něj přečetla všechny knihy, tak jsem přece jen doufala, že to tentokrát ukončí jinak. Kapesník byl potřeba. Kniha je krásná, příběh si vzal moje srdce i moji duši a naprosto si je podmanil. Tru a Hope neuvěřitelní. Kdybych mohla dám 10 hvězd!!!!

helenkan
08.02.2020 5 z 5

Co můžu čekat od Sparkse. Jen být proziravá, připravit si zásobu kapesníků a pustit se do čteni. Skvělý příběh.

jeny-v
05.02.2020 5 z 5

Co napsat.... Další kniha od Sparkse, která zacloumala mými emocemi a tekly slzy. Díky Nicholasi za krásné příběhy o lásce naplněné i nenaplněné - takových nebude nikdy dost. Jsem ráda, že jsem kdysi tohoto spisovatele a jeho díla objevila. Hope a Tru zůstanou dalšími postavami, na které nezapomenu. Moc hezké a doporučuji.

majík1
02.02.2020 4 z 5

Pěkná kniha, která je konečně ze života a není červenou knihovnou.Rozjezd trochu pomalejší, ale jedna z těch lepších od spisovatele

4xbabča
02.02.2020 5 z 5

Od autora už jsem četla několik knih, ale tato určitě patří k těm nejlepším. Krásný romantický příběh opravdové lásky, smutku, ale i nalezení vysněného štěstí.

TamaraKrejčí
30.01.2020 5 z 5

Krásné čtení, od pana autora má prvni knížka a určitě se k němu ráda vrátím. Znám místo v Norsku, kde je uprostřed "pastviny" přez kterou vede pěšinka nevim kam, opodál burácí severní oceán a v tom to území je také poštovní schránka. Nikdy jsem nepochopila proč tam je, ale nikdy mě ani nenapadlo se do ní podívat....příště to udělám. Nejsem najivní, nenajdu další Spřízněnou duši, ale co kdyby??? ????????

ivetdos
30.01.2020 3 z 5

Opět klasická knížka od Sparkse. Dlouhé rozvětvené popisy, romantické dialogy bez zbytečných slov navíc. Dojemná, hluboká s přesahem. Jde o příběh, který se opravdu stal, což mě malinko rozložilo. Kdybyste četli, tak pochopíte :) pro autora má zvláštní cenu, vzala mu víc času než většina jeho knih. Knížka se mi líbila, přestože měla pomalejší rozjezd. Pro dlouhé zimní večery ideální :)

zuzana2599
20.01.2020 4 z 5

Škoda jen, že Spřízněná duše není někde poblíž … Docela si umím představit kouzlo takové opuštěné poštovní schránky, kde by lidé uchovávali své příběhy.
Příběh velké a smutné lásky . To je osud Hope a Trua, kteří se v nesprávný čas našli a znovu se po mnoha letech potkávají. A opět je tu překážka, kterou nelze překonat. Ale oni se nevzdávají, jsou spolu a milují se. Krásný a dojemný příběh, který se může stát. Cesty osudu jsou totiž nevyzpytatelné.

janyska13
16.01.2020 5 z 5

Sparks je král romantiky a každá kniha mi to vždy potvrzuje. Neuvěřitelně silný příběh pravé lásky a kouzla Spřízněné duše. Osud není lásce vždy nakloněn, ale vesmír to nakonec nějak zařídí...

Šánka
13.01.2020 4 z 5

Je to typický Sparksův doják, pouze malinko jiný tím, že autor sám do příběhu vstupuje na začátku a jeho konci, a to se mně moc líbilo.
Autor ani tentokrát své hrdiny vůbec nešetří a staví je před osudovou možnost volby, před rozhodnutí, která vždy nemusí být totožná s volbou čtenářek...., tak radši ty kapesníčky mějte po ruce.
Ano, je to krásně romantické, je to sladké, možná i méně uvěřitelné, ale kdo má rád Sparksovy slaďáky, tak je to vlastně jednou za čas povinné.

lucka7508
10.01.2020 4 z 5

Super knížka, přečtena během dvou večeřů.

zdehan
09.01.2020

Nádherná kniha ktera se četla sama a bylo ji těžké odložit i mě slzy ukápli stojí za přečtení.

putpuda
04.01.2020 4 z 5

Klasika od Sparkse ;)
Na mě možná romantiky až až, ale jednou za čas se to dá. Určitě zase po autorovi sáhnu, až bude nálada. 100 % se dočkáme i filmového zpracování. Např. Zápisník jedné lásky se mi víc líbil jako film, ale to je vyjímka :)

KleaM
01.01.2020 5 z 5

Krasny pribeh. Nemohla jsem knizku odlozit. Moc se mi libilo, ze zachytila cely zivot obou hlavnich postav a vstup autora, coz dodalo pribehu na uveritelnosti. Velka romantika

Kikina182
01.01.2020 4 z 5

Nejnovější kniha Nicholase Sparkse je pro mě záhadou. Rozhodně se mi na této knize líbil autorův styl psaní. Sice psal vždycky skvěle, ale v téhle knize, jako kdyby svůj styl popostrčil na další úroveň. Pořád v něm jde neodmyslitelně poznat Sparks s hromadou detailů a popisů. Ale zároveň, jako by psal mnohem lehčeji, jednodušeji a tak je kniha ještě čtivější, než je u něj obvyklé.

Naopak u děje podle mě udělal krok zpátky. Nemůžu říct, že by nebyl krásný a dokonce je v něm vidět i stopa jeho originality. Ale příběh mi nepřijde tak jedinečný, jako to u něj obvykle bývá. Rozhodně je krásný a zahřeje u srdce, ale chybí mi tu typické Sparksovské převraty a místy mi přijde příběh malinko naivní a neuvěřitelný.

Celkově je to ale opravdu krásná kniha, kterou vám můžu určitě doporučit. Jen bych řekla, že některá jeho dřívější díla jsou mnohem originálnější a povedenější.