Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha představuje skutečný příběh šestileté Sheily, která se dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Hayden. Ta po čase zjistí, že dívka má nadprůměrnou inteligenci, je učenlivá a dřímá v ní skrytý génius. Kniha je pozitivním svědectvím o síle pedagogických a terapeutických prostředků, a pedagoga představuje jako přítele, který neváhá pro dítě překonávat různé těžkosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24012/spratek-pribeh-ditet-24012.jpg 4.7501
Orig. název:

One Child (1980)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (114)

Kniha Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval

Přidat komentář
DominaCZ
03. dubna

(já to říkám pořád: škoda že tu nejsou smajlíci ! Tahle knížka by si plačícího zasloužila !)
Tak aspoň takhle :(
No, je to hrůzná kniha.
Otázkou proto je, jestli se o takovém ději a realitě dá říct, že se nám "líbí" ...
Hodnocení u mne nevídané - pět.
Tahle knížka bolí.

hanicka258
16. února

Kniha o veliké lásce a pedagogickém talentu. Neustále myslím na to, jak paní Torey Hayden vyjádřit svůj obdiv...

sarkaditt
11. února

Úžasná kniha, zajímalo by mě, jak je na tom Sheila dnes :)

Viky007
09. února

Přestože kniha končí docela optimisticky, je mi z ní smutno. Je strašné, když si představím, kolik dětí vyrůstá bez lásky, kdy s nimi lidé zacházejí jako s kusem hadru. Je to hrozně nespravedlivé.

Sheila byla úžasná. Celou dobu jsem jí držela palce. Ať už byl pak její osud jakýkoli, doufám, že si našla své místo ve světě.

Poznámka mimo: Nechci spoilerovat, ale k té události ke konci knihy se prostě musím vyjádřit. Chápu, že pachatelé trestních činů byli taky kdysi podobně "postižené" děti jako Sheila, kterým bylo třeba pomoci, a nedočkali se. Ale nemůžu si pomoct, je těžké soucítit s někým, kdo spáchal něco tak strašného. Kdybych měla dceru a někdo jí udělal něco takového, rovnou bych ho zabila. V některých případech by možná stálo za to obnovit trest smrti.

hermína14
16. ledna

Bylo posilující a skoro pohádkové sledovat tu cestu od zaseknutí a rezignace, přes balancování mezi výbuchem agresivity a zlostným mručením až po očistný pláč, sebepřijetí a vyrovnání. Je krásné číst, že stojí za to rozdávat a nevzdávat to...

jaroiva
16. ledna

Knížka je o kousek kratší než Dračice a mazánek, ale je to snad ještě drsnější příběh... další silná psychokniha.
Opět musím doporučit, autorku zařazuji do oblíbených.

Citace:
"Všichni, kdo ke mně přišli, snažili se mě rozesmát, hráli se mnou svý hry. Některý hráli pro legraci, jiný proto, aby vyhráli, a pak zase šli, nechali mě samotnou a já nevěděla, kdy jsem měla vyhrát a kdy se jen smát. Zůstala jsem sama, jen s ozvěnami smíchu, který nebyl můj. Potom jsi přišla ty, zvláštní, někdy trochu krutá, a naučila jsi mě brečet. Můj brek Ti vůbec nevadil, jenom jsi řekla: je konec hrám. A počkala jsi, dokud se všechen můj pláč nezměnil ve smích."

Anie.M
04. ledna

neskutečné jak je dětská mysl zranitelná a křehká. kéž by se knížka dostala do rukou více a více rodičům, vlastně nejen rodičům.

Lemurka
19.12.2018

Krásný, smutný, dojemný příběh napsaný čtivě. Díky učitelce dostala Sheila šanci na normální život. Kéž by takových učitelů bylo více. Vždy je mi smutno z toho, když vidím, jak některé děti vyrůstají v takových otřesných podmínkách, není divu, že jsou pak takové ... Jak velký vliv na děti má láska, pozornost, trpělivost, věnování času..
Zkusím i jé knihy od autorky.

Štítky

zanedbávané děti poruchy chování speciální pedagogika

Autor a jeho další knihy

Torey L. Hayden

Torey L. Hayden
americká, 1951

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval je:

v Právě čtených12x
v Přečtených754x
v Čtenářské výzvě51x
v Doporučených103x
v Knihotéce98x
v Chystám se číst435x
v Chci si koupit80x
v dalších seznamech6x