Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1294 1294

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

knihovnička007
02.05.2020 3 z 5

Obsahuje spojlery!
Příjemné, odpočinkové čtení (kromě Justina). Zhruba v polovině jsem si říkala, o čem dál to vlastně chce autorka psát, ale kniha se mi četla dobře, lehce.
Takže opravdu doporučuji, pokud vám nevadí, že dopředu víte, jak kniha dopadne. Tiffy mi většinou připadala jako praštěná patnáctka a ne jako sebevědomá třicítka, která ví, co chce. Někdo zkrátka potřebuje dostat prostor pro sebevědomí...
Pokud si chcete přečíst odpočinkovou knihu, u které nemusíte moc přemýšlet, sáhněte po této :)

Martina410
30.04.2020 3 z 5

Popravde to hodnoceni knihy zde, mi prijde dost prehnane. Prvni pulka se mi fakt spatne cetla, knizka me moc nebavila a prislo mi to cele, jako hrozna blbost, uz jen ta situace, kdo normalni by sel do takoveho solubydleni. Druha pulka byla lepsi, ale ze bych z toho byla nejak odvarena, to opravdu ne.

gmka1234
28.04.2020 5 z 5

Bylo to výborné, v téhle době taková oddychovka.

JannaB
22.04.2020 3 z 5

Krásná oddechovka, kde se mi líbil neotřelý děj, se kterým jsem se ještě nestkala. Což už v dnešní době vidí málo. :)

Špekyn
22.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Začátek by sice mohl být více rozvinutý, aby "skok" do korespondence mezi hlavními hrdiny nebyl tak náhlý, ale druhá polovina kniha vás chytne a nepustí. Když už si myslíte, že bude vše dobré, přijde událost, která vše zase zamotá, a pak už knihu jednoduše nejde odložit. Za mě bezva oddechová kniha!

lucakuca
16.04.2020 4 z 5

Milé, čtivé, romantické, sice předvídatelné, ale velmi oddechové.

Damonka12
14.04.2020 3 z 5

3,5 oddechová kniha se skvělým námětěm

den_i
13.04.2020 5 z 5

Krásná xxxx

Kekik
11.04.2020 4 z 5

Nejedná se o typický román. Zde se hlavní protagonisté poznávají skrze vzkazy přilepené různě na nábytku. Tudíž to není romantika hned od prvních stran. Přesto se ale jedná o velmi čtivou knihu.
Co se podle mého názoru moc nevyvedlo, je linka s Justinem. Já bych přitvrdila. A to hodně. Takto se mi zdálo, že autorka tento problém jen tak "nakousla". Chtělo to pořádný kusanec a více scén s Justinem. Ale přiznávám. Tohle je romantika, ne thriller.
Na styl psaní přímé řeči u vyprávění Leona jsem si musela nejprve zvyknout, ale pak už mi to vůbec nevadilo.

zandu
09.04.2020 2 z 5

Za mě tak nějak zklamání. I ten styl, jakým je kniha napsána, mi moc nesedí. Přesto mě víc bavil příběh ze strany Leona. Tiffy mě strašně štvala..... Takže po velikém těšení se, jsem knihu jen zklamaně prolétla.... Nápad dobrý, bohužel špatně zpracovaný.

kacka29
06.04.2020 5 z 5

Skvělá romantická oddechovka :) Nejvíc mě bavily krátké vzkazy, kterými hlavní hrdinové komunikovali. Byl to jeden z prvků, které mě na knihu navnadily a nezklamaly. Také velmi pozitivně hodnotím, že příběh nebyl plný sexu, ale obsahoval jen lehtivé náznaky, které vás tak nějak příjemně rozehřejí. Za mě romantika jak má být :)

mira399
06.04.2020 5 z 5

Mě se to líbilo moc. Asi správná kniha v správnou chvíli. Postavy sympatické, čtivě napsáno. Za mě doporučuji :-)

L.Helena
04.04.2020 4 z 5

Taková trochu jiná romantika. I když o dramatické scény taky nebyla nouze. Líbilo se mi to, vlastně ani nevím, která část víc. Jestli ta, kdy se zatím znali jen prostřednictvím vzkazů, nebo ta, kdy už byli spolu i fyzicky.
Dobrý nápad i provedení.

čef
03.04.2020 4 z 5

Láska, bývalý přítel stalker, módní vydavatelství, hodní přátelé a stařečkové, pro koho je asi tento románek určen? Za mne bych ještě přidal spoustu jalových řečí a tvrdého alkoholu, ale také bych ocenil zajímavou stavbu příběhu. Takto se teď píše v anglosaské literatuře a nic s tím nikdo neudělá, cílová skupina jsou vítězné emancipované ženy, které se již plně vyrovnaly panu Darcymu a podobným chlapákům.

ladyKristyn
28.03.2020 5 z 5

Nápad byl skvělý, líbil se mi celý příběh.

zuzi.d
23.03.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka. Milé postavy, postupně se odvíjející (trochu předvídatelný) příběh, otáčím stránku za stránkou a vždycky po chvíli se divím, že už jich mám dalších dvacet přečtených.
Možná by si kniha zasloužila jednu hvězdu navíc za to že nezůstává jen plytkou romancí, ale řeší i trauma z psychického týrání, ale zatím asi zůstanu u tří.
Každopádně čtivě napsáno a jako relaxace po náročném dnu výborné.

LeSk
22.03.2020 3 z 5

Ale joooo, zpočátku celkem nuda, nezáživné, za polovinou se to začalo lépe rozjíždět, i když jsem věděla, jak to dopadne. Asi jsem se na knihu těšila víc než bylo třeba. Příjemná, ale milá oddychovka, neurazí, doporučuji.

Leo94
21.03.2020 5 z 5

Nádherný příběh, hodně smíchu a taky trocha zamyšlení. Možná každý z nás jednou zažil to co Tiff :) doporučuji

Ketfl
21.03.2020 5 z 5

Ze začátku jsem si musela teda trochu zvyknout na ten styl psaní rozhovoru mezi postavami. Knihu hodnotím ale jinak rozhodně kladně. Povahy hlavních postav byly dost netypické. Takže to na mě udělalo velký dojem. A ten závěr v podobě žádosti byl jednoznačně leonovský. Bomba :)

lištička123
21.03.2020 5 z 5

Skvělá knížka, zábavná. Pohodovka, kterou rozhodně doporučuji.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992