Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1301 1301

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

orson
05.09.2020 4 z 5

Taková fajn oddechovka, která není uplně hloupá.

Adilajla
29.08.2020 5 z 5

Opravdu super oddechová kniha ! Bavila jsem se u čtení

Zuzaa
26.08.2020 4 z 5

Zajímavý námět se spolubydlením a jinak takový jednoduchý sladký příběh dvou sympatických postav. Potěší, ale neutkví. Připomínalo mi to "Dobrý proti severáku", který u mě ale stojí o chlup výš.

YenMaja
20.08.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem hodně dlouho sháněla a nyní vím jistě, že se na ni vyplatilo čekat. Líbí se mi nápad, líbí se mi dění mimo byt, líbí se mi hlavní postavy, líbí se mi styl psaní autorky, no prostě se mi líbí všechno! Leon a jeho nová spolubydlící/spoluspící Tiffy se nemají nikdy potkat, přesto sdílí postel a svým způsobem i životy a pomalu se o sobě dozvídají víc a víc skrze lístečky všude po bytě. Možná byste čekali přeslazený, romantický příběh plný klišé, autorka se, ale, zabývá vážnými tématy reálného světa (více již v knize, ať příliš neprozrazuji). Skvělá kniha!

swayno
18.08.2020 5 z 5

Příjemná oddechovka. Neměla jsem velká očekávání a nakonec jsem se nemohla odtrhnout :-))

Anyzz
18.08.2020 4 z 5

Na Spolubydlící jsem se dlouho těšila. A dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Milé, odpočinkové čtení s neotřelým námětem sdílení postele. Obzvlášť se mi líbila myšlenka komunikace Tiffy a Leona pomocí vzkazů na lístečcích. Spousta čtenářů však uvedla, že jim trvalo se začíst, že začátek se vlekl, byl nezáživný. Já teda nevím, jestli jsme četli tu stejnou knihu, ale mě bavila od začátku do konce. Tiffy a Leona jsem si zamilovala, nejedná se totiž o tuctové postavy, což je na nich asi tak přitažlivé. Stejně tak Holly, Richie, pan Prior. Trojice kamarádů Rachel, Mo, Gerty. Všechny si v mžiku oblíbíte, že ani nevíte, jak k tomu došlo. Hned se chcete skamarádit a to kamarádství si hluboko uchovat. Zamilovanost k postavám této knížky jako by byla nakažlivá. A já jsem se rozhodně nakazila!

MirkaProk
12.08.2020

I přesto, že tento druh knihy nemám moc ráda, tak tento příběh se mi moc líbil. Moc se mi líbila povaha Tiffy i Leona a moc jsem si přála, aby to dopadlo, tak jak to dopadlo. Takové moc pěkné oddechové čtení. A kniha má moc pěknou obálku.

veronika9761
09.08.2020 3 z 5

Dost me stvaly sebemrskacsky pasaze obou akteru. Jinak se dalo cist. Zadna tutovka, ale neurazilo.

Mufa
07.08.2020 5 z 5

Náhodný výběr v knihovně, po pár stranách bylo jasné, že půjde o červenou knihovnu. Zajímavá myšlenka se sdílením postele, kolem které vznikl překvapivě velmi čtivý příběh. Na dovolenou ideální oddechové čtení

lencin
01.08.2020 4 z 5

Hezky napsaný příběh, romantický, a přesto ne tuctový. Dva podivíni, Tiffy a Leon, sdílejí postel v pronajímaném bytě a komunikují spolu jen přes vzkazy na lístečcích.

Verrrunka
31.07.2020 4 z 5

Čekala jsem něco úplně, úplně jiného, v půlce jsem si říkala - a sakra, bude romantika, ale nakonec mě to tak mile překvapilo. Z celkem nevinného nápadu sdílení postele se vyvine zajimavý příběh o několika těžších tématech. Napsáno lehce a čtivě, přesto se nejedná o nějaký průměrnou romantiku.

tereza1198
28.07.2020 4 z 5

Moc příjemné překvapení. Romantická kniha, kde mají postavy opravdové a celkem uvěřitelné problémy. Ze začátku mi zápletka o dělení postele připadala jako blbina. Ale nakonec to bylo pěkné, vtipné a milé. Jsem ráda, že jsem se nechala nalákat obálkou.

keiko33
26.07.2020 5 z 5

Tak za mna super. Trocha som sa bala, ze to bude obycajne romanticke klise, no vyslo z toho nieco originalne. Rozbiehalo sa to dost pomaly, ale odkedy sa na scene zjavil Richie, uz to islo samo. Pacilo sa mi, ze hlavne postavy neboli, ako z modneho casopisu, ale boli same sebou. Autorka pekne vykreslila chory vztah a ake ma nasledky psychycke tyranie a zneuzivanie lasky toho druheho. Vsetky postavy mali nieco do seba a nic mi na nich nevadilo. Jedine co mi trochu vadilo bolo to oznacovanie postav v niektorych kapitolach. Bolo to divne. A obalka sa vydarila. Knihu urcite odporucam, ak hladate trochu narocnejsiu romantiku, nie tipicky americku,aj ked koniec konci samozrejme stastne, urcite odporucam.

tittanie
18.07.2020

Tohle téma bylo velice zajímavé a asi polovina knihy se mi velice líbila, ale potom jsem se fakt nutila dočíst knihu do konce. Pěkná obálka.

Arianne
17.07.2020 4 z 5

Trvalo mi to, ale kolem půle jsem se začetla a pak už to šlo samo. Milý příběh o dvou zvláštních lidech, kteří by se asi nepotkali, kdyby se jim v životě vše nezhroutilo. Krásně a osobitě napsáno.

š.m.i.k
17.07.2020 5 z 5

Toto bylo VÝBORNÉ. Velmi vtipná oddechovka. Námět "lovestory" je originálně pojatý. Královsky jsem se bavila. A forma vzkazů opravdu skvělá.

Trolice
16.07.2020 5 z 5

Na knize mě zaujala obálka a po přečtení obsahu jsem si říkala, že ji musím mít :-) je to čtivá, milá oddychovka, u které už na začátku víte konec. Má ale skvělé vedlejší postavy a dějové linky, takže žádná nuda

anet.myblog
11.07.2020 5 z 5

O této knížce se přede mnou poprvé zmínila moje kamarádka. Nápad této knížky mi přišel dost unikátní, takže jsem si knížku od kamarádky půjčila (díky Eli :Dd). Knížka byla skvělá. Měla pomalejší uvedení do příběhu, což mi vyhovuje, protože si více dokážete představit celé prostředí. Hlavní postavy jsou sympatické a milé, někdy i vtipné. Příběh se četl rychle, jsou zde kapitoly jak z pohledu Tiffy tak z pohledu Leona. Taky se to celé odehrává v Londýně, který zbožňuju. Knížku zcela doporučuju, je to odpočinkové a né až tak přeslazené čtení :Dd Autorce teďka vychází další knížka “The Switch” takže doufám, že se brzy dočkáme českého překladu !

Bramborak81
07.07.2020 3 z 5

Ideální oddechovka na dovolenou. Ona potřebuje rychle nové levné bydlení, on jej náhodou má. Budou sdílet byt/postel, aniž by se potkali. Komunikace prostřednictvím vzkazů je milé zpestření. Jak bude dál příběh pokračovat je celkem předvídatelné. Stane se i pár absurdních situací, děj je také obohacen o příběhy jiných postav. Dokážu si představit, že by se kniha stala filmovou předlohou pro romantickou komedii.

astra3
26.06.2020 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Nenáročná, vtipná. Probírá se i dost aktuální téma docela nenásilnou formou. Za mě dobrý.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992