Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1301 1301

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

LeSk
22.03.2020 3 z 5

Ale joooo, zpočátku celkem nuda, nezáživné, za polovinou se to začalo lépe rozjíždět, i když jsem věděla, jak to dopadne. Asi jsem se na knihu těšila víc než bylo třeba. Příjemná, ale milá oddychovka, neurazí, doporučuji.

Leo94
21.03.2020 5 z 5

Nádherný příběh, hodně smíchu a taky trocha zamyšlení. Možná každý z nás jednou zažil to co Tiff :) doporučuji

Ketfl
21.03.2020 5 z 5

Ze začátku jsem si musela teda trochu zvyknout na ten styl psaní rozhovoru mezi postavami. Knihu hodnotím ale jinak rozhodně kladně. Povahy hlavních postav byly dost netypické. Takže to na mě udělalo velký dojem. A ten závěr v podobě žádosti byl jednoznačně leonovský. Bomba :)

lištička123
21.03.2020 5 z 5

Skvělá knížka, zábavná. Pohodovka, kterou rozhodně doporučuji.

Olga980

Naprosto úžasná kniha.

lucie5197
20.03.2020 3 z 5

Musím říct, že jsem na tuhle knížku těšila, především díky té popularitě, reklamě a vysokému hodnocení..nechala jsem se ovlivnit a šla si knížku koupit. A prostě nevím.. četlo se to hezky, těšila jsem se až se k tomu vrátím, ale něco tomu prostě chybělo. Hlavní hrdinové byli sice sympatiční, ale jednodušší. Dost mě otravovali ty dialogy u částí s Leonem, bylo to hrozně amatérské.. Líbil se mi "lístečkový Leon" ale už né tolik jako samotná postava, jeho věčné "aaa".. byl takové dětinské, nedospělé.. konec zbytečně uspěchaný, jakoby se autorka snažila vměstnat do posledních pár stran co nejvíce klišé a kyče a přitom se jí do té doby celkem dařilo se tomu vyhnout. Zatím si nejsem jistá, jestli je to typ knihy, kterou bych si někdy chtěla přečíst znovu..ale kdo ví. Každopádně jsem lehce zklamaná.

akinomV
11.03.2020 5 z 5

Zábavný romantický příběh, který mě opravdu potěšil. Hlavní hrdiny jsem měla ráda a vlastně jsem si přála, aby příběh ještě nekončil :-)

Tesset
09.03.2020 3 z 5

Styl knihy mi nevadil, ale příběh mě začal bavit, až se Leon s Tiffy setkali. Myslím, že některé věci mohly být více propracované, ale celkově to bylo takové příjemné, jednorázové čtení.

Libušš
08.03.2020 4 z 5

Oddechovka, kterou máte přečtenou během "chvíle" s příběhem, ne tak nemožném v našem reálném životě. Což mi bylo sympatické. Bohužel, ke konci knihy nastaly 2 situace ve stylu hollywoodského trháku.
Tiffy a Leon jsou oba rozdílné osobnosti, takže si myslím, že se čtenář k jednomu z nich přilne, bude mu sympatický a třeba se v něm i zhlédne. Díky tomu vnímám knihu trochu jako psychologickou příručku (asi spíš jen psychologický tip k životu) - oba hrdinové příběhu se jeden od druhého nějakým stylem motivovali a učili novým věcem a pohledu na situace/život.
Kniha je také rozdělená podle měsíců - chyba, kterou bych normálně asi nezaregistrovala. Tiffy je uprostřed dění (bar), náhle se nám mění měsíc, a ten začínáme vyprávěním Leona. Leonova pasáž končí a Tiffy pokračuje s děním v baru. Zbývá mi doufat, že jen byla v baru na konci měsíce.

Dandy1
02.03.2020 4 z 5

Milá odpočinková, lehce předvídatelná kniha. Trochu mi to připomíná knihy od Collen Hoover nebo Jojo Moyes.

petulkapeta
29.02.2020 5 z 5

tak moc jsem se na ni těšila ....a nezklamala mě :) paradní

Mrňous1
29.02.2020 5 z 5

Tak já jsem byla spokojená. Ze začátku mi sice chvilku trvalo, než jsem si zvykla na styl, kterým je kniha napsaná, ale to bylo jen prvních pár kapitol. Pak si to sedlo a já se jen dobře bavila. Nemyslím si, že je kniha pro náctileté. Zaujaly mě charaktery postav, jejich humor a dialogy mě velmi bavily, zajímavý námět a jelikož jsem sociální pracovník, tak se mi líbilo Leonovo zaměstnání a to, že se kniha zabývá i závažnějším tématem "Tiffina problému". Od romantického hezkého příběhu očekávám romantický hezký příběh:-) A to se mi splnilo.

kalinka99
27.02.2020 4 z 5

Příjemná kniha na odpolední čtení. Líbila se mi více první část. Přijde mi, že ten konec autorka chtěla mít, co nejrychleji ukončený. Tiffy s Leonem mi byli sympatičtí.

Herietm
25.02.2020 4 z 5

Pěkná oddychovka :)

Marta13
23.02.2020 4 z 5

Romantická oddechovka a na to já moc nejsem. Nicméně jsem jako změnu uvítala. Takže za 4.. :-)

Rind
23.02.2020 2 z 5

Chtela jsem oddychovku. Spolubydlici ma vysoke hodnoceni, tak jsem po ni sahla. Prvni polovina se mi libila, vcelku vtipna a napadita. Od chvile, kdy se ona a on setkali, cetla jsem klasicky naivni divci romanek. A ja mam divci leta uz nejaky patek za sebou :-). V “dospelem” romanu mi proste nesedi, ze dospely chlap cte Stmivani a dospela zenska nekolikrat vzpomina Gillmorovy devcata. Dokonce i lehke dotknuti se zavazneho tematu se uplne vytratilo

Karola050716
22.02.2020 5 z 5

Tohle byla prostě krása..určitě se k ní vrátím a pořídím si do knihovny domů.

andrea7459
21.02.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla to taková oddychovka, kterou někdy potřebuji, když třeba čtu více detektivek po sobě. Děj rychle utíkal, hlavní hrdinové byli vtipní a moc mě bavili.

hana8062
20.02.2020 4 z 5

Spolubydlící mě děsně bavili! Redaktorka Tiffy je ve finanční tísni a hledá bydlení, když odchází od bývalého přítele. Leonovi se hodí každá kačka a pracuje jako nemocniční ošetřovatel na nočních směnách. Inzerát budiž zodpovězen, slovo dá slovo a tadááá sdílejí spolu jeden byt a jedno lože. On je přítomen ve dne, ona v noci. Nikdy se nesetkají. Jen si nechávají lepítka se vzkazy, nejprve krátké, provozní, později osobnější, delší a častější. Tak schválně... jak to asi bude dál? :-) Znáte film Jestřábí žena? :-) tohle je maličko podobné, jen bez těch kouzel a v současném Londýně. A jak se něco odehrává v Londýně... no však víte. Skvělá knížka, další romantika s přesahem. Moc milé! Budete se culit, já se culila :)

Litocha
20.02.2020 4 z 5

Pro mě příklad zábavné moderní romance. Není přeslazená a sentimentální, hrdinové si procházejí vývojem, sympatická Tiffy se nebere smrtelně vážně, postavy jsou plastické, lidské, uvěřitelné, se svými zvláštnůstkami. Líbily se mi vzkazy, líbilo se mi střídání vypravěčů i to, že každý se vyjadřoval jinak, líbily se mi i chvílemi absurdní situace. A přestože konec se dá tak nějak tušit od začátku, cesta k němu mě moc bavila. Není to žádná hlubokomyslná literatura, ale i tak se dotýká závažnějších témat a naštěstí je nehalí do růžového oparu.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992